pochybujem .... dpmk nemoze posielat busy pretoze niekomu je spatne v preplnenych busoch. ked ti tam je zle, zaplat si taxik.. alebo chod peso... myslis ze ti priznaju nemajetkovu ujmu kvoli tomu ze sa pokazil bus? take veci sa ani v amerike asi nestavaju.... asi tolko k tomu...
AUTOMATY
- zn. Merona – jednolístkové v počte 43 kusov – nedajú sa prestaviť na menu euro a od 16.1.2009 budú vyradené z prevádzky.
- zn. EMTEST – 16 lístkové – budú zakúpené v počte 22 kusov a nahradia vyradené automaty zn. Merona. Prijímať aj vydávať budú len eurá od 1.1.2009. ?
___
Čiže to vidím tak, že od januára nebude v celom meste prakticky ani jediný zaručene funkčný automat. Paráda! ?
CAwte, dpmk sa asi nikdy nepouci, dnes im vynechala jedna 15 smerom na zelezniky a potom poslali malu 16, do ktorej sa aj tak vsetci nezmestili, lebo sofer uz zatvaral dvere. Neviete niekto nahodou ci by sme spolocne nemohli zalovat DPMK za napr. nemajetkovu ujmu? Ja mam zdravotne problemy v autobusoch a autach, nieje to zle ak je bus poloprazdny ale ak je takyto preplneni tak to mi je dost zle, mohol by som to pouzit ako dovod k zalobe na MHD?? a aj ked este nemam 18?
"Solaris, ktorý vlani v máji zhorel na križovatke Prievozskej a Bajkalskej ulice, bude atrakciou sobotňajšieho dňa otvorených dverí bratislavského Dopravného podniku vo vozovni Jurajov dvor." ?
Naozaj článok plný perál, na čele s Capkovými drístami ?
"Poslednú novú električku pre mesto kúpil prepravca ešte v hlbokom socializme, niekedy v 80. rokoch." - T6ky padli samé z nebies? Posledné dve (prototypy z ČKD) kúpili napr. v 2005.
"technickú životnosť prekročila tretina, vyše 15 rokov už slúžia takmer všetky" - ako sa to zlučuje z predchádzajúcim citátom? matematika nič? ?
"prepravca" miesto dopravca - škoda reči.
"Zhruba 10 veľkokapacitných električiek za 300 miliónov korún" - to bude nejaká ukrajinská výroba? Alebo SÖR už chystá aj električku?
"Za jednorazový 12–korunový lístok, ktorý by mal stáť po prepočte 0,398 eura, by mal cestujúci teda zaplatiť 40 centov, sedemnásťkorunový (0,564 eura) by mal stáť 55, alebo 60 centov, dvadsaťkorunový (0,663 eura) by mal stáť 65 alebo 70 centov."
"„Zaokrúhľovať budeme tak, aby vplyv na cestujúcu verejnosť bol čo najmenší. Ďalšie straty pre prechod na euro si nemôžeme dovoliť,“ povedal generálny riaditeľ DPMK Michal Tkáč."
"Podnik už kúpil osem nových zariadení s dotykovým displejom, ďalších 22 pribudne do konca tohto roku. Nové automaty ponúknu trinásť druhov cestovných lístkov, umožňujú dobíjať bezkontaktné čipové karty a platiť rôznymi mincami či bankovkami. Teraz sa dá v automate kúpiť len jeden druh cestovného lístka výlučne za mince."
Funkčnosť & Spoľahlivosť made by Emtrest & son.
"„Najvýhodnejšie sú bezkontaktné čipové karty. Ľudia s elektronickou peňaženkou aj po prechode na euro ušetria,“ tvrdí Ladislav Bruňák, predseda predstavenstva DMPK a poslanec mestského zastupiteľstva."
"„Buď mesto zvýši dotácie na vyrovnanie rozdielu, alebo sa zvýšené náklady premietnu do ceny. Samozrejme, do úvahy pripadá aj možnosť kombinovať tieto dva ekonomické nástroje,“ povedal Bruňák."
No to zas bude. Už vidím tu ochotu vyrovnávať stratu... A o dotácii na investičné výdavky radšej ani zmienka.
Mesto sa zobudí vtedy a len vtedy pokiaľ tu nebude tá ohromná pasivita "že dajak bulo, dajak budze" a teda sa zobudia aj ľudia. Žiaľ práve vďaka tomu už hodná časť obyvateľstva rezignovala a keď niektorí kom. politici vnímajú participáciu občanov v tom zmysle: "daj mi hlas a viac sa už nestaraj" tak je to smutné. Áno nadáva sa ako nefunguje to či ono, ale každé 4 roky je šanca to meniť (teda keď je aj koho vybrať, čo je v našich končinách dosť ťažké, lebo všetci tu už raz boli). Treba ju v prvom rade rozumne využiť. Inak súhlasím, že toto "vedenie" mesta zhnilo (a ide jednoznačne proti svojim občanom) ako sa len dalo a to aj vďaka tomu, že väčšina z nich je tu už od roku 1990. Ale keď toto už nikomu nevadí, tak je to potom na zamyslenie či netreba vymeniť obyvateľov... ?
treba založiť politickú stranu a dostať sa do zastupiteľstva. Stamaď sa dá riešiť. inak nič.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Peter55