Reakcia na: Rudyke902 #6899:
neviem, koho by mali biť tie linky "R", ale odklonené boli preto, že v meste berie cestujúcich koľajová doprava a doplnková autobusová ju má čo najmenej kopírovať... voľakedy boli Rky platené VSŽ a bola to vyslovene zamestnanecká doprava, dnes je to inak a sú bežnými linkami systému MHD aj keď so svojím špecifickým poslaním - prevozu zamestnancov USS do práce. Pritom však stále plnia poslanie bežných MHD liniek a sú prístupné všetkým cestujúcim. Stále však nechápem tomu názoru - nová zastávka je zdržiavaním? Takže nemala sa robiť zastávka Cassovar, lebo zdržuje cestujúcich z Terasy do mesta? Namiesto dostupnej MHD tu hlásať obmedzovanie? Na priame spojenie bodov A a B bez nutnosti prestupu či zastavenia je tu taxislužba. MHD je službou pre občanov a to pre všetkých, či sa to robotníkom z USS páči alebo nie. Tí nám voľajáko spohodlneli a najradšej by mali autobusy a električky sami pre seba a najlepšie ešte vyhradené miesta. Inu, zabúdajú, že aj my ostatní chodíme ráno MHD do práce, tlačíme sa, stojíme aj viac ako pol hodinu... aspoň ja áno...
tbus