Výluka liniek 201202 na Čiližskej (od 18.9.2021)

Počas opravy obratiska Čiližská budú trolejbusové linky 201 a 202 premávať po skrátených trasách.

Z dôvodu opravy povrchu vozovky v obratisku Čiližská bude na Dolných honoch od 18. septembra približne do 1. novembra 2021 zmenená organizácia liniek MHD nasledovne:

  • Trolejbusové linky 201 a 202 budú premávať z Hlavnej stanice/Rajskej len po zastávku Dudvážska.
    • Nebudú obsluhovať zastávky Čiližská a Žitavská.
    • Medzi Dudvážskou a Čiližskou bude možné použiť autobusové linky 65 67 75.
  • Autobusové linky 65 75 N72 budú premávať po svojich stálych trasách. Počas opravy výjazdu z obratiska však budú mať presunutú nástupnú zastávku Čiližská o približne 150 metrov ďalej v smere k Žitavskej. Rovnako na tejto presunutej zastávke zastaví aj linka 67 v smere jazdy na Vinohradnícku.

Trolejbusy liniek 201 a 202 sa budú otáčať na konci Kazanskej ulice na novozriadenej trolejovej otočke v mieste bývalého obratiska autobusov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Trolley #5:
203/51 a 203/52 budú autobusy.
Reakcia na: Trolley #5:
Na polnočnom odchode môže byť stále trolejbus keďže je to z 210ky = duobus.
Reakcia na: tomi8880 #1:
Podľa všetkého sa bude otáčať tak, že vjazd bude tam, kde je teraz výjazd.
Reakcia na: Trolley #5:
Asi áno, som zvedavý, či príde aj k rozdeleniu služieb na N44, N47 a N72, alebo budú aj na N44 a N47 autobusy (aj keď neviem, čo by potom robili zástancovia 15Tr 🙃).

#3
Ja si myslím, že obratisko bude vždy aspoň čiastočne prejazdné, miesta by tam na to malo byť dosť, možno sa len bude inak otáčať napr. v protismere a/alebo okolo ostrovčekov v obratisku (to by vysvetlilo tú presunutú zastávku) a preto tam budú zachádzať len autobusy. Ak by sa jazdilo ku kruháču, tak neviem, kde by tie autobusy prestávkovali.
Na n72 budú premávať iba autobusy?
Tiež mi napadol kruháč, ale v rannej špičke by na obrat na kruháči trebalo aj 15 minút. Tá križovatka pri výjazde z obratiska je celkom dosť široká, je otázne či by sa nedalo natesno otočiť aj v nej.
iMHD nie len tabuľa na vývesné oznamy, ale je to stránka a komunita priaznivcov verejnej dopravy, takže slušne položená otázka by si zaslúžila lepšiu odpoveď.

Podľa mňa sa 75 nemusí otáčať na Kazanskej preto, lebo autobusy nemusia sledovať trolejovú stopu a majú teda lepšie možnosti. Buď sa bude dať nejako otočiť na Čiližskej aj počas rekonštrukcie (niekde, kde nevedú troleje). Alebo sa otočia na neďalekom kruháči. Alebo niečo podobné. Vie niekto? Z pohľadu cestujúceho irelevantné, ale z pohľadu fanúšika MHD veľmi dôležité. 🙂
Reakcia na: tomi8880 #1:
Normálne na Čiližskej tak, ako teraz. 🙂
A kde bude sa bude otáčať 75?