nooooo načierno to určite nie je, vystupujem pri starej radnici... nechápem fakt, no ale každopádne prečo mi stále už zakupuje 60 min a vôbec existujú trasy, ktoré trvajú menej ako polhodinu?
Na trase od MÚ z Furče po Luník VIII by Ti stále malo zakupovať 60-minútové CL a nie 30-minútový, ktorý spomínaš. Takže v tomto smere môžeš byť rada, že ušetríš, a teda cestuješ načierno ( nie svojou vinou ).
s intervalmi problém nie je, lebo tie sú rovnaké u L 2, L 3, L 4 aj L 7. Avšak tým čo navrhuješ, zrušíš súčasnú dokonalú koordináciu L 2 a L 4, čo je dosť významné pre celú trasu Lokomotíva - NO.
mala otazocka: kedze sa blizi otvorenie Hiltonu...dojde k presunutiu zastavok na Namesti Osloboditelov(v smere k Steel Arene) k navrateniu na povodne miesto alebo dalej bude konzervaren na tom uzkom chodnicku?
- keď nastupuješ na zastávke, odkiaľ cesta na konečnú trvá viac ako 30 minút tak Ti automaticky zakúpi hodinový, to isté s L17, keď si nastúpila na Luníku VIII a vystúpila na MÚ, cesta trvá 39 minút, teda polhodinový nestačí, takže tam je to OK
- čas čakania na prestup sa ráta do hodnoty lístka
- zbytočne hazarduješ s BČK, mne sa to tiež stalo, zato kupujem lístky cez voľbu Kúpiť PCL a tam navolím lístok, ktorý treba.
a ete jedna otázočka, keďže mám tú peňaženku, tak mám lístok zakúpený vlastne do konečnej, takže keď idem si "odznačiť" resp. označiť výstup, iba mi napíše, že zakúpené, teda žiadny časový lístok. dnes, keď som išla v tej 54 tak som si len tak zo srandy priložila na označenie výstupu a ono mi to normálne výstup označilo, môžem vedieť, čo mám vlastne nabité na čipovej karte??? ďakujem pekne
môžem sa na niečo opýtať? chodím na elektronickú peňaženku a stále mi strhávalo 30 minútový lístok, keď som nastúpila, resp. mi napísalo, že mám platné po "konečnú" a 30 minút. už predvčerom som na Luníku VIII nastúpila do L17 a hoci naokolo bližšie, odviezla som sa až domov, ku Miestnemu úradu, Darg. hrdinov. už vtedy mi stiahlo 60 minútový lístok (pritom, keď idem 17 z Miestneho úradu, tak mi sťahuje obyčajný 30minútový!!!!). a dnes sa mi stalo asi toto: išla som ráno do školy, čakala som na L15, ktorá však neprišla, tak som išla L20. keďže ale spoje sú robené tak, že L19 ku technike nadväzuje na L15 tak som pekne krásne vystúpila a čakala na Palackého na 19 asi 15minút. nastúpila som do nej a ono mi to ukázalo, že mám zakúpený hodinový lístok a prestup 42 minút (ako sorry, ale zato, že 15 minút čakám to je prestup 42minút????) potom ke´d sme išli zo školy na ťahanovce (nastupovali sme na zastávke botanická záhrada do L 18) bolo na prístroji napísané zastávka Moskovská!!!!!!! a zasa mi to stiahlo 60min lístok!!!!!! u kamarátky sme boli asi 6 hodín a keď som išla č. 54 domov, zasa mi stiahlo 60min lístok, pritom kamarátkam sťahovalo normálne 30min. môžem sa opýtať, prečo mi vkuse sťahuje drahší lístok??????
neni s tym az taky problem, L3 a L7expres by boli prekladane na NO, L4 by chodila pred L3 (po L7) a L2 by sa pichla do medzery medzi L4 a L7, (medzera ktora vznike tym ze L4 nepojde spolu s L3 ale skor) L4 sa intervalovo musi prisposobit k L3a L7, t.j. vsetky tri linky musia mat rovnake intervaly
okrem iného by si tým zrušil koordináciu L 7 s L 2 a L 4 na ich spoločnom úseku. A následne keby si chcel posunúť kvôli tomu L 2 s L 4, tak potom, by si zase zrušil možnosť prestupu z L 2 na L 3 a naopak na NO ( pre tých, čo nestihnú L 7 ).
" predsa pridem na zastavku a nastupim
bud na trojku alebo sedmicku proste co pride skor "
--->>> ak sa Ti toto podarí vysvetliť košickému substrátu, je vyhratý boj o prestupnú tarifu - pretože presne toto nedokáže náš substrát pochopiť.
aha, sorry, mas pravdu, tie intervaly su skoordinovane presne vzdy.
Ale stale nechapem preco by mala elektricka ktora ide na 03 ist plnejsia ako ta co ide na 13 ?? predsa pridem na zastavku a nastupim bud na trojku alebo sedmicku proste co pride skor, a je mi jedno ci pride expresna alebo normalna, viem ze s inou na NO skor nebudem, akurat ze ked pride expresna tak si poviem ze mam stastie a bude mi to trvat menej. co sa tyka toho dobiehania, no tak v spicke sa budu dobiehat (az na NO),noa co ?
Tak asi jazda 1-2-3-4 nízke otáčky a rýchlosť ledva 40km/h a nie jak Dispecer myslel že brzdil ?
Vysoké otáčky to je skôr pretáčanie a nie dusenie.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
TA
Na trase od MÚ z Furče po Luník VIII by Ti stále malo zakupovať 60-minútové CL a nie 30-minútový, ktorý spomínaš. Takže v tomto smere môžeš byť rada, že ušetríš, a teda cestuješ načierno ( nie svojou vinou ).