Výluka regionálnych autobusov medzi Záhorskou Vsou a Suchohradom (17. – 30.7.2024)

Priame autobusové spojenie medzi Záhorskou Vsou a Malackami dočasne nebude možné.

Pre opravu cesty medzi Záhorskou Vsou a Jakubovom v termíne od 17. júla do 30. júla 2024 budú dočasne zmenené trasy regionálnych liniek 240 250 a 251.

Počas výluky obojsmerne nebudú vykonávané prejazdy medzi linkami 240 a 250.

  • Spojenie Záhorská Ves – Malacky bude možné linkou 250 s prestupom v Zohore na linku S20.
  • Spojenie Suchohrad – Bratislava bude možné linkou 240 s prestupom v Malackách na linky S20 205 245, príp. priamymi rannými spojmi linky 251.

Upravené trasy liniek:

  • Linka 240 bude premávať po skrátenej trase Malacky – Suchohrad, pričom do Suchohradu pôjde priamo z Jakubova.
  • Linka 250 bude väčšinou spojov obsluhovať aj zastávku Zohor, Žel. stanica pre umožnenie prestupu v smere zo Záhorskej Vsi na vlakovú linku S20 smerom do Malaciek a opačne.
  • Linka 251 bude všetkými spojmi zachádzať do Suchohradu, čím zabezpečí ráno priame spojenie zo Suchohradu do Bratislavy.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
"Linka 251 bude všetkými spojmi zachádzať do Suchohradu"
Preložené do reality, všetkými dvomi.
Reakcia na: 810zssk #1:
Na tej ceste boli tri problémy, z ktorých sa ten najpodstatnejší práve teraz odstránil:
- napojenie tejto cesty na II/503 neumožňovalo bezpečný prejazd autobusov (nevhodné sklonové pomery) - to sa práve kvôli tejto (a budúcej uzávierke III/1115) upravovalo,
- cesta nemá dostatočnú šírku na vyhnutie dvoch autobusov (resp. dvoch veľkých áut ako nákladiak, traktor....), problematické je dokonca vyhýbanie sa autobusu s osobným autom, obzvlášť vypuklé je to v triangli pri Karlovom dvore - v súčasnosti nie je iná možnosť, preto sa tam jazdí počas týchto dvoch týždňov s týmto rizikom; navyše sa tam mali dosť značne orezať všetky dreviny bežne zasahujúce do vozovky, ktoré ju bežne ešte viac zužujú,
- cesta nemá zimnú údržbu.

Napriek tomu, že cesta je obecná (bývalá pohraničiarska) ten nájazd upravovalo BSK. Ak obec vyrieši aj tie zvyšné dva problémy, tak linka môže veselo jazdiť tadiaľto aj natrvalo.
Zrazu neplatí že spoje z Malaciek do Suchohradu sa nedajú viesť cez Karlov dvor, hoci je to kratšia trasa a to sídlisko by získalo viac ako dva spoje za deň? 🙂