V súťaži na krátke hybridné trolejbusy uspel SOR

Dopravný podnik zverejnil už aj výsledok posledného trolejbusového tendra.

Po minuloročných vyhodnoteniach verejných súťaží na dodávku nových hybridných trolejbusov dĺžok 18 a 24 metrov zverejnil Dopravný podnik Bratislava aj víťaza súťaže na 12-metrové trolejbusy. O dodávku tohto typu trolejbusu sa uchádzali traja uchádzači, z ktorých sa úspešným stala spoločnosť SOR Libchavy s trolejbusom SOR TNS 12.

Víťaz súťaže by mal v prípade podpisu zmluvy dodať dopravnému podniku 11 hybridných trolejbusov vybavených trakčnými batériami spolu za 5 110 600 € bez DPH. Objednanie vozidiel bude závisieť od poskytnutia nenávratného príspevku z eurofondov dopravnému podniku. Dodacia lehota nových trolejbusov bude do 18 mesiacov.

"Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená vo výške 7 205 000 € bez DPH s tým, že DPB plánuje nákup trolejbusov spolufinancovať z Európskych štrukturálnych investičných fondov v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Oproti predchádzajúcemu nákupu vozidiel tejto kategórie, ktorý bol realizovaný v roku 2013, dosiahol DPB pri porovnateľnom trolejbuse vybavenom doplnkovým naftovým pohonom úsporu takmer 37 000,- EUR bez DPH na jednom kuse," uviedol hovorca DPB Martin Chlebovec.

Na druhom mieste v súťaži skončila spoločnosť Škoda Electric z Plzne s ponukovou cenou 5 375 040 €. Tretí uchádzač bol zo súťaže vylúčený.

V prípade tendrov na 18- a 24-metrové trolejbusy v súčasnosti prebieha kontrola súťaže pred podpisom zmlúv na Úrade pre verejné obstarávanie.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TomJ #3:
https://mhd86.cz/2021/12/14/provoz-trolejbusove-linky-58-zustava-zastaven-i-po-zprovozneni-prosecke-ulice-2/

Linka 58 nepremáva, ale neznamená to koniec trolejbusov v Prahe. Od januára má začať elektrifikácia linky 140.
Reakcia na: Sor23 #23:
21Tr. To bolo potom vyberanie z trolejbusovej kasne 😂
Je ešte niečo čisto škodovácky trolejbus, ako bola napr. Škoda 14/15Tr, alebo už je všetko vkladanie do autobusovej kasne?
Reakcia na: S499.1023 #21:
Už som sa zľakol, že chceš len slovenské vozidlá.
Reakcia na: Cancer #20:
Tak.
Reakcia na: si #19:
Ja myslím, že nenarážal na to, skôr aby sme nakupovali z Európskej únie.
Reakcia na: S499.1023 #18:
predpokladam ale ze tiez to nemaju obmedzene len na ten svoj "state" (ktore tiez casto nie su zrovna male)
Reakcia na: afeno #17:
Nemám nič proti vozidlám BKM (však sú to licenčé Neoplany). Ale nechápem, že keď majú Američania zákon "Buy American", prečo my musíme nakupovať od Lukašenkov a Erdoğanov.
Reakcia na: Petto #13:
Tak práve BKM by som nezatracoval, podobné predsudky ako voči Otokarom.
Reakcia na: Petto #13:
a vieme aj dôvod vylúčenia ?
Reakcia na: trolejbus6207 #14:
Solaris sa ani neprihlasil ako samotny vyrobca teraz a ani na 18m vozidla. Ale naco aj ked maju zrejme tichu dohodu na SK CZ trh so Skodovkou. Ostrava vsak skoncila s prekvapenim - Skodovka s Temsou. Tiež asi kazdy cakal Skodovku s SU karoseriou. Dohoda uz asi zostane len na klbove trofle Skodosolaris. Temsa kĺbova karoseria asi este ani neexistuje.
Reakcia na: Petto #13:
Radšej by som tu videl Trollino 🙄
Reakcia na: trolejbus6207 #10:
Vylucili Belkomunmas. Ešte stale nechceš SOR pred Bielorusmi? 😁
Reakcia na: Sor23 #11:
Sor TNS12 ešte nema nikto tusim, schytame asi prototyp alebo Jihlava, kde tiez vyhral Cegelec s Bohdanom, no nakoniec to bude karoseria SOR.
Reakcia na: Petto #4:
Vybavené, zatiaľ si musíme vystačiť s maskou od Škodovky. 🙂
Na jednej strane som rád, že padol monopol Škodovky na Slovensku (tie tri bystrické baterkáče nerátam), na druhej strane to nemusel byť zrovna SOR...
Nechám sa prekvapiť, snáď to bude k lepšiemu
Reakcia na: piggee #2:
čoby, ja by som bol rád keby po 24 a 18 metrových hybridných Solarisoch, bolo aj do tretice víťazné kombo Solaris Škoda, keďže ako spomína Petto tak skoro všetka výzbrov v BA je od Škody
Chcelo by to uviest zivotnost baterie a jej cenu.
Reakcia na: Bmpeer #6:
Super, atypicky Cegelec u nas, ked tu mame 99% skodovky vyzbroj. Aj v Čechách uz bude Cegelec, ci kde to vyhral sor ze nahradili Bohdan karoseriu.
Reakcia na: Urbanway 2423 #5:
32 Tr majú aj Pardubice a Jihlava. TNS 12 zamieria asi až k vám.