DPB v zime posilní premávku autobusu na Kamzík (od 5.12.2021)

So Sánkobusom do prírody.

Dopravný podnik Bratislava po úspešnej letnej prevádzke rekreačných liniek bude pokračovať v posilňovaní premávky do prírody aj počas zimného obdobia. V prípade priaznivých podmienok pre zimné športy bude mať autobusová linka 144 premávajúca vo voľných dňoch v 15-minútovom intervale medzi Kolibou a Kamzíkom prevádzku podvečer predĺženú o dve hodiny. Počas pracovných dní školského roka bude premávať v popoludňajších hodinách a počas školských prázdnin bude premávať celodenne. Autobus na Kolibe nadväzuje na trolejbusovú linku 44 premávajúcu z centra mesta.

Po prvýkrát bude premávka linky 144 večer predĺžená do 19:30 v nedeľu 5. decembra a následne bude Sánkobus premávať aj popoludní v pondelok 6. decembra na Mikuláša. Premávka v ďalších dňoch bude závisieť od aktuálnej predpovede počasia.

„Súvislá vrstva snehu je za posledné roky v našom hlavnom meste skôr raritou, no keď nasneží, najväčšiu radosť majú pochopiteľne tí najmenší. Ak bude počasie priať, tak tento rok môžu vziať lopáre alebo sánky a vyviezť sa našim Sánkobusom až na Kamzík,“ predstavil novinku predseda predstavenstva DPB, a. s., Martin Rybanský.

Na linku bude nasadzovaný autobus SOR BN 10.5 #3411, ktorý pri tejto príležitosti dostal špeciálny zimný šat. Dopravný podnik sa pri zavedení sánkobusu inšpiroval skibusmi, ktoré majú za cieľ odbremeniť parkoviská v lyžiarskych strediskách. Podobne by chcel DPB znížiť počet áut v rekreačnej lokalite na Kamzíku.

„Tisíce detí aj dospelých sem zavítajú so sánkami, bobami, alebo len tak na čaj či varené víno. Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s mestom Bratislava podarilo obnoviť desiatky rokov nefunkčné osvetlenie Cvičnej lúky. Osvetlenie bude zapnuté počas dní s dostatočnou pokrývkou snehu do 21. h. Sneh si tak užijú aj rodiny, ktoré sa na Kamzík za denného svetla nestihnú dostať“, povedal Matej Dobšovič, riaditeľ Mestských lesov v Bratislave.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viliam22 #5:
Aj nasnežilo Lamač, Dúbravka, ... i mimo BA ako Šturec, Čertovica, ...
no vec sa ma tak ze je to snezenie ine, je to namraza
To bude také sneženie, že sa to roztopí, no uvidíme.
Zajtra ma vo vyšších polohách BA snežiť, tak možno už bude mať prvý víkend vyuzitie
Reakcia na: Trammat #3:
Zatial ano, ale ktovie ako to bude neskor.
Reakcia na: Andrej #1:
Však konkrétne na ten kamzík môžeš ísť aj teraz.
Reakcia na: Andrej #1:
Trapny komentar
Myslim si, ze DPB je az prilis optimisticky, ze tuto zimu budu ludia moct ist von. 🙃

Celu MHD mozu kludne do maja zrusit.