Výpadky regionálnych autobusov naďalej pretrvávajú

V Bratislavskom kraji naďalej nepremáva približne tretina spojov na regionálnych autobusových linkách.

Situácia s nevypravovaním regionálnych autobusových spojov IDS BK sa ani v druhom týždni, kedy dopravu zabezpečuje spoločnosť Arriva Mobility Solutions, výraznejšie nezlepšila. Plánované výpadky spojov pre dni 24. a 25. novembra sú na úrovni 36, resp. 35 % oproti cestovným poriadkom, ktoré mali platiť pôvodne. Každý deň pritom nepremávajú na jednotlivých linkách spravidla iné spoje, čo len zvyšuje neprehľadnosť celej situácie. Koncom minulého týždňa ohlásené zabezpečenie náhrady za nevypravené spoje prostredníctvom mikrobusových dopravcov sa zatiaľ nerealizovalo.

Niektoré obce však v týchto dňoch zabezpečili niekoľko spojov pre svojich obyvateľov prostredníctvom súkromných dopravcov. Malé Leváre zabezpečujú ranné spoje k železničnej stanici vo Veľkých Levároch, resp. k základnej škole. Chorvátsky Grob zabezpečil ráno a popoludní minibus na bratislavské Zlaté piesky, odkiaľ už premáva MHD. Podobne aj Ivanka pri Dunaji zabezpečila do konca pracovného týždňa bezplatné ranné spoje na Zlaté piesky.

Bratislavský samosprávny kraj dal dopravcovi čas na citeľné zlepšenie situácie do piatku 26. novembra 2021.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Arriva dnes oznámila, že toho jazdí ešte menej, ako je vyznačené, nakoľko má dnes väčšie množstvo vodičov v karanténe (predpokladám, že sa jedná o podmienku OTP, ktorá je od dnes platná).
Reakcia na: shaggy #81:
neviem či poznáš historickú podstatu vzniku "štátu", len teraz rozmýšľam, či to má zmysel ti to vôbec vysvetľovať.
Reakcia na: hroch #82:
Rano to tu na imhd este bolo. Ale predpokladam, ze vzhladom na komentar v inom vlakne, kde sa niekto stazoval, ze tu bol nahodeny nejaky odchod a Arriva ho mala zlty, sa na to chudaci uz vykaslali. Ja sa im tiez necudujem. Sediet nad tym do noci, Arriva to potom trikrat zmeni a nakoniec su este tu na imhd za debilov...
Reakcia na: lucky89 #75:
A zaroven z iMHD zmizli regionalne CP. Akoze, niezeby som sa divil, aktualizovat to kazdy den v noci asi nie je uplne zabava...
Reakcia na: Ike #78:
Neviem, kto ma tu ako prvý označil za 15 ročného voliča Socialistov a Súdruhov 😉
Reakcia na: si #79:
Hej, hej. Tieto hoaxy od ľudí, ktorí si myslia, že bez štátu by sme jazdili na koňoch 🙄
Reakcia na: shaggy #77:
nejake cesty boli aj predtym ako jestvovali statne utvary, ale ich vzhlad a stav bol poplatny tomu kto ich pouzival a vlastnil (a teda hlavne to obvykle bol vyslapany/vyjazdeny pas v zeleni, pripadne zarasteny ak to bolo kdesi kde sa malo chodilo/jazdilo...)
Reakcia na: shaggy #76:
Došli argumenty? Čau.
Reakcia na: Andy #73:
Zabudol si mu dať aj argument, že bez verejnej správy/štátu, by neboli cesty. Ten je nepriestrelný, na tom vždy ľudia, ako on, alebo ja, skončíme. Lebo to je pravda, pred štátom žiadne cesty (a doprava do/z dedín) neexistovali 🙂
Reakcia na: Ike #72:
Ty máš od socialistu ďaleko, asi ako Kotleba od fašistu. Ale tiež sa vždy ohradí, keď ho tak niekto označí.
A neurážaj ma spájaním s tými prezlečenými komunistami z SaS. Tí sú všetkými desiatimi za verejnú správu.
Reakcia na: Andy #73:
Áno 😂🤣😁🥶
Reakcia na: Ike #72:
K tomu len jednu poznámku - Nedávno som mal diskusiu na túto tému s jedným človekom, ktorý je presvedčený libertarián a môj argument, prečo je verejná správa dôležitá je, že mu vďaka tomu do dediny chodí pravidelne autobus. Už žiaľ tento argument padol. 😂
Reakcia na: shaggy #69:
Ktorý štát na svete funguje bez verejnej správy? Lebo toto sú také úvahy ako od 15 ročného fanúšika Sas v roku 2010. Od socialistu mam ďaleko.
Reakcia na: Dispecer #70:
Samozrejme. Lenže oni musia nájsť najlacnejšiu možnú službu, za ktorú im ľudia budú ochotní platiť.
Samospráva vyberie najlacnejšie dopravcu, ktorý ponúkne také služby, s ktorými by sa v súkromnom sektore neuživil a je to jedno. Ľudia tie služby musia prijať, lebo konkurencia byť nemôže.
Reakcia na: shaggy #69:
Súkromné firmy sú hlavne motivované robiť všetko NAJLACNEJŠIE pre klienta, pretože ich hlavný cieľ je čo? ZISK 😉
Reakcia na: Ike #68:
Nijak. To je tvoja chyba v úvahe, že si musím predstavovať nejakú verejnú správu 😉 Ale to nie je témou tejto diskusie. Ja som len reagoval na ten nezmysel, čo napísal pressburger. Súkromné firmy sú tie, čo sú najviac motivované robiť všetko pre klienta. Štát/samospráva, ani súkromné firmy nimi vysúťažené, nemajú túto motiváciu.
Reakcia na: shaggy #67:
Ako si predstavuješ fungovanie verejnej správy bez daní?
Reakcia na: Ike #66:
Ja ale nič netvrdím o viazanosti. Ja mám problém s tou verejnou časťou. Pri viazanosti tí klienti môžu od teba po dvoch rokoch odísť. Pri verejných financiách dane platiť prestať nemôžeš. Ale chápem, že to socialistom nevysvetlím.
Reakcia na: shaggy #64:
To je to isté, ako tvrdiť, že byť mobilným operátorom nie je podnikanie, veď raz za dva roky uzavriem viazanosť a potom peniaze tečú tak, či tak.
Reakcia na: pressburger #63:
Milióny? Zas nepreháňajme. Maximálne jeden za rok.
Reakcia na: pressburger #63:
Súkromným spoločnostiam ide najviac o cestujúcich. Ak nebudú mať cestujúcich, nebudú prachy. Potom sú tú verejní dopravcovia, tým nejde o cestujúcich, tí nie sú odkázaní na ich peniaze, dane budú plynúť aj tak (viď ZSSK). A tiež súkromní dopravcovia, ktorí podnikajú v nejakom verejnom záujme (Arriva/SL). Ani tam nie sú nútení riešiť svoje problémy, veď majú zmluvu. Ale to nepovažujem za pravé súkromné podnikanie.
Reakcia na: Minko #61:
Súkromným spoločnostiam nejde o cestujúcich, ale o prachy... Mohli to byť milióny pre HB Reavis (ktorá stojí za asanáciou priemyselnej štvrte Bratislavy i za už zbúraným Apollom)... s tým sa nezmieria a dokiaľ Slovak lines nekrachne (čo očakávam), dotiaľ budú "kopať" do Arrivy
Reakcia na: Viko #57:
dotyčný sa hrdí tým, že "bojuje proti hoaxom", pritom pokiaľ ide jeho články o železničnej a autobusovej doprave, tak na nich je pravdivý asi len dátum v záhlaví ... radšej nech sa chlapec venuje horoskopom alebo vešteniu z kávy ...
Reakcia na: 810zssk #60:
veď ale píšem, momentom podpísania zmluvy prestali byť rivalmi. teda len asi nie obe strany toto pochopili. teda skôr niekto nevie prehrávať.
Reakcia na: Minko #59:
Súťažili proti sebe v poslednom tendri predsa.
zaujímalo by ma, v čom by mal byč SL rivalom Arrivy okrem podnikania v rovnakom sektore. Lebo nikdy vzájomne nesúťažili v podobe pôsobenia naraz v rom istom regióne. SL prestal byť "rivalom" Arrivy v tej chvíli, ako bola podpísaná zmluva po súťaži.
Reakcia na: Viko #57:
Zrejme ano. Ale bol v niecom nejako vyrazne mimo? A pokial viem, bol pred zmenou dopravcu z novinarov jediny, kto na potencialny pruser upozornoval, vsetky ostatne media veselo bastili arrivacke a krajske tlacove spravy.
Reakcia na: irizar #56:
Moja doterajšia skúsenosť so zdrojmi V. Šnídla je taká, že sú citeľne prolajnistické - myslíš, že je tomu tentokrát inak?
Reakcia na: TeBeCe #50:
Tá 740 je zlá aj ako zlý vtip...
Droba može velebiť celý lockdown, ktorý mu teraz náramne príde vhod.

V SL sú asi smutní, lebo verím že aj poslední neveriaci Tomášovia už uverili a pochopili, že ich éra skončila, definitívne.
Reakcia na: Sor23 #51:
No ako sa dalo čakať. Droba dnes bol vybrať uniformu a zajtra bude na 239 jazdiť 24ku(h). 🤣
Reakcia na: Sor23 #51:
Ze si pozru, co im Arriva dnes napise, a zaciatkom tyzdna daju vediet, co sa stane. Cize vlastne nic.
Reakcia na: TeBeCe #50:
Takže čo bude teraz nasledovať zo strany župy?
No tak uz to vyklopili aj na vikend. podla vyskrtanych spojov vyriesili H....
Reakcia na: hroch #48:
Ano, ak sa za standard povazuje -35% spojov😁
Ale mozno este cakaju do vecera, kolkych dnes Zubata zoberie.
Reakcia na: TeBeCe #47:
😂 😂 😂

Ale teda, aj minuly vikend sa tusim jazdilo podla standardnych CP...
Reakcia na: hroch #46:
Kedze este teraz nie su vycapene vyskrtane CP na zajtra, tak asi sa situacia vyriesila a bude sa uz jazdit normalne.
Reakcia na: 810zssk #44:
Ktoré ak nedodržia k 1.1.2026, tak ich začnú sankcionovať od 15.11.2031.
Reakcia na: Ike #43:
Zajtra vyprší ultimátum na základe ktorého sa v utorok predstaví riešenie platné od 1.1.2026 😃
Reakcia na: 810zssk #42:
Nemal byt zajtra koniec ultimáta?
Droba na FB najnovšie sľubuje nejaké riešenie v utorok. Pri tejto transparentnej samospráve samozrejme nevedno aké.
Reakcia na: TeBeCe #40:
👉Yo Dawg, I heard you like timetable changes , so I put a timetable change in your timetable change so you can enjoy a timetable change while you are enjoying a timetable change. 👈
Reakcia na: lucky89 #39:
Pre istotu boli doplnene este novsie
https://www.idsbk.sk/oznamy/khp9001ab41d/
Reakcia na: Sor23 #36:
Aha, bavime sa o papierovych "tabuliach". Tak potom beriem spat, bol som v tom ze sa tam riesia elektronicke tabule.
Ale aj tak si viem predstavit, ze ten obrazok generuje nejaky soft na spravu cestovnuch poriadkov a teda opat skicar len otvori vygenerovany obrazok.
Reakcia na: IBBI #23:
Ze ich brzdi to, ze nemozu to dat SL, mrzi ho to, budu sa snazit napomenut dopravcu, aby aspon skolske spoje pridali, co ziadala aj samotna skola, ked uz sa tuto situaciu sa neda vyriesit zo dna na den.
Reakcia na: Valec #35:
Tá istá to určite nie je, ale potom neviem, čo za teplú vodu ten pán po pravej ruke Drobu prihrieva.
Reakcia na: Jezo #32:
No tu je otázne, aký program im to generuje a copypastne to do skicára. Na prvý pohľad to vyzerá, že on to navrhuje celé v skicári, uchádza mi trocha pointa.
Reakcia na: Jak44 #31:
Hej, tu ide skôr o to, že skicár má veľmi obmedzené možnosti, rastrové prostredie, nemožnosť mať nejaké predlohy (templates), ja osobne keď som tvoril linkové tabule a inú grafiku, tak výlučne Adobe Photoshop alebo Adobe Illustrator. Stojí to pár eur mesačne, nech sa tu nebavíme prosím o peniazoch, skicár je jednoducho v profesionálnom prostredí neakceptovateľný program, ktorý má mimoriadne obmedzené funkcie a hlavne absencia vektorovej grafiky.
Reakcia na: Sor23 #24:
A ako inak si predstavujete ze sa to ma programovat? Alebo aky je problem ze ked program vygeneruje obrazok, ze si ho otvorim v skicari (alebo inom programe na obrazky)?
Ano, da sa priamo pripojit tabula a priamo tam si to zobrazovat, ale vacsinou je to zbytocne pomale pre uvodnu pripravu, tam sa da poslat a doladovat definitivny variant. Teda aspon tak stitky s ciarovymi kodmi chystame v robote.
Reakcia na: tadlun002 #29:
No, lenže takto to vyžaduje BID. Pokiaľ nejde panel, je to označenie v súlade so štandardami.
Reakcia na: Sor23 #28:
Áno a toto bola skôr výnimka. Sám si pamätám napríklad aj pri reorganizácii liniek v 2018 chaos, kedy bus nemal novú trasu nahodenú na paneloch a vpredu tiež nič...
Reakcia na: Jak44 #27:
Ono to totiz ucel neplni a v tom je problem...
Reakcia na: Jak44 #27:
Neviem aké časy Slovak Lines myslíš ty, ale ak si dobre pamätám, Slovak Lines používal elektronické displeje a pri prechode na linkovanie IDS BK sa používali tabule aj s linkou. Takto: https://imhd.sk/ba/galeria-media/5883/SOR-C-12/100328/BA-845PE-linka-277-Autobusov%C3%A1-stanica?gsd=1&ref=ba%2Fgaleria%2F5883%2FSOR-C-12
Reakcia na: Petto #26:
+#24

Lepšie to bolo za čias SL, kedy tabule sa vôbec nepoužívali, však?

Ako keby vám nebolo jedno kde to robia, ak to splní účel...
Reakcia na: Sor23 #24:
No comment. 🤮
Reakcia na: Sor23 #24:
Buď rád, že nie vo Worde 😉
To sa naozaj tie linkové tabule kreslia v skicári?🤓
Reakcia na: Joyki #16:
A co odpovedal Droba? Zajtra konci ultimatum, ktore tak suverenne Arrive daval. Som zvedavy, ci si len nekakal do papulky.
Reakcia na: Darro #18:
prečo máš pocit, že tí diletanti mali, resp. majú záložný plán ???
Reakcia na: TeBeCe #19:
Vyzerá to tak ze wingdings poznámky nahradili farbami, ešte k tomu podobnými odtieňmi 😂 možno sa takto dopracujeme aj k tradičným "premáva v prvý spln v mesiaci počas priaznivých poveternostných podmienok" poznámkam.
Reakcia na: TeBeCe #19:
Pridali už aj oranžovú... ach, človek by sa na tom aj zasmial, keby to nebolo do plaču
+ zmenili sa aj spoje 2, 8, 10, ktoré boli ešte včera večer
žlté (a aj tu na imhd neboli v CP) a zmenili to na bielu.
Neviem potvrdiť, či tie spoje 2, 8, 10 išli, ale dnes určite išiel spoj s odchodom o 5:28 z Malinova (obchádzali sme ho ráno na zastávke Malinovo, kaštieľ)
Reakcia na: lucky89 #15:
Oranzovu. Este mesiac a budeme mat celu duhu.
https://arriva.sk/files/ba/cp/20211125/610.pdf
Zdravim vás. Celkom zaujímavé sledovať toto divadlo z diaľky a zároveň chuť pomôcť taká že by som si aj za úsmev sadol do autobusu a z lutosti ich vo voľnom čase zadarmo povozil... no a teraz trochu reality. Existuje nejaký "záložný" plán na BSK s touto situáciou alebo sa naozaj spoliehajú že "zoženú" na Ukrajine pred vianocami v tejto Lockdown dobe vodičov? Príde mi to skôr ako fatamorgána a nie realita... viem že na Ukrajine a v Bulharsku je to po vodičoch vykuchané lapačmi zo Škandinávie aj Nemecka už. Som ozaj zvedavý akú sebranku Arriva chce odtiaľ v tak krátkom čase dotiahnuť. Apropo ak ste videli alebo viete o nejakých firmách kontaktoch kto robí pomocné jazdy kľudne hoďte možno si ozaj pôjdem zajazdiť popri materskej. Tých ľudí mi vážne ľúto...
Reakcia na: lucky89 #15:
Inac o tom, ze aktualizovali CP je aj info na FB:
https://www.facebook.com/arriva.na.slovensku/photos/a.107441946260819/1601958273475838/
Admini budu mat asi dlhu noc😉
Senecka ZŠ s VJM poslala niekoľko sťažnosti Arrive, avšak neprišla ani jedna odpoveď, oslovila aj BSK a aj osobne Drobu, pretože počas tohto týždňa jednoducho deti z okolitých dedín prestali chodiť do školy. Situácia so spojmi je zo dňa na deň horšia a horšia, a od včera prestali jazdiť ráno a popoludní. Ranné spoje sú príliš skoré pre deti (pred 6),popoludňajšie odchody zo Senca sú kompletne zrušené a väčšinou jazdia len večerné. Z tohto dôvodu deti majú automaticky ospravedlnene absencie, a zavedú zrejme (ak to takto zostane aj naďalej) doplnkové vzdialené vyučovanie pre nich.
Takže okolie Senca ma výpadky az na úrovni 80/90%, a zhoršuje sa to.
Reakcia na: Petto #14:
Zo zltej na bielu (napr. na tej 610 pridali ranne spoje )
Aj z bielej na zltu (720 o 5.10 do Vlkov)
Reakcia na: lucky89 #12:
Zo zltej na bielu ?
Reakcia na: Joyki #7:
Zdá sa, že na Záhorí (v okolí Bratislavy) došlo k výraznému zlepšeniu = výrazná väčšina spojov plánovane vypravených. Zaujalo ma to v rozpise ne/vypravených spojov na dnes (pozeral som iba linky 209, 245 a 269) a aj reálne čo som dnes videl pri mojej prvej a nadlho jedinej ceste s Arriva Mobility Solutions mimo Bratislavy a späť.

V oboch smeroch som v rôznom čase videl aj spoj na linke 215. Myslel som, že obaja vodiči, s ktorými som cestoval, sú pôvodne zo Slovak Lines, ale prvý (v arriváckom červenom buse) mal taký zvláštny prízvuk že neviem či východniar alebo cudzinec.

A druhý vodič v požičanom bielom buse v Stupave cestujúcej na otázku "Idete do Záhorskej Bystrice?" odpovedal "Idem do Bratislavy." Už som chcel cez polovicu autobusu zakričaním informovať, ale cestujúca po prvotnom prekvapení z odpovede si nakoniec vypýtala lístok na zastávku "Krče" a nebol problém.

Nevidel som pri mojej ceste ani problém s predajom cestovných lístkov v autobuse - len na jednom CL mám napísané aj to staré známe "Informácia pre Slovak Lines, a.s."...
Spoj do regiónu mi prišiel s meškaním 5 minút, spoj späť mi prišiel v regióne presne.

Žiaľ platba platobnou kartou v busoch Arriva nie je možná.
Chlapci (a dievcata?) z arrivy na zajtra prefarbili niektore spoje napr. na linke 610, 720. Ktovie ci realne pojdu...
Reakcia na: irizar #9:
A pre kraj to nie je o peniazoch?
Reakcia na: Joyki #4:
A aj tie, ktoré idú zo žst Senec, tak nečakajú na ľudí z meškajúcich vlakov.
Reakcia na: Joyki #4:
To nie je o efektivite, ale o peniazoch. Bezny obecny rozpocet aj tych par spojov poriadne nabura, a som fakt zvedavy ci za to uvidia nejaku kompenzaciu. Tipujem, ze sotva.
Reakcia na: Urbanway 2423 #6:
Lockdown to celé sťaží, nič nebude povolené (pracovné pohovory), takže pôjdu preč a nikto nový nenastúpi. To už môžu rovno všetko zrušiť. Je už skoro zbytočné vypravovat v náhodných časoch vždy každý deň inych 5 spojov namiesto 26. Ľudia už prestali vôbec čakať na zastávkach, PAD je zničená na nulu.
Reakcia na: Joyki #4:
Nevie niekto, či z Arrivy odišli nejakí vodiči, alebo prečo majú ešte väčšie výpadky, ako minulý týždeň?

Ja som od niektorých "zapožičaných" vodičov z iných miest počul, že ich sem poslali len na 2 týždne, kým sa situácia stabilizuje, tak uvidíme, ako to s nimi (alebo bez nich) nakoniec bude.
Reakcia na: Joyki #4:
Myslím si, že obce sú hlavne radi, že dokážu zabezpečiť aspoň niečo, a keďže zo ZP existuje relatívne spoľahlivá doprava, tak je zbytočné míňať peniaze na niečo, čo im ani neprislúcha riešiť
Okolie Senca čoraz horšie. Kým minulý týždeň boli 4 až 5 hodinové diery, teraz aj 10 napr zo žst Senec na linke 640.
Zajtra budu vypravene len dva spoje ráno. Dokopy dva. Nič viac.

Inak zaujímavé, že aj obce zriaduju linky len po Zlaté Piesky, čiže aj samotné samosprávy vnímajú to, že je oveľa efektívnejšie točiť linky z kraja mesta späť a častejšie, ako na Nivy.
Reakcia na: Trammat #2:
Dufam ze sa mylis, hoci tvoj scenar nie je vobec nerealny. Kazdopadne by sa to malo riesit bez ohladu na lockdown alebo bez lockdownu.
Reakcia na: Sor23 #1:
Nič, prídu s tvrdením, že veď predsa je lockdown a spoje by boli zredukované tak či tak.
No som velmi zvedavy, co sa do piatka zmeni a hlavne na to, ako BSK zakroci, ak ku zmenam nedojde.