Reakcia na: Sheep221 #72002:
Už ho aj doskúšali a prišli na to, že ho nechcú, lebo im tam zamrzol ? No hneď na to sa ponukol SOR, že im na testy dodá svoj elektrobus... Inak ak sú aj Pražský novinári takí "inteligentní" ako naši blavácki, tak sa tomu nadpisu ani nedivím... Keďže v Prahe už dlhé roky nemali šancu stretnúť trolejbus v premávke...
loonex
"Výhody" nafty pred CNG sú takéto:
Pre manažment, za nákup veľkých objemov nafty sa predajca palív odvďačuje, domysli si.
Pre zamesntnancov, nafta sa dá odčerpávať z nádrží, CNG sa nedá.
Ako sa dajú umelo vyrobiť vysoké náklady na CNG?
Napríklad zámerne sa používajú iné sviečky ako predpisuje výrobca motora. Samozrejme také aby boli drahé a boli nevhodného typu. Tie sa pritom ešte nakupujú od nejakej firmy vlastnenej kamrátmi. Tie nevhodné sviečky málo vydržia a neustále sa menia, firma má obrat, €€ tečú. To isté sa dá robiť s niektorými ďalšími motorárskymi dielmi špecifickými pre CNG.
Cieľ je nielen zarobiť na CNG, ale aj ukázať, že je neekonomické a vrátiť sa tak k nafte.
Kým budú tieto dopravné podniky riadiť súčasní m€n€ž€ri, jednoducho zabudni na CNG, nezapadá do zabehaného "systému" bočných príjmov.
Kto chce ušetriť, na CNG sa to práveže dá veľmi dobre a funguje to nielen malých DP v Česku ale všade inde okrem krajín s veľkou korupciou. Štátne podniky vedia prečo nechcú jazdiť na CNG.
Nie je dôvod podporovať šetrenie, nevynáša to. A to sa netýka len dopr. podnikov, ale aj áut rôznych podnikov štátnej správy a pod. Žijú z verejných peňazí a v mestách, kde je CNG, už dávno mali lacno jazdiť aj oni. Keby sa chcelo.
Ale nikto nebude chcieť prejsť na CNG kým sú z nákupu benzínu a nafty provízie pre ľudí hore a kým sa dá niečo odčerpať z nádrže a predať.