keď má emtrest nedostatok peňazí, tak ich žerie ale nevracia (viď nedávna kauza s potvrdenkami), logicky teda v tomto prípade má v sebe asi priveľa peňazí ?
Vyberavý je. Mne zobral raz 2€ a potom už nič. Ďalší deň zhltol aj 20€, no mince žiadne. Stávam pri ňom dosť často, človek príde, pohrá sa, odíde bez lístka...
Keď sa tu už spomína funkčný automat, ten pri TU nechce brať mince ani bankovky (mince prepadnú dole do vydávacej priehradky a bankovky vypľuje naspäť). Ale ako informátor, ktorý mi povie, aký mám zostatok EP BČK, je dobrý.
Nemôžeš. Namiesto toho si zahraj hru
- nájdi automat
- ...funkčný
- keď taký nenájdeš, namaž si tvár hnedou farbou a cestuj načierno
- prípadne vyhoď 80 centov za sms lístok
- alebo zasponzoruj DP celým eurom cez vodiča (na nočný spoj tak či tak lístok stojí 1€)
- zamysli sa, prečo DP nevie zabezpečoť dostatok funkčných automatov
- pridaj nejaké nadávky na uvoľnenie
čo ak napr. nezoženiem lístky na T2? čo je teda dosť bežné...môžem namiesto zľavneného 60 min. lístka za 0,40 použiť 4-zastávkový celý za 0,40? a čo lístky na nočné spoje? také som ešte ani nevidela.. keby som mala 55-centový namiesto 50 alebo 2x55 namiesto 1eurového?
S týmto sa dá len súhlasiť. Poznámka na konci článku je veľmi správna. Nemožnosť kúpiť si cestovný lístok za normálnu základnú cenu prakticky kedykoľvek a skoro kdekoľvek je iba ukážkou neschopnosti ľudí v DPMK za toto zodpovedných. A ešte pre istotu rozdávajú pokuty, aj keby ozaj nemuseli. Je to úplná buzerácia a to títo trolkovia a celý podnik funguje z peňazí práve ľudí, ktorí si chcú za cestu poctivo platiť. A ak toto číta celé DPMK, a ešte aj tak sa nezobudia, tak už na to nemám slov. ? ? ?
V prepravnom poriadku je jasne napisane, ze kombinovanie cestovnych listkov tak aby ich hodnota zodpovedala predpisanej tarife nie je povolene... takze kym sa toto nezmeni tak mozu aj nadalej rozdavat pokuty...
kombinovať však môžeš rôzne:
0,2 € + 0,2 € + 0,2 € > 0,55 €
0,4 € + 0,2 € > 0,55 €
0,3 € + 0,3 € > 0,55 €
0,4 € + 0,25 € = 0,65 €
a množstvo iných spôsobov, medzi ktoré by som zaradil aj prípad 0,53 € > 0,37 € (teda označovač nefunguje, ako má, a pre spolucestujúceho, ktorý cestuje najviac 4 zastávky musí cestujúci kúpiť CL pre batožinu - táto chyba je už evergreenom)
Re #60185 rpopo: existujú cestujúci, ktorí by tam radi vystúpili alebo nastúpili. Nato. L R1 síce kopíruje trasu L 20, ale nekopíruje jej zastávky. To je dosť veľký rozdiel.
A načo ? Autobusmi je obslúžená dostatočne, R1čka tam zastavovať nemusí, lebo kopíruje trasu 20tky, a všetkého, čo ide cez NO smer Pereš atď. A električky, čo chodia na zmeny do USS tam celkom určite naverú toľko cestujúcich, že sa oplatí tam zriadiť zastávku.
neviem, nakoľko môžem brať Korzár vážne, ale pár dní dozadu v ňom bola uvedená informácia, že zastávky pred SA sa napokon budovať nebudú a budú len provizórne.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Iv