Postupne dúfam všetci prídeme na to, že ideálne riešenie by boli viaceré parkovacie domy po sídliskách. Ktoré by boli spoplatnené degresívne teda, že za každú ďalšiu hodinu zaplatím menej ako za tú predchádzajúcu. Samozrejme s tým, že obyvatelia daného sídliska by tam mali zvýhodnené podmienky na kúpu celoročnej "permanentky."
Ale spoplatnené by mali byť aj všetky parkoviská pred blokmi, aby to vodičov motivovalo parkovať v domoch. A tie by mali byť spoplatnené progresívne. Napríklad do 15 minút 0€. Do hodiny 0,50€. Do dvoch hodín 1,50€. Do štyroch hodín 4€... Aby čím dlhšie chcem na danom sídlisku parkovať, aby sa mi tým viac oplatilo parkovať v dome...
A môžete ma kameňovať
Ale spoplatnené by mali byť aj všetky parkoviská pred blokmi, aby to vodičov motivovalo parkovať v domoch. A tie by mali byť spoplatnené progresívne. Napríklad do 15 minút 0€. Do hodiny 0,50€. Do dvoch hodín 1,50€. Do štyroch hodín 4€... Aby čím dlhšie chcem na danom sídlisku parkovať, aby sa mi tým viac oplatilo parkovať v dome...
A môžete ma kameňovať
Čabajka