Reakcia na: kvito #50314:
ešte k tomu: "no čo už na toto odpísať" - čo takto sa vyjadriť, ako to je v skutočnosti, lebo ako sa hovorí, kto mlčí ten svedčí, a ak je toto všetko, čo k tomu napíšete, tak niet dôvod myslieť si niečo iné, a prečo by som vám mal volať, dajte to tu, nech to všetci vidia, každý chce vedieť pravdu
Vladislav 48
Prepáč, ale po prečítaní som si uvedomil , že mi z toho niečo vypadlo a tak to spresním.
Veta : „Iný problém je miešanie denných a nočných služieb“ mala pokračovať - „ u vodičov, ktorí boli doteraz zaradení len v celodenných službách.“ Ospravedlňujem sa. Snáď je to teraz zrozumiteľnejšie. Ak si to ešte raz prečítaš tak z toho vyplýva, že:
– u vodičov, ktorí doteraz robili stále iba nočné služby to nebolo v súlade s platnou legislatívou, ale zmenu pracovného rozvrhu bolo potrebné vopred dohodnúť. A to sa nestalo.
– ak zamestnávateľ potreboval vykryť ďalšie nočné služby a zaradil ich do rozvrhu u vodičov, ktorí boli doteraz po vzájomnej dohode zaradení do rozvrhu bez nočných služieb mal sa na tom s nimi opäť dohodnúť. Už aj preto, že sa to netýka všetkých, ale len jednej skupiny, čím to môžu oprávnene považovať za diskrimináciu. Zákon sa v tomto prípade zaradením nočných služieb zrejme neporušil – v doprave je aj nočná práca bežná, problém je však rovnaký ako v prvom prípade. Takáto zmena rozvrhu nebola vopred dohodnutá a to už v rozpore so zákonom určite je.