Reakcia na: eMareq #34951:
MHD by mal byť nejaký systém, pokiačľ možno logický a fungujúci. Určiť na vnútromestských linkách ED na Južnej triede 1 zastávku na znamenie nie je systém. Čo sa tým dosiahne ? Len konflikty vodič - cestujúci, vzniknú rizikové situácie vo vozidle aj mimo neho. Systém bol zastávky na znamenie na rýchlodráhe, kde bol hlavný účel zrýchlenie dopravy do VSŽ na smeny. Ale zastávka na znamenie južná trieda 125 je blbosť. Zvýši sa tým kvalita cestovania ? Koľko nových potenciálnych cestujúcich tým získa DPMK ? Maximálne vodiči ED si prídu na svoje a najmä v nočných hodinách budú skúšať na tomto úseku svoje schopnosti ala Schumacher.
s tými zastávkami na znamenie ešte jednu poznámku. Tu často spomínaný Arpi Sch. mal názor, že na trase každej linky by mali byť iba dve zastávky - východzia a konečná. Vtedy by bola MHD pravideľná a kvalitná. Myslím si, že najlepšia a najkvalitnejšia MHD je vykašľať sa na MHD a hor sa všetci do IAD.
Dik
PTI
u električiek zastávky na znamenie ? Už vidím tie brzdenia koľajovkami, padajúci cestujúci a každodenné komflikty - napr. na zastávke Južná trieda 125 - rozbehnutá električka od NO a tesne pred zastávkou v zadnom voze dá signál že vystupuje - poteš pánboh čo bude nasledovať...
na znamenie Senný trh - stojí električka v zastávke smer ŽSt na semafóre červená, ale dvere neotvára ? Podľa mňa to rozumné nie je.
zastávka na znamenie pri školách - napr. SOU Železničné - totálna hlúposť, už vidím, ako si študenti robia srandu, dohodnú sa , a dajú signál na poslednú chvíľu, a v tom momente je konflikt v buse na svete
Na sídlisku mať zastávku na znamenie je podľa mňa tiež blbosť -Postupimská Furča.
Prestupné zastávky na znamenie ?! napr. Sečovská
atď.
Pripadá mi to veľmi amatérske. Nehľadiac na to, ak je na linke z 11 zastávok 9 na znamenie, ako chcete dodržiavať cestovné poriadky, vážení ???
Ten celý návrh je podľa mňa kandidát na dopravného Buľa 2008 !!!
P.S. Na tú poslednú otázku by som si prosil od kompetentných z DPMK fundovanú odpoveď v mene spokojnej košickej cestujúcej verejnosti !