Autobusová vozovňa Krasňany ukončila svoju prevádzku
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.
Dňa 31. augusta 2011 v popoludňajších hodinách vozovňa Krasňany (3. dopravno-technická prevádzka autobusov) naposledy vypravila svoje autobusy na linky MHD. Od 1. septembra preberajú jej funkcie (garážovanie, dielenské činnosti) autobusové vozovne Trnávka/Jurajov dvor. Električková časť vozovne Krasňany a prevádzka autoškoly DPB sídliaca v tejto vozovni nateraz ostávajú zachované.

Vozovňa v Krasňanoch bola sprevádzkovaná v januári 1973 a odvtedy slúži na garážovanie a údržbu električiek a "krátkych" autobusov. Spočiatku sa z nej vypravovali autobusy Škoda 706 RTO a najmä vozidlá radu Karosa Š 11. Začiatkom 80-tych rokov pribudli autobusy Karosa radu 700, z ktorých posledné vozovňa Krasňany vyradila v minulom roku. Vozový park vozovne Krasňany v 90-tych rokoch 20. storočia obohatili zahraničné autobusy TAM 232 A 116 M, Ikarus 415 a rokom 1999 začala éra autobusov českej značky SOR, ktoré v nekĺbovej verzii pred svojim zrušením vypravovala všetky práve vozovňa Krasňany. Posledným novým prírastkom vozovne Krasňany boli dva autobusy Irisbus Crossway pre linku do Rajky koncom roku 2010.

Ako jediné autobusové depo má vozovňa Krasňany rozsiahlejšie kryté odstavné plochy, takže vozidlá po odstavení neboli vystavené poveternostným vplyvom. Pred svojím zrušením sa prevádzka vozovne vyznačovala najmä nízkou poruchovosťou vozidiel. Z autobusovej vozovne Krasňany boli počas jej existencie autobusy vypravované na linky do všetkých mestských častí, pričom v poslednom období ťažiskom boli hlavne linky v oblasti Rače, v západnej časti mesta a regionálne linky. Autobusy garážované vo vozovni Krasňany boli označené podnikovým štvorčíslím, ktoré začína číslicou 3.


31.8.2011
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.