Trolejbusový deň vo Vozovni Hroboňova (23.4.2022)

Dopravný podnik si pripravil pre verejnosť bohatý program.

V rámci celomestského kultúrneho podujatia Bratislavské mestské dni organizuje aj Dopravný podnik Bratislava program pre verejnosť. V sobotu 23. apríla v čase od 10:00 do 16:00 bude možné nahliadnuť za brány vozovne na Hroboňovej ulici, kde sa môžu návštevníci tešiť na prehliadku vozovne a výstavu trolejbusov, športové a kreatívne aktivity pre deti (napr. maľovanie na tvár a vyfarbovanie tričiek pre deti či zábavný fotokútik), prejazd umyvárkou pre trolejbusy (o 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00), štýlovú kaviareň v trolejbuse či na predajný stánok s oblečením a darčekovými predmetmi dopravného podniku. Dopravný podnik vypraví pri tejto príležitosti aj svoje historické trolejbusy, ktoré budú počas dňa premávať bratislavskými ulicami.

Súčasťou trolejbusového dňa bude aj nábor nových vodičov, pričom registrovaní záujemcovia o povolanie vodiča dostanú možnosť vyskúšať si zašoférovať vozidlo v oddelenom priestore pod dohľadom inštruktora. Podmienkou účasti na skúšobnej jazde je vek minimálne 24 rokov a vodičské oprávnenie skupiny B.

Návštevníci sa môžu do vozovne dopraviť linkami 41 a 47 - zastávka Depo Hroboňova. Taktiež je možné využiť mimoriadnu bezplatnú linku H z Rajskej cez Hodžovo nám. a Búdkovú k Depu Hroboňova, na ktorej budú premávať historické trolejbusy (cestovný poriadok).

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Pohoda akcia, kto prišiel nelutoval.
Reakcia na: Adam137 #7:
Mal by byť, večer bude aj na 44/51 s posledným odchodom o 23:16 z Koliby.
Nevie niekto, bude prosim 6401? Vidim ze jazdi ale na dod nebola ..
Reakcia na: kecho #5:
Možno na zmätenie nepriateľa - čo keby Putlerovci hladali Депо имени Гробоня?
Reakcia na: Sor23 #1:
Asi aby sa tam nedostali inostranci. Ved zdovodnenie zmeny vozovne na depo bolo prezentovane tak, ze cudzinci predsa nepoznaju vozivne, ale len depa. 🙂
Prečo zo stránky zmizli cestovné poriadky posilových a nostalgických liniek v rámci Dní Bratislavy?
Reakcia na: Sor23 #1:
Prava ruka nevie co robi lava. 😃
Reakcia na: Sor23 #1:
🤔
Tu by ma zaujímalo, prečo je pri akcii "Vozovňa Hroboňova" a na zastávkach "Depo Hroboňova." 🙄