V nedeľu nepôjdu posledné regionálne autobusové spoje (noc 14.11.2021 / 15.11.2021)

Slovak Lines nevypraví v noci z nedele na pondelok posledné regionálne spoje.

Dopravca Slovak Lines informoval, že v noci z nedele na pondelok 14./15. novembra 2021 z dôvodu zmeny dopravcu bez náhrady nevykoná nasledujúce posledné spoje regionálnych liniek:

Linka 215: Bratislava, Patrónka (23:15) - Marianka

Linka 219: Bratislava, AS (22:40) - Borinka

Linka 240: Malacky (23:10) - Záhorská Ves, Strojstav

Linka 250: Bratislava, AS (21:55) - Záhorská Ves - Suchohrad

Linka 269: Bratislava, AS (22:05) - Rohožník

Linka 269: Bratislava, AS (23:05) - Rohožník

Linka 525: Bratislava, Shopping Palace (23:19) - Slovenský Grob

Linka 526: Pezinok, žel. st. (23:05) - Pezinok, žel. st.

Linka 526: Pezinok, žel. st. (00:00) - Pezinok, žel. st.

Linka 527 Slovenský Grob (23:52) - Malý Raj

Linka 550: Bratislava, AS (23:20) - Doľany

Linka 620: Bratislava, AS (22:47) - Nová Dedinka

Linka 630: Bratislava, AS (23:17) - Senec

Linka 645: Bratislava, AS (22:42) - Čataj

Linka 650: Bratislava, AS (22:40) - Budmerice

Linka 659: Bratislava, AS (22:02) - Jelka

Linka 730: Bratislava, AS (22:50) - Zlaté Klasy, Rastice, Jednota

Linka 737: Bratislava, AS (22:35) - Šamorín

Linka 737:  Bratislava, AS (23:35) - Šamorín

Linka 740: Bratislava, AS (22:20) - Čenkovce

Linka 740: Bratislava, AS (23:20) - Nový Život, Vojtechovce

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: barack40 #76:
Toto teoreticky možné je, ale nezbavuje to SL povinnosti tie spoje odjazdiť. Museli vedieť že raz im tá zmluva skončí.
Reakcia na: Ike #64:
A nie je súčasťou objednávky len manipulačný výkon, ktorý je zakomponovaný v obehoch? Predpokladám, že tie autobusy štandardne nocovali v regióne a do BA sa vracali ráno vykonávajúc regulérny spoj s cestujúcimi. Ale takéto spoje už SL ráno nevypraví, tie vypraví Arriva.

Preto si myslím, že práve tieto presuny by SL od kraja zaplatené nedostal a preto sa na na ne jednoducho vykašlal... Alebo sa mýlim?
Reakcia na: jopo #74:
SL má platnú licenciu aj zmluvu na spoje vychádzajúce 14.11. Má nie len právo, ale aj povinnosť tieto spoje vykonať v zmysle platného CP. To že si nedokázal zmluvne ošetriť svoje vzťahy so zamestnancami je už jeho problém, za to je ako dopravca zodpovedný sám.

Pevne verím že župa bude toto svojvoľné zrušenie spojov ako správny orgán riešiť príslušnými sankciami.
Reakcia na: 810zssk #72:
Takže ak máš neplatnu zmluvu a licenciu tak ziaden problem vsak 🤦‍♀️
Reakcia na: jopo #70:
irony on -
Kúpte si auto, ešte kým sú lacné a dostupné a kým nie sú povinné elektromobily. Cenovo idú nové aj jazdenky hore a teraz sa kúpa ešte oplatí. Existuje obchvat, špičky sú relatívne mierne. IAD kolabuje ako posledná, takže stav, keď by IAD skolabovala a autobusová a dráhová doprava fungovala bezchybne je málo pravdepodobný.
Kolóny sú veľmi predvídateľné. Do auta si nahrajte podkasty (alebo si kúpte s bluetoothom) a ešte sa aj niečo naučíte.
- irony off
Reakcia na: jopo #71:
Žiaden problém s neplatnými dokladmi neexistuje.
Reakcia na: therenda #20:
Tak to zasa neviem ja o čom pisesr lebo Arrivu neriešim. Písal som že nemôžeš jazdiť bez platných dokladov a nik ta k tomu donútiť nesmie
Reakcia na: 810zssk #69:
Ano ale viaceré spoje končia na ZP tak ako sa ľudia sťažujú že majú deti posielať niekam na okraj Ba. Rovnako včera bolo avizovaných 5%spojov dnes to už je do 30% spojov a mnohé školské autobusy. Bohužiaľ ráno bude ralita ešte horšia
Reakcia na: jopo #68:
Nemá to nič so šetrením, väčšina busov stále na Nivy pôjde.
Reakcia na: Pajo #31:
Neviem ale ak ukončia ako teraz premávku na ZP aby ušetrili vjazd na AS tak ti poviem len jedno pošli dieťa na zlaté piesky nech tam stojí v tme a chlade namiesto toho aby si pockalo pekne na As. AS bola postavená zo súkromných zdrojov preto sa vyberá vstupné. Železničná stanica je príkladom toho ako mať všetko zadarmo
Reakcia na: samkoh #66:
Jedno z poradí by malo robiť aj spoje na pezinskej strane.
Reakcia na: Adammsvk #28:
tých pár spojov MA-PK cez Babu prejazduje aj na pezinskej strane, či hneď točia naspäť na Záhorie?
Reakcia na: Nebbrra #55:
BSK od SL nevyžadoval, aby mali vodiči ukončenú zmluvu k 14.11. Vyžadoval akurát to, aby do výkazu EONov (nákladov) boli započítané len tie náklady, ktoré vznikli do 14.11. (a pracovná zmena, ktorá začala 14.11. a skončila 15.11. je stále pracovnou zmenou zo 14.11.).
SL si mohol kľudne všetkých vodičov ponechať a platiť naďalej.
Reakcia na: barack40 #63:
Uvažuješ správne. K manipulačnému výkonu - ten by mal byť súčasťou objednávky a vzťahovať sa ku dňu, kedy spoj začína.

K vodičom. To, čo hovoríš, je možné. Základom je, aby bolo dodržané sociálne právo, teda zákonom stanovené prestávky, odpočinky a čas jazdy. Tie sa vzťahujú na vodiča, nie na dopravcu.
Ak tomu správne rozumiem, tak pre platnosť licencie je relevantný dátum a čas odchodu z východiskovej zastávky spoja bez ohľadu na dátum a čas príchodu do cieľovej zastávky spoja. Teda ak spoj začína 14.11. pred polnocou, platí pre neho licencia aj vtedy, ak do cieľa dôjde až 15.11.

Problém teda naozaj môžu byť pracovné zmluvy, ktoré majú vodiči len do 14.11. S tým mal ale SL počítať. Pri podávaní výpovedí vodičom mali myslieť na to, že v súlade so zmluvou s BSK a licenciou budú niektoré autobusy na ceste ešte 15.11. Preto si myslím, že nejakému percentu vodičov mali ponechať pracovné zmluvy do 15.11. Prípadne na tieto spoje nasadiť vodičov, ktorí naďalej v SL zostávajú, ak ich je dostatok. Mzdové náklady by preplatené dostali, keďže vykonávali spoje v súlade so zmluvou s BSK.

Je ale otázne, či by dostali preplatené náklady na manipulačný presun všetkých autobusov z týchto posledných spojov naspäť do BA, keďže predpokladám, že podľa riadneho obehu by tieto autobusy v regióne nocovali a naspäť išli ráno na nejakom riadnom spoji. Predpokladám, že toto bol hlavný dôvod.

Inak nechýbali by potom tí vodiči ráno Arrive? Je vôbec možné, aby mal vodič v jeden deň dve pracovné zmluvy u dvoch zamestnávateľov na tú istú pracovnú pozíciu? Aj z tohoto dôvodu by teda bolo lepšie, aby výmena dopravcov prebehla v noci zo soboty na nedeľu, ale s tým sa už teraz nič nespraví...
Reakcia na: Nebbrra #59:
Tie porovnania nie sú analogické.

K záruke by som povedal, že je to ako keby si mal záruku na televízor do 15.11., televízor by si reklamoval 14.11., ale predajca by Ti 15.11. povedal, že Ti reklamáciu neuznáva a opravu prerušuje, pretože dátumovo je televízor už po záruke. Tak ako v prípade licencie rozhoduje začiatok spoja, tu rozhoduje deň podania reklamácie a to, ako dlho bude reklamačný proces z právneho hľadiska trvať, nemá z hľadiska povinností zákazníka zákazníka zaujímať.

V prípade VP je to opäť zlá analógia. Spoj je objekt. Je to produkt. A ten produkt začína v danom momente a ak ten moment je v čase trvania zmluvy, musí ho dodávateľ dodať. Hotovo. VP je administratívna povinnosť. Kým k polnoci Ti VP objektívne prestáva platiť, licencia na spoj, ktorý vykonávaš trvá.
Reakcia na: Nebbrra #60:
1. Neviem kde stále berieš že by to BSK nezaplatil.
2. SL by to mal robiť preto že je zo zákona povinný jazdiť podľa platného cestovného poriadku, čo zahŕňa aj tieto spoje. Naštuduj si čo je to prevádzková povinnosť.
3. Nikto tu nikdy netvrdil že SL má jazdiť Hainburg.
Reakcia na: 810zssk #58:
No ale keďže BSK po 14.11. nič nezaplatí, v podstate ani výkon na základe "licencie" prečo by to mal SL robiť....tak isto ako by mal pokračovať v strate a robiť Hainburg?Nakoľko už nebude príjem, tak sa ta strata nestrati v ramci skupiny SL...Ja vravím, že cest výnimkám ale na uradoch pracuje velmi veľa ľudí, co by si u sukromnika ani neskrtli...vid PK, od minulého roka vedia, ze MHD v PK nebude a začnú to riešiť pred týždňom?
Reakcia na: Ike #57:
To je ok, ale si si 100% istý, že má/a musí pokračovať v spoji aj po polnoci? On 15.11. nemá platnú licenciu a nikoho nezaujíma, že spoj začal 14.11.

To je to isté ako keby si povedal,že zaruka napr. na televízor trvá do 14.11. ale keďže ty si začal pozerať film pred polnocou a skončíš okolo jednej, tak do tej jednej máš záruku?
Alebo ti skončí platnosť vodicaku 14.11. a ty by si policajtovi povedal, ale ze tuto jazdu som zacal s platnym VP este pred polnocou, takze mi nemôžte dať pokutu lebo jazda sa neskončila a tym padom neskončila este platnosť VP?
Reakcia na: Nebbrra #54:
BSK nežiada SL o žiadnu láskavosť, ale o plnenie jeho zmluvných povinností a tiež plnenie cestovného poriadku tak ako mu z licencie vyplýva. SL mal riešiť ako to zabezpečiť.