Odklon liniek 65 75 201 202 z Gagarinovej (27.9.2021 15:30 – 17:15)

V oblasti sú aj výrazné meškania spojov.

Pre zaplavený podjazd nepremávajú linky 65 75 201 202 a regionálne autobusy po Gagarinovej ulici obojsmerne. Linky sú odklonené cez Mierovú ulicu. Cestujúcim odporúčame namiesto zastávok na Gagarinovej využiť zastávky na Mierovej ulici.

Zastávky Ríbezľová, Brodná, Ondrejovova obojsmerne a tiež Gagarinova v smere na Dolné hony nie sú vôbec obsluhované.

Z dôvodu rozsiahlych dopravných zápch v tejto oblasti meškajú spoje verejnej dopravy desiatky minút. Na Gagarinovej tiež uviazlo väčšie množstvo spojov dotknutých liniek, preto treba počítať s nepravidelnou premávkou liniek 65 75 201 202.

Aktualizácia: Po 17:15 bola premávka na Gagarinovej obnovená.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Pajo #2:
Nehrozí, že sa zobudia. Sa musí stať niečo vážne. To miesto je často pod vodou, mali by tam pripraviť člny a použiť ich namiesto MHD 😆😆😆
Reakcia na: MLXO #21:
nie, pamätám si to zhodou okolností podľa toho že 04.06.2018 som nastupoval v novej práci, a udalosť na ktorú si pamätám určite nebola po 2 dňoch ale cca minimálne 2 týždne (pamätám si že som sa v práci už ako tak pracovne rozkukal).
Reakcia na: Technopol #23:
Výborne, takže už vieme, že počas troch dní to bolo neprejazdné 14 hodín v noci z 1. na 2. a 3 hodiny 3., v roku 2018 podjazd na Gagarinovej zatopilo viac ako pár krát.
Reakcia na: Technopol #19:
2. a 3.9.2018 sú snáď správy o tom, čo nastalo 1. večer? Ak 25.8.2019 tak beriem, ale nedá sa imo povedať, že automaticky vždy keď naprší 20 za 24, tak je tam potopa. Mám za to, že sa o tom posledné roky píše vždy keď sa to stane, respektíve nestáva sa, že by sa v niektoré dni podľa konštelácie mesiaca o tom nepísalo.
Reakcia na: Minko #18:
Aha, takže ty si pamätáš nevieš kedy presne niečo, čo nikto ani nezaznamenal a to očakávaš, že má niekto zobrať ako validný argument?
Podobne, keď už tu robíš matematické cvičenia, tak ešte skús, koľko je 10 až 32 mm behom šiestich hodín z celkového úhrnu, ktorý sa pohybuje okolo 700 mm ročne. Stále "doslova nič" a "normálny priemerný dážď"? Alternatívne fakty, radosť pozrieť.
Reakcia na: Minko #18:
Záleží ako to bolo za tých 6 hod rozložené, ale pri spriemerovaní 10-32mm/6 = 1,66-5,33mm/hod
Podľa intenzity zrážok rozlišujeme: veľmi slabý, slabý alebo drobný dážď (do 1 mm/ h), mierny (do 5 mm/h), silný (do 10 mm/h), veľmi silný (do 15 mm/h), lejak/lejavica (do 23 mm/h), príval (do 58 mm/h) a prietrž mračien (nad 58 mm/h).
Reakcia na: MLXO #16:
Kto chce, tu sa dá vyhľadať aké zrážky za 24hod. boli na letisku v dňoch keď bol zaplavený podjazd aj za predchádzajúce roky, je tam pekne vidno, že v dané dni bol vysoký úhrn zrážok. https://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=klimat_operativneudaje2&identif=11816&rok=2021&obdobie=1981-2010

K tvojmu zoznamu sa už len zo stránok imhd a dpb sa dajú doplniť dátumy 2. a 3.9.2018, 25.8.2019. Možno keby niekto hľadal zaplavenia podľa dní keď napršalo nad 20mm za 24 hod. tak by tých dátumov ešte trocha pribudlo. Či je to pár krát do roka, či je to časté vzhľadom na počet dní s dažďom a či je to bežný dážď nebudem hodnotiť.
Reakcia na: MLXO #16:
čo je zdroj tvojich údajov? či len medializované situácie? lebo to ti databázu môže prudko skresliť. určite to bolo častejšie ako si to tu vypísal len napríklad medzi 6.6.2018 a 01.09.2018 si pamätám o jednom prípade ktorý ovplyvnil aj moje cestovanie a ktorý tam uvedený nie je no neviem kedy presne to už bolo 🙂 takže už len z toho vidím, že datábaza tebou vytvorená nie je úplná. navyše 10 mm za 6 hodín je doslova nič. 10 mm je 10L vody na 1 m2 plochy. predstav si teraz, že stojíš na 1 m2 a vylievaš z vedra presne na ten 1 m2 10 litrov vody a ak začneš ráno o 6.00 hod, skončíš o 12.00 hod. to je úplne normálny priemerný dážď.
Reakcia na: Maremi #15:
Rád uvidím doplnené dátumy k tomu nie je to pár krát do roka.
Reakcia na: Minko #14:
Už som to spravil za teba a vidím, že to JE maximálne pár krát do roka.
28/8/13
3/8/14
6/6/18
1/9/18
27/7/19
2/3/20
17/9/21
27/9/21
10 - 32 mm behom šiestich hodín na celom území mesta je všetko len nie bežné.
A ešte raz, aby si ma nechápal zle, tak proti riešeniu nič nemám, ale to nepadá z oblakov ako dážď, jeho realizácia netrvá týždeň a nemusí sa jednať o tak dôležitú vec, na ktorú sa z rozpočtu musia čo najskôr vyčleniť prostriedky, lebo ty si nadobudol presvedčenie, že to je často.
Reakcia na: MLXO #11:
No zasa nie je to párkrát do roka a nie je to cesta, ktorá je minimálne využívaná ale dopravná tepna bez ktorej kolabuje doprava v polke mesta. Ostáva dúfať, že pri kompletnej oprave Gagarinky čo má nastať po otvorení D4R7 urobia aj lepšiu kanalizáciu a nedrbnú tam len nový asfalt.
Reakcia na: MLXO #11:
ja si to začnem značiť asi aj do kalendára aby si videl, že to nie je párkrát do roka. A nie je to len o veľkých dažďoch, pondelkový dážď nebol na úhrn zrážok nijako extrémny, bol to taký bežný daždivý deň, a to miesto to neunieslo. To asi v poriadku nie je. navyše k vylúčeniu dopravy tam možno došlo o 15:30 ale indíciu k tomu kým to bolo neprejazdné boli odkedy? veď okolo 1 poobede už dopravné servisy hlásili, že opatrne, začína sa tam zhromažďovať voda. čiže reálne tam nebol problém pár hodín, ale pol pracovného dňa.
Reakcia na: gejza #12:
V čom vidíš do nebies vynášanie? To ako agnostik nepoznám. Keďže sa tu ale objavili tvrdenia v zmysle, že sa nečistia, tak som si dovolil upozorniť, že sa práve s novým vedením systematickejšie čistiť začali. Počnúc miestami, kde to spôsobovalo najviac obtiaží a s plánom na ich čistenie aspoň dva krát ročne. Je ich vyše 11 tisíc a ak sú za roky tej psej povinnosti plné nánosov, tak to o to dlhšie trvá. Ale chápem, pre niekoho by určite bolo lepšie, keby sa ešte stále nečistili, to by sa naďalej mohlo nerušene venovať najobľúbenejšej činnosti miestneho osadenstva - jedno či zaslúžene alebo aj nezaslúžene, proste len a len kydať.
#7 a #11

tak hádam tu nebudeme vynášať do nebies, že niekto čistí kanalizáciu a vpuste ..... veď to je predsa psia povinnosť zodpovedných 🤔 🤔 🤔
Reakcia na: Minko #9:
Trošku prší aj častejšie a nič sa nedeje, tak tu zase nehyperboluj. Vallo sa chválil aj čistením výpustí, ale tu ani to občas nestačí. A potom presne ako píšeš, ide o priority. Keď je na stole riešenie, ktoré má zhltnúť značnú časť rozpočtu aby vyriešilo situáciu, ktorá vzniká pár krát do roka na pár hodín a porovnám ho s inými prioritami, tak mi z toho kľudne môže vyjsť, že sú dôležitejšie a urgentnejšie veci na financovanie.
O akom zvyšovaní intervalu autobusov v zápchach to píšeš? Nestihol si si pri fajčení handier všimnúť všetky tie bus pruhy, ktoré za poslednú dobu vznikli a vzniknú?
Reakcia na: richardhudec #8:
Včera to tam odčerpávali hasiči?
Existuje možnosť vyústenia vody z komunikácii do povrchových vôd bez nutnosti odvádzať ju do čističky, ale tu platia pomerne prísne limity, ktoré imo voda z Gagarinovej nebude spĺňať možno ani po elektrickej revolúcii najskôr za 50 rokov. V momente kedy sa dažďová voda dotkne vysoko frekventovanej vozovky tak dažďovou byť prestáva a je veľmi málo pravdepodobné, že z odobraných vzoriek ich bude prekračovať prípustné hodnoty menej ako prípustných +-10% (Nariadenie vlády č. 269/2010).
Reakcia na: MLXO #5:
vôbec si to nepochopil ale to nevadí. ide o priority. Nemôžem sa chváliť bicyklíkami, keď mi pravidelne jeden z najhlavnejších mestských ťahov vylúči z prevádzky potopa. Keď sa to stane raz dvakrát trikrát ok, poviem sakra, toto je už zlé poďme niečo s tým robiť. Ale keď sa chvastám ako riešim mobilitu v BA a polovica Vrakune a PB stojí voľakde v zápchach lebo zase trošku zapršalo vieš čo sa ti na tie jeho bicyklíky 😉 Áno riešenie alternatívnych možností dopravy je fajn, ale ak nemám vyriešené elementárne otázky dopravy, je mi to naprd. To je ako zhusťovať interval autobusov s tým že tých viac autobusov znovu stají v tej istej zápche ako stáli tie predošlé. Chvályhodné, ale bez pozitívneho efektu. Vieš ako promo by si na tejto otázke mohol vybudovať keby to mesto konečne poriešilo? bicykle by mohli ísť handry fajčiť.
Reakcia na: MLXO #3:
Ono to nie je ani tak raketová veda tam vykopať šachtu, kam voda z cesty bude stekať a nainštaluje sa tam dodatočne výkonné čerpadlo, ktoré bude odčerpávať vodu do Malého Dunaja, ktorý je neďaleko. Možno to nevyrieši situácie so silnou prietržou, ale určite by sa podjazd rýchlo odčerpal po skončení dažďa bez nutnosti volať hasičov sám. Toto by nebolo ani tak veľmi drahé riešenie, podľa mňa ani povolenia na vypúšťanie vody do Malého Dunaja by neboli nejaké komplikované, keďže by to nebol bežný výpust, ale používal by sa pri havarijných situáciách, čiže by tam netiekla mimo čističky bežná odpadová voda, len dažďová.
Reakcia na: Viko #6:
Pokiaľ viem tak včera takú Ružinovskú ani Dolnozemskú nevytopilo alebo sa mýlim, či tam nepršalo?
Nové zlé progresívne vedenie začalo dva roky dozadu čistiť to, čo vynikajúce predošlé vedenia nečistili vôbec, takže to miesto z tri roky starej fotografie už dnes môže vyzerať úplne inak.
A áno, aj na Gagarinovej to svojho času bývalo zanesené, ale už nie je a dnes sa stáva, že si čerpadlá točia tú istú vodu dookola, pretože nejaký čas trvá, pokiaľ táto odtečie. A to, že čoskoro po tom, čo prestalo pršať to bolo prejazdné tomu len nasvedčuje a vôbec nevypovedá o neudržiavanom potrubí.