Reakcia na: J #2162:
Len ta stava musi do siete DPB niekade pritiect, a rozvodna siet uz nie je majetkom mestskej organizacie...Re #2165 J: Ak sa nemylim, tak v takej Ostrave jazdia trolejbusy mozno rychlejsie, nez autobusy. Len to chce dobre vedenie (nie pevne svorky tesne za vysokorychlostnou vyhybkou), rozumne navyky vodicov (nie mantinelovy sposob jazdy plyn/brzda) a vozovy park v dobrom stave (nie taky, ktoremu pocas jazdy vypadne trakcny motor).

Aby som nebol uplne off-topic: Rata sa v Kosiciach s nejakym rozsirovanim trolejbusovych trati? Stoji to na voli, ci len na peniazoch?

Vladimír
Re #2158 J: V tomto som ja konzervatívny
Re #2159 balky: Nie tak celkom. L22, 25 a 38 vznikli s primárnou funkciou prepojenie MČ Šaca, Poľov, Lorinčík a Pereš S CENTROM. Naproti tomu L31 pôvodne vznikla s funkciou prepojenie MČ Sídl. KVP, Západ, Naj jazerom a Dargovských hrdinov S VSS. Preto je celkom logické, že k VSS zachádza. (I keď je pravdou, že postupne vývojom sa pre túto linku stávajú dôležitejšie iné úseky trasy a pri VSS nastupuje/vystupuje čoraz menej ľudí).
Ja som v tomto nekompromisný. Keď sa sem s veľkou slávou Optima privalila, vedela do čoho ide. Vystavala si šialené monštrum uličiek a semaforikov pred vchodom.
Že obratisko busov bude nezmyselne celkom vzadu, kam nikto necestuje? No a čo?! Veď my budeme mať vlastný BUS.
Že nebude žiadna zastávka busov na Moldavskej? No a čo?! Veď ľudia prídu autami a trocha tej sedlače privzeie náš bezplatný BUS.
Že mohla by byť električka v trase linky W. Nie! Nechceme!
Že by sa vám oveľa viac oplatilo vybudovať koľajové obratisko a voziť ľudí električkou priamo k OC? A čo my máme robiť charitu, mestu budovať otočky???!! Nechceme! Nemáme záujem! Nebudeme potrebovať! Nezaplatíme! Nedovolíme!
A história sa znovu opakuje. Optima bus mimo trasy na stanicu nie je príliš úspešný. Nasledujú pokusy so zachádzkami L15 a dokonca aj zvrátené zachádzky RA-čiek od U. S. Steel.
A teraz oni od nás niečo chcú? Ja tvrdím, že jednoznačne ani pol spoja!!! Prečo by primárna funkcia MHD mala ustupovať komerčným zámerom jednej firmy. Ak si ja prenajmem nejakú šopu kdesi v Poľove a budem tam čosi premávať, DPMK mi tiež nepošle spoj.