Výluka linky 42 v Prievoze (25.3. – 5.5.2024)

Trolejbusy na Mierovej ulici dočasne nahradí autobusová linka X42.

Z dôvodu rekonštrukcie trakčného napájania bude od 25. marca predbežne do 21. apríla 5. mája 2024 vylúčená premávka trolejbusovej linky 42 na Mierovej ulici a pri Cintoríne Vrakuňa. V tomto úseku bude zavedená náhradná autobusová doprava linkou X42.

 • Linka 42 bude premávať po skrátenej trase Červený most – Hraničná a späť.
  • Náhradná konečná bude na zastávke Hraničná na Mierovej ulici (výstupište na začiatku Mierovej ul., nástupište na existujúcom nástupišti F).
  • Nebude obsluhovať zastávky MiÚ RužinovCintorín Vrakuňa.
 • Náhradná linka X42 s kĺbovými autobusmi bude premávať po okružnej trase Cintorín Vrakuňa – Mierová – Prievozská – Miletičova – Trenčianska – Bajkalská – Prievozská – Mierová – Cintorín Vrakuňa.
  • V úseku Prievozská –  Cintorín Vrakuňa bude obsluhovať všetky zastávky linky 42, v rámci obratu jednosmerne obslúži aj zastávky Miletičova (C), Trenčianska (A), Ružová dolina (B) a Mliekarenská (B).
  • Trasa linky X42
  • V smere z mesta k Cintorínu Vrakuňa bude možný prestup z trolejbusov na náhradnú linku X42 na zastávke Prievozská (B).
  • V smere od Cintorína Vrakuňa do mesta bude možný prestup z náhradnej linky X42 na trolejbusy na zastávke Pažítková (A) alebo Prievozská (A).
  • Prestupy medzi linkami 42 a X42

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viliam22 #24:
Tak to máš šťastie pretože ja teda keďže bývam v lokalite to vidím každý deň a až sa niekedy smejem, že je to oranžové pole reflexných viest. 😃 Lebo robia stále a keď som fotil výluku minulú nedeľu tak sme si všade na Prievozskej zavadzali navzájom. 😁
Reakcia na: Viliam22 #24:
Tak uz je jasne preco bola predlzena vyluka 😂
vzdy ked idem okolo tak maju pracovnici just v tom case "prestavku" 😂
Reakcia na: Klepeto #22:
asi uz zem obschla a je tvrda, tak viac odskakuju krompace 😃
Aké prekvapivé, že sa termín posúva. Veru počasie im nepraje. Je až moc pekná jar na výkopy.
Aká je vyťaženosť X42, je ten klbak príliš alebo nie???
Reakcia na: Petto #13:
Domnievam sa že z X42 budú ľudia prestupovať ekvivalentne aj na 71 a 72, takže toto zas taký zásadný problém nie je.
Reakcia na: VLK #12:
V roku 2014 tak cca 5 mesiacov bola Mierová bez obsluhy. No tam to bolo z dôvodu výstavby kanalizácie v starej časti Mierovej a tým pádom bola celá ulica v tejto časti Prievozu uzavretá. Vtedy ukončovali L208 na Hraničnej. To samozrejme neznamená, že takto treba postupovať aj teraz. Keď je raz tá cesta prejazdná, tak tú náhradnú dopravu v podobe autobusov tam treba zabezpečiť. Je tam obrovské množstvo obyvateľov a firiem, kde dochádzajú zamestnanci, ktorí by boli odstrihnutý od mhd.
Reakcia na: johnnyjanko #17:
To nie je o tom že kritizujem NAD, ale pragmaticky neverím, že počet cestujúcich, potrebujúcich aX42 bude rovnaký ako tých, ktorí využívajú dnes t42.
Reakcia na: Mhr1 #10:
Dobre vidím? Tu sa niekto (a nie jeden) sťažuje, že DPB zabezpečí príliš kvalitnú náhradnú dopravu? Jasné, mohli to rovno zrušiť, nech substrát chodí pešo alebo nech si zavolá taxík... (irony off).
Reakcia na: david11 #15:
To je mi jasne. Aspon z X42 na L42 by to mohlo byt bez vacsich meskani.
Reakcia na: Petto #13:
V reále by aj tak nevychádzali prestupy pre zácpy..
Bude tam na linke 42 autobusi si myslím
Aj si dakto vsimol ze X42 ma iny interval ako L42 v PD ? To budu zase uzasne prestupy. 😁
Reakcia na: Mhr1 #10:
to že je Mierová a Gagarinova blízko neznamená, že je tam aj komfortný a dostupný prechod medzi nimi. Najmä v úseku pod diaľnicou a okolí by obsluha Mierovej citeľne chýbala. Ak sa v minulosti nerobila NAD, teraz to hodnotím ako rozumné riešenie neponechať Mierovú bez obsluhy.
Reakcia na: Mhr1 #10:
Možno budú robiť niečo aj na prievozskom moste a tým pádom by nepomohlo presmerovanie po Gagarinovej.
Po druhé, niekto tu spomínal, že je problém s odberom, ak sa na Gagarinovej stretne v jednom úseku viac vozov.
Reakcia na: pressburger #2:
Tiež sa čudujem, veď Gagarinova a Mierová sú tak blízko, že v minulosti sa NAD v starom Prievoze nerobila, cestujúci si na trolejbus prešli na Gagarinovu ulicu. A tie kĺbové autobusy sú nezmysel, bohato by tam vystačili krátke. Som zvedavý, kde ich zoberú. Krátkych je pritom prebytok. Lebo kto bude potrebovať ísť až do/z centra, pôjde na priame spoje na Gagarinovu.
Reakcia na: Škoda Forcity #1:
Kde by sme vzali 14 vozidiel na 42 s pomocnym pohonom a klbových❓ ❓ 🤔 🤔 🤔
Reakcia na: Ma178rek #7:
Podla prikazu tam maju nasadit klbove vozy.
Reakcia na: Petto #6:
Ja si to uvedomujem, ale myslím si že budú krátke
Lebo klbakov nie je nazvyš...
Ale bodaj by som sa mýlil