Nový regionálny autobusový dopravca hľadá vodičov autobusov

Arriva potrebuje za 1,5 mesiaca získať 400 vodičov autobusov na zabezpečenie regionálnej dopravy v Bratislavskom kraji.

Od 15. novembra 2021 by mala v Bratislavskom kraji začať zabezpečovať regionálnu autobusovú dopravu spoločnosť Arriva Mobility Solutions, ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže. Zmluva medzi Bratislavským samosprávnym krajom a novým dopravcom je však ešte len pred podpisom, keďže verejná súťaž bola kvôli námietkam a odvolaniam ukončená až v priebehu septembra tohto roka. „Doterajší poskytovateľ služieb i príslušné inštitúcie však využili na maximum všetky možné lehoty na podávanie námietok a na ich posudzovanie. To skrátilo dobu prípravy na zabezpečenie verejnej autobusovej dopravy v kraji na minimum. ARRIVA dostala výzvu na uzavretie novej zmluvy na poskytovanie prímestskej dopravy v Bratislavskom kraji 21. septembra 2021," uvádza Arriva vo svojej tlačovej správe.

Spoločnosť Arriva začala už v predstihu pred podpisom zmluvy zabezpečovať nové autobusy, ktorými bude dopravu zabezpečovať. Keďže počas prvého 268942platiť prechodné obdobie, úplne nové vozidlá, ktoré budú spĺňať požadované štandardy, budú tvoriť spočiatku len niečo vyše polovicu vozidlového parku. Zvyšok dopravca doplní jazdenými vozidlami. Nové autobusy budú typu SOR CN 12/12.3. Ide o tzv. low-entry autobusy s nízkopodlažnou časťou v prednej polovici vozidla, spočiatku by ich malo byť vyše 120.

Okrem autobusov však musí nový dopravca zabezpečiť aj vodičov autobusov a ďalší personál pre zabezpečenie prevádzky regionálnej dopravy. Potrebovať bude 400 vodičov autobusov. Dopravca preto v septembri spustil nábor vodičov autobusov. Náborom chce Arriva získať najmä vodičov doterajšieho regionálneho dopravcu Slovak Lines, apeluje preto na jeho spoločenskú zodpovednosť. Prijme však aj ostatných skúsených a zodpovedných vodičov.

Výpovedná lehota na Slovensku je dva mesiace. Aj keď sme s náborovou kampaňou na pracovníkov začali v septembri, je pravdepodobné, že časť záujemcov nebude vedieť kvôli dvojmesačnej výpovednej dobe nastúpiť skôr, ako od 1. decembra. Samozrejme – najprijateľnejšie by bolo, keby mohla väčšina súčasných vodičov pokračovať a jazdiť na tých istých linkách v Bratislavskom samosprávnom kraji. Bude to záležať najmä od spoločenskej zodpovednosti súčasného poskytovateľa služieb voči obyvateľom Bratislavského kraja, objednávateľovi a aj voči svojim súčasným zamestnancom. Stručne povedané – dnes súperíme s časom, nie so Slovak Lines. V záujme cestujúcich verím, že zodpovedný prístup zvíťazí a objednávateľ, cestujúci aj vodiči budú spokojní,“ uviedol László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Spoločnosť Arriva Mobility Solutions, s.r.o., ponúka záujemcom prácu na trvalý pracovný pomer so základnou hodinovou mzdou vo výške 6,10 €/h brutto. K nej ponúka aj pohyblivú zložku a príplatky. Ako dopravca uvádza, priemerný mesačný plat vodičov by mal dosiahnuť 1500 €. Prijatým vodičom zabezpečí aj ubytovanie. Ponúkané benefity a požiadavky na uchádzačov je možné nájsť na náborovej stránke dopravcu.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 810zssk #98:
Organ kde pracujem zamestnava takmer 700 zamestnancov. (Nejdem sa babit o tom ci vela alebo malo). Navyse aj poznas zlozenie funkcneho platu? To nie je len tabulka a dost. Mas tam zvysenie za prax, osobny priplatok, priplatok za riadenie atd... takze s platom a motivaviou lepsich zamestnancov pracovat vies. Pri sucasnych mizernych tabulkach vsak osobny priplatok sluzi skor ako zachranne lano na tie mizerne zakladne platy a teda vo vyrazne nizsej miere nez by mal zohladnuje vykonnost zamestnanca.
Reakcia na: Minko #96:
Ako bežné sú tabuľkové platy inde v Európe? Je to štandard alebo skôr postkomunistické špecifikum?

Mne to príde všeobecne nešťastné riešenie, lebo nevieš zohľadňovať výkon zamestnanca, prípadne jeho schopnosti a kompetenciu. Buď dáš všetkým vyššiu mzdu (a skrachuješ), alebo všetkým nižšiu (a skončíš s ľuďmi ktorých nezobrali inde).

Samozrejme nehovorím o pozíciách kde máš stovky zamestnancov, tam to ide asi jedine tarifnými platmi, ale napr. o administratívnych pozíciách.
Reakcia na: lostrail #95:
a pritom to ma jednoduché priam až primitívne riešenie. Naviazať platové tabuľky na priemernú mzdu v národnom hospodárstve, ktorá je akýmsi ukazovateľom výkonnosti hospodárstva. Ako u sudcov, prokurátorov, poslancov.... a pritom by zobrali ešte vietor z plachiet aj odborárom 🙂
Reakcia na: Minko #94:
Zas, aby som to doplnil, asi by nikto nezostal v stalej sluzbe, ak by mu po docaske klesol plat na polovicu. Ma to pravdaze aj zadrhel - Plat ma naozaj blbu strukturu, kde v podstate polovica je osobny priplatok, co ma potom vplyv na take veci, ako odvody, vyska dochodku a podobne. Videl by som to vsak ako cestu pre najblizsiu buducnost. A potom by sa potichu upgradli tabulky. Aby bolo jasne - bol by som rad, keby sa platy zamestnancov v statnej a verejnej sprave dotiahli na take urovne, aby sa konecne do exekutivy dostali sikovni a schopni ludia. Stare struktury odchadzaju, uz pred 15 rokmi bol najvyssi cas toto riesit.
Reakcia na: lostrail #93:
tak to si trafil niečo lukratívne, tu sa pohybujú platy dlhoročných pracovníkov na úrovni cca 65% tvojho platu. Na iných ústredných orgánoch podľa info čo mám tak je to o niečo lepšie, ale stále sa bavíme asi o úrovni tak 80% toho čo si uviedol. Všetko nad, sú tie nelukratívnejšie pozície/ministerstvá. samozrejme stála šs, nie dočaska.
Reakcia na: Minko #92:
Urcite nie. Ked tak, tocim minimalne o dvojnasobku. V docaske. Tak teraz neviem, kde udelali soudruzi chybu.
Reakcia na: lostrail #91:
nástupný plat v druhej najvyššej platovej skupine na úrovni 1178 € v hrubom ti príde v pohode? (Indície naznačujú, že priemerná mzda v roku 2022 bude už nad touto hodnotou)
Reakcia na: Minko #84:
Asi by si mal napisat, co je pre teba almuzna a co uz zaujimavy plat, aby sme sa niekam posunuli. Bud toto vnimame inak alebo sa platy lisia aj v zavislosti od rezortu (napriklad viem, ze take hospodarstvo nie je stale nic moc a nechapem, preco je to tak). Tiez totiz posobim na jednom z ustrednych organov a aspon mne sa to ako almuzna nevidi. Ale ktovie, mozno ty mas tu deliacu ciaru inde, ako ja.
Reakcia na: S499.1023 #86:
nie narážam na to, že táto vláda ešte pred zrušením daňovo odvodového zvýhodnenia 13. a 14. platov za stanovených podmienok (zavedených predchádzajúcou vládou) doslova schválne nevyplatila tzv. 13. platy v júni, a o to väčšie odmeny vyplatila na konci roka. Keďže ale nedodržali základnú podmienku (vyplatenie 13. platov v júni) daňovo odvodová úľava sa odmien netýkala. Medzitým ale aby to zakryli, stihli ešte túto výhodu zrušiť vo všeobecnosti. Uznávam že som to vtedy nerozpísal nedostatočne.
Reakcia na: S499.1023 #88:
Však rozumiem, len som chcel vedieť, ako si to Minko predstavuje, či keď dostane ročné odmeny vo februári, tak sa vyhne dani. Skôr to bola básnická otázka.
Reakcia na: Ike #87:
Nie, zdania sa takisto. Pretože zdaňuje sa ročný príjem.
Reakcia na: S499.1023 #86:
Ale v ostatnom má pravdu. Pracoval som aj vo vysokom školstve aj v štátnej správe.

Inak k tomu zdaneniu, to akože kebyźe dostanem odmeny rozdelené do 12 platov tak sa nezdania? 😃
Reakcia na: Minko #82:
Odmeny sa davaju iba na konci roka (nech sa pekne zdania) - tento blud Ti ostal ešte od boľševika? Zdaňuje sa ročný príjem ,je od toho inštitúcia daňového vyrovnania - "ročné zúčtovanie" u zamestnancov, ktorí nepodajú daňové priznanie.
Dokonano jest, zmluvu podpisali obe strany. https://bratislavskykraj.sk/bratislavsky-kraj-bude-mat-noveho-autobusoveho-dopravcu-bude-nim-arrriva/

Mam trochu flashbacky do tej knihy Ako som vozil Norov. Idem si pripravit pukance.
Reakcia na: lostrail #83:
ako radový štátny zamestnanec (a nie v prvom úrade) veľmi dobre poznám platové pomery- teraz som na ústrednom orgáne štátnej správy, kedysi som pracoval na regionálnom. takže mám veľmi dobrý prehľad o platových pomeroch v štátnej správe. Nikdy žiadnu prax zo súkromného sektora ti nezapočítajú. iba prax navzájom medzi štátnou správou bez ohľadu na príbuznosť či nepríbuznosť odbornosti. Viem aké mi chodia výplaty a aké sú odmeny. Áno tá odmena na konci roka sa môže zdať na prvý pohľad celkom príjemná avšak ak si rozrátaš to, že celý rok robíš prakticky za almužnu, a na konci roka dostaneš odmenu, čo by pri mesačnom rozrátaní tvoj plat nezachránila, je potom namieste, ako si zamestnávateľ váži tvoju prácu. Áno viem o štátnych orgánoch kde cez osobné ohodnotenie sú tie platy solídne. Lenže osobné ohodnotenie nemá byť nástroj na zachraňovanie platov. Navyše zajtra ráno sa zobudíš a už ho mať nemusíš. Lebo príde nejaký "šašo" a povie že treba aby zamestnanci štátnej správy znášali dôsledky pandémie a zníži rozpočet organizácie. Ďalej, ako chceš motivovať mladých šikovných ľudí aby nastúpili do štátneho orgánu ak prvých pár mesiacov dostanú toľko čo predavačka v lidli a náročnosť práce (odbornostne) je úplne niekde inde? A potom sa musí spoliehať na milosť nadriadených, ktorí by ho zasa síce aj motivovali viac, ale rozpočet organizácie ich nepustí? Myslíš si, že je veľkou náhodou že štátna správa trpí na fluktuáciu ľudí- inak spomalila ju aspoň kríza. Inak ak by mi niekto chcel oponovať že nech si skúsim súkromnú sféru tak nie ďakujem, skúsil som svoj "sektor" a nepotrebujem chodiť domov iba spať.
Reakcia na: Minko #82:
Celkom pekne sa to cita, obzvlast, ked viem, kde pracujem. Takze bud sa vo velkom porusuje zakon alebo by si si ho mal naopak pozriet ty. Dokonca ani s tymi odmenami to nie je take zle, ako pises.
Reakcia na: lostrail #80:
Tak tu ta musim vyviest z omylu. Ziadne zapocitavanie praxe zo sukromneho sektora (mozno vo velmi individualnych pripadoch tj. znamostiach). A ak si mysli ze statna sluzba je na tom dobre tak si este raz pozri tabulky a prirataj tak max 20 az 30% v osobnom ohodnoteni aj to len vo vyssich organoch statnej spravy. Potom si pozri zakon o statnej sluzbe aka zodpovednost sa na danu platovu triedu vyzaduje. Akby sme mali znamkovanie platov ako v skold tak platy verejnasprava cista 5 astatna sprava tak za 4. Inak na nejake vykonnostne bonusy zabudni. Odmeny sa davaju iba na konci roka (nech sa pekne zdania) a v zasade len kvoli tomu aby zamestnancom na rok zase zalepili usta alebo aspon do septembra kedy sa zacina rokovat o platoch na dalsi rok. Pisem to ako insider ktory pracoval aj v sukromnom sektore.
Reakcia na: TeBeCe #77:
Ohlásili tlačovku na pondelok.
https://e.dennikn.sk/minuta/2566819
Len si dovolim reagovat na zovseobecnovanie, ktore sa casto vyskytuje vo vztahu k hodnoteniu platov v statnej sprave. Statna sprava ma viacero druhov sluzieb. Zakladnymi typmi su statna a verejna sluzba.

Vo vseobecnosti je to tak, ze vo verejnej sluzbe su platy skutocne mizerne a uz pred 20 rokmi bolo neskoro zvysit ich na konkurencieschopnu uroven. Preto v najblizsich rokoch a desatrociach (ak sa nic neudeje) budeme svedkami coraz vacsich preslapov a lapsusov v instituciach a procesoch, ktore sme povazovali za samozrejme (napr. vyucovaci proces, chod nemocnice, sprava obce a podobne), pretoze posledne silne generacie v tomto obdobi odchadzaju do dochodku, mladi za ponukanych podmienok robit nebudu a ti, ktori ano, maju v hlave frei a nikde inde sa nezamestnaju.
Vo verejnej sluzbe sa platova trieda vypocitava okrem vzdelania aj na zaklade praxe, lenze tu je hacik v tom, ze prax sa moze zapocitat jedine z verejnej alebo statnej sluzby, co znamena, ze prax v sukromnom sektore je pripadnemu zaujemcovi na dve veci.

Naproti tomu statna sluzba, ta uz nie je na tom tak zle. Zamestnanci tohto druhu vacsinou posobia v organoch verejnej moci, no hlavnym rozdielom oproti verejnej sluzbe je, ze tu uz je mozne zapocitat prax aj zo sukromneho sektora, ak sa z hladiska odbornosti aspon ciastocne kryje s obsadzovanou poziciou. Aj platy su tu na podstatne vyssej urovni. Zostava spomenut si na kolegov vo verejnej sluzbe a dotiahnut ju aspon na tu statnu a bude sa nam tu podstatne lepsie zit. Zaroven to nepriamo vytvori tlak aj na sukromny sektor, v ktorom su tiez obrovske rozdiely, najma od kvalifikacie, ale bohuzial stale aj od regionu, ci jednoducho zorientovanosti majitelov / riaditelov konkretnej firmy.