DPB zmodernizuje ďalšie zastávky na Račianskej radiále

Začína sa rekonštrukcia štyroch zastávok na Račianskej radiále, na ktorých budú doplnené aj prístrešky.

Po minuloročnej modernizácii električkovej zastávky Račianske mýto bratislavský dopravný podnik (DPB) zrekonštruuje ďalšie štyri zastávky na Račianskej radiále. Ako prvá prejde rekonštrukciou zastávka Mladá garda v oboch smeroch, kde sa práce začnú v týždni od 25. apríla 2022. Nasledovať budú zastávky Riazanská, Pionierska a Biely kríž, pričom rekonštrukcie by mali byť ukončené do augusta tohto roka. Práce budú prebiehať za plnej premávky električiek, cestujúci však musia počítať s menšími obmedzeniami na rekonštruovaných nástupištiach (napr. skrátenie nástupišťa vždy na polovičnú dĺžku).

Vyvýšené a nanovo vydláždené ostrovčeky betónovou dlažbou, antracitový mobiliár s novým označníkom a upravené bezbariérové vstupy. Finálnou bodkou bude osadenie prístreškov navrhnutých v súlade s dizajn manuálom z dielne Metropolitného Inštitútu Bratislava, navyše vybavených ekologickým solárnym osvetlením. Po ukončení stavebných prác bude vždy na jednom z nástupísk osadený nový prístrešok, na opačnej strane vznikne konštrukčný základ pre jeho neskoršie osadenie," priblížil rozsah prác hovorca DPB Martin Chlebovec.

Inštaláciu prístreškov od firmy mmcité na uvedených zastávkach vykoná spoločnosť TSS Grade, ktorú DPB vybral vo verejnej súťaži. Vysúťažená cena za osadenie prístreškov je 183 306 € bez DPH. Dopravný podnik ešte v roku 2020 získal od vlády SR dotáciu vo výške 100-tisíc € na doplnenie prístreškov na uvedených zastávkach.

DPB v tomto roku začína aj s veľkou obnovou a doplnením prístreškov na zastávkach MHD. Spolu 106 prístreškov bude vybudovaných v rámci eurofondového projektu za vyše 2 milióny €. V súťaži na ich realizáciu predbežne uspela spoločnosť Pittel + Brausewetter, s ktorou má DPB zároveň uzavretú rámcovú zmluvu na opravy zastávok MHD. Ďalšie desiatky prístreškov budú realizované vďaka komerčnej spolupráci DPB s reklamnými spoločnosťami.

Stav viacerých zastávok v meste bol desaťročia zanedbávaný, preto sme v dopravnom podniku spustili Program obnovy a doplnenia prístreškov, ktorý sa týmto posúva do fázy realizácie. Po vzore nedávnej rekonštrukcie Račianskeho mýta sme sa rozhodli pre okamžité vylepšenie týchto frekventovaných nástupných ostrovčekov a mobiliáru. Verím, že Bratislavčanky a Bratislavčania ocenia nielen nový, moderný vzhľad, bezbariérový prístup uľahčujúci nástup a výstup, ale najmä prístrešok, ktorý ich už ochráni pred nepriaznivým počasím. Po tejto rekonštrukcii pokračujeme v dopĺňaní ďalších, a to vo všetkých mestských častiach Bratislavy,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
106 pristreskov bude neskor, verejne obstaravanie sa musi zopakovat...
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/dokumenty/433334
Počíta sa aj s rekonštrukciou zastávky Ursínyho, alebo tá ostane bez prístreškov?
Reakcia na: lostrail #5:
Vzhľadom na to, ako dlho sa u nás pripravujú rekonštrukcie tratí, tak by sa asi fakt mohla začať pripravovať aj teraz, aby sa do 2030 začalo stavať. Za ten čas by sa aspoň stihol pripraviť poriadny projekt a možno by sa minimalizovali aj rôzne poloriešenia.
Skoda, ze neosadia aj elektronicke tabule, ked uz to budu rozkopavat. A tiez dufam, ze kym sa tato radiala docka nejakej modernizacie, nebude vacsinu toho cakania zatvorena z dovodu havarijneho stavu.
Tiez sa bojim, ze niekto zasa raz vynajde teplu vodu a povie, ze modernizovat netreba, lebo ved zastavky sa nedavno robili.
Reakcia na: Urbanway 2423 #4:
Cela ta radiala je zrela na rekonstrukciu
Ešte by to chcelo aj nejakú opravu trate, pretože na pár miestach je trať úplne podmytá, alebo vymlátená.

Inak, počíta sa ešte toto leto s výstavbou združenej zastávky na Račianskom mýte?
Reakcia na: david1 #1:
Vinohrady budú robiť tiež, ale zrejme až v ďalšom kole.
Reakcia na: david1 #1:
To je bronx totalny. 💀
Konečne.
Ešte tam mali pridať Vinohrady, kde je totálne rozbitý asfalt a aspoň provizórne zaliať vybitý asfalt v kolajisku.