Výmena označovačov na železničných staniciach

V priebehu leta budú na vlakových staniciach osadené nové označovače lístkov IDS BK.

Bratislavská integrovaná doprava informovala, že v priebehu júla a augusta 2024 bude prebiehať výmena označovačov cestovných lístkov IDS BK na železničných staniciach a zastávkach.

Z uvedeného dôvodu môže prísť k dočasnej nefunkčnosti označovačov a teda nebude možné označiť si papierový lístok, ani zakúpiť si lístok dopravnou kartou. V prípade nefunkčnosti označovača lístkov na nástupišti je potrebné, aby cestujúci s neoznačeným lístkom pred nástupom, alebo hneď po nástupe do vlaku vyhľadal vlakový personál, ktorý mu neoznačený papierový cestovný lístok IDS BK označí ručne. Pri nemožnosti zakúpiť si lístok dopravnou kartou na nástupišti, je tiež potrebné ihneď vyhľadať sprievodcu vlaku a zakúpiť si uňho jednorazový papierový lístok IDS BK, pričom v tomto prípade je platba možná iba v hotovosti. Alternatívou je zakúpenie elektronického lístka cez mobilnú aplikáciu IDS BK pred nástupom do vlaku.

Nové označovače na železničné stanice dodá a namontuje firma TransData v počte 100 kusov (+10 ks opcia) na základe výsledkov verejnej súťaže vyhlásenej ešte v lete 2021. Z hľadiska funkčnosti budú nové označovače zatiaľ rovnaké ako pôvodné (označovanie papierových lístkov, zakúpenie lístkov dopravnou kartou), sú však pripravené aj na plánované použitie bankových kariet po zavedení systému Tap-in/Tap-out v rámci IDS BK.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
kym nie su zapnute tie karty mali by ten symbol prelepit aby to ludi neplietlo...
Reakcia na: samkoh #4:
ešte by som sa spresnil: celkovo ak kombinuješ vlak+bus tak, že väčšiu alebo približne rovnakú časť cesty ideš autobusom, spravidla sa ti oplatí kupovať integrovaný lístok až do cieľa. Ďalšia výhoda integrovaného lístka voči železničnému prichádza vo chvíli, keď cestuješ z regiónu na opačný koniec BA, napr. PK/SC-DNV, MA-Rača/Podunajské Biskupice...
Reakcia na: 810zssk #11:
Nie vždy sú nefunkčné ale niekedy ukazujú zlý čas aj o 20-30 minút, t.j. kúpiš si 30 minútový lístok a nevšimneš si to tak vlastne nastúpiš s už neplatným lístkom
Reakcia na: Trammat #10:
Problém je že neexistuje alternatíva k platbe DK. Cestujúci má DK aby nemusel vláčiť hotovosť a potom ho BIDka pošle zaplatiť v hotovosti (a samozrejme ešte za ich nefunkčný označovač extra zaplatiť lebo taký lístok je drahší).
Reakcia na: 810zssk #5:
Toto bude asi hlavne kvoli tomu, že vlakvedúci OSD Leopoldov, ktorí vo veľkej miere vozia vlaky zapojené do IDS BK, doteraz neobdržali platobné terminály.
Reakcia na: 3pa3ck3 #8:
Farba IDS je modro-žltá 😉
Reakcia na: Cancer #7:
Keďže farba IDS je červená, opýtal by som sa naopak, že prečo sa vo vozidlách používa iná farba
A prečo sú vlastne aj tie nové označovače na staniciach zase červené a nie žlté/oranžové ako vo vozidlách MHD a v regiobusoch?

To aby si náhodou cestujúci v IDS nemysleli, že označovač na stanici plní tú istú funkciu ako tie vo vozidlách a že je súčasťou toho istého IDS?
Reakcia na: 810zssk #5:
Najlepšie je, že náhradné označenie promuje iba imhd. Na webe IDS o tom nie je ani zmienka. Cestujúci majú použiť aplikáciu IDS BK a bodka. 😀
"Pri nemožnosti zakúpiť si lístok dopravnou kartou na nástupišti, je tiež potrebné ihneď vyhľadať sprievodcu vlaku a zakúpiť si uňho jednorazový papierový lístok IDS BK, pričom v tomto prípade je platba možná iba v hotovosti." - Nádherné ❤️ Sa teším ako bude fungovať ten checkin/checkout systém pri tomto prístupe a všeobecnej miere (ne)funkčnosti OCL na staniciach, keďže BID aj tie nové objednala od toho istého spoľahlivého dodávateľa.
Reakcia na: TomJ #1:
Napr. ak cestuješ vlakom v rámci zóny a potom prestupuješ na bus , máš lacnejšie pípnuť/označiť si lístok už pri nástupe do vlaku, než kupovať si na vlak osobitný lístok.
a opat na to doplati cestujuci.....
Reakcia na: TomJ #1:
Ja napríklad áno lebo nenosím so sebou hotovosť
Zaujímalo by ma, či tie označovače na staniciach aj niekto využíva. Tarifa ZSSK je lacnejšia než BID, navyše študenti a dôchodcovia môžu vlakmi cestovať zadarmo.