Reakcia na: pershing #60356:
Ok, ale nie vždy! Aj tu sú ráno natrieskané busy. Ale predstav si rušenie liniek a intervaly raz za pohodinu. To metro by sa neuživilo, takto by si odbili cestujúcich. Keď je málo cestujúcich problém asi len niekde bude, ale isto to nieje len o ľuďoch, ale aj o DPMK. Cestovanie je na MHD zdĺhavá, riedke intervaly liniek a dlhé čakania na prestup. Takto sa atraktivita výrazne znižuje, a radšej použijem auto. Ak by som ale zistil, že linky chodia často, nemám problém použiť MHD. Keďže prestupy su komfortné, a lístky sú aj poriadne využité...
TA
1. nehovorím o zrušení vozokm, ale o presunutí vozokm na inú linku, ktorá plní čiastočne rovnakú dopravnú reláciu
2. porovnávať L 12 a trolejbusové linky - ako vtip to beriem. Lenže taká L 12 niekedy priamo v centre, kde by mohla mať, predpokladám, najvyšší počet cestujúcich, vezie 1, 2, 3 cestujúcich, ak vôbec nejakého. Nie je to luxus?
3. treba variť s tým, čo máme, takže zvyšovanie počtu vozokm a zníženie intervalov určite nehrozí - najmä nie na L 12.
Re #60347 myslavcan: ja tomu ani reálnu nádej nedávam. Kedysi do Krásnej chodila L 36 a končila na dnešnej Važeckej. Vtedy to fungovalo, teraz sa to už záhadne nedá.