Reakcia na: veteran #6723:
jaj tak, nad spojovníkom som vôbec nerozmýšľal. Ak sa to však berie vyslovene z teoretického hľadiska, tak armáda bola česká aj slovenská, takže ak by išlo vo všeobecnosti o pomenovanie akejkoľvek armády, tak je správne pomenovanie česko-slovenský. Ak by však toto prídavné meno bolo odvodené z vlastného podstatného mena Československo, čo aj asi je, tak potom sa píše bez spojovníka.
a 31 mala posledný odchod od polikliniky na Lingov 17:27. Ostatné linky - L15: 17:32, L18: 17:27, L32: 17:22. Presne o 17:35 mal ísť trolík na 72 ?
TA
Takže iný príklad: ak by sa rieka volala Štrbská rieka, tak by bola s malým začiatočným písmenom, ale ak by sa jazero volalo Štrbská Rieka, tak by bolo s veľkým začiatočným písmenom. A, samozrejme, platí to aj opačne: ak by sa rieka volala Štrbské Jazero, tak by sa písala s veľkým začiatočným písmenom, ale jazero by sa volalo Štrbské jazero s malým začiatočným písmenom.