Zrekonštruované Račianske mýto bude od začiatku školského roka bez obmedzení

Čiastočná rekonštrukcia prestupného uzla na Račianskom mýte je takmer dokončená.

Dopravný podnik Bratislava spolu s magistrátom hlavného mesta odovzdajú 2. septembra 2021 do plnej prevádzky križovatku a električkové zastávky na Račianskom mýte po čiastočnej rekonštrukcii. Premávka na začiatku školského roka by už mala byť v tomto dôležitom prestupnom uzle bez obmedzení. V križovatke boli upravené ostrovčeky a priechody pre peších, cestná svetelná signalizácia dostala nové stožiare v antracitovej farbe.

Nástupištia električkovej zastávky Račianske mýto boli rozšírené a zvýšené pre pohodlnejší nástup do električiek, vybavené boli novým označníkom, signálnym pásom pre nevidiacich a zrekonštruovaným zábradlím. Na nové prístrešky si cestujúci ešte niekoľko dní počkajú. „Prístrešky na zastávkach budú vzhľadom na dodacie lehoty osadené približne v polovici septembra,“ vysvetlil hovorca DPB Martin Chlebovec.

V rámci rekonštrukcie križovatky zabezpečil DPB aj čiastočnú opravu koľajovej trate a jej strojové prebrúsenie, čo by malo zabezpečiť tichšiu jazdu električiek. Počas najbližšieho víkendu ešte prebehne podbíjanie koľajníc, čo si opäť vyžiada víkendovú výluku električiek medzi Blumentálom a Depom Krasňany.

„Rekonštrukciu tohto dôležitého prestupného uzla sme už nemohli viac odkladať. Som preto rád, že sa väčšinu prác podarilo stihnúť načas a doprava bude od začiatku školského roka, kedy očakávame hustejšiu premávku, opäť bez obmedzení. Náš tím dokázal, že vie splniť aj takéto časovo a logisticky náročné úlohy,“ vyzdvihol prácu na križovatke Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s. 

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
dnes som si vsimol ze uz pribudol pristresok
Reakcia na: TeBeCe #11:
Ale stále to má zurišské EČV, ak dobre vidím, tak pokiaľ je to špeci metrová brúska, zaujímalo by ma, či sa im oplatí mať nejakú k dispozícii aj tu alebo to vždy musia doviezť od nejakého súrodenca z rodiny...
Neviete niekto, to je špeci brúska len na metrový rozchod alebo zvláda aj "normálny"? Majú ju ustajnenú v Městečku u Nádraží alebo sa to ad hoc vozí zo Švajcu?

Je to stále lacnejšie outsourcovať, aj pri pravidelnom brúsení, keby sa hypoteticky bolo bývalo realizovalo? Alebo nie je, ale proste chýbajú investičné prostriedky?

Nie sú na trhu aj elektrické alebo vodíkové brúsky? 😂
Prebrusenie kolaji v useku Ursinyho - Raca zmenilo hlučnosť, je to o trochu tichsie a menej rusive ako predtým (nove vozne). Pri rozbiehajucej sa alebo spomaľujúcej elektricke pri zst. Ursinyho mate konecne pocit ako na trati v západoeurópskych mestach 🤣👍 Bola opravena aj dilatacia pri P PZ SR, ktora sposobovala vysokú hlučnosť kazdej napravy pri prejazde el. Trat nemala takyto "dobrý" zvuk najmenej 3-4 roky, nehovoriac o tom kedy vlastne bola posledna zasadna udrzba trate RacMy - Raca. Dolezitym aspektom bude pravidelná kontrola a údržba (prebrusenie) useku a nie len prebrusovanie kazdych 10rokov (obrazne).
Reakcia na: Viliam22 #7:
A čože robili keď to nestihli?
Reakcia na: therenda #1:
Pôvodne to tak malo byt ale nestíhalo sa to, takže by to malo byt budúce letné prázdniny niečo ako zastávka Zaluhy
Tá trať je všetko len nie tichšia. Bývam rovno nad ňou, bližšie sa skutočne nedá (nad zast. Ursinyho) a hoci povaha hluku sa zmenila, jeho hlučnosť nijako vyznamne.
A ano, konecne. Uz pred 5 rokmi bolo neskoro. Zaujimave je ze nik nevrci ze sa cosi zas zle postavallo
Toto bol dlhodobý problém. Veľmi chválim rekonštrukciu 🙂
Na jednej fotke som si všimol, že na zastávke Račianske mýto, smer mesto ostal na konci kúsok chodníka pôvodného nástupišťa. To tak má byť?
To brusenie zabezpecovala externa firma, stroj sa prenajal alebo DPB tuto vec uz vlastni?
Reakcia na: therenda #1:
Autobusy tam budú zastavovať až po rekonštrukcii račianskej radiály
Nebolo náhodou v pôvodných plánoch uvedené, že na zastávke smer Rača,kvôli prestupu na hrane, budú zastavovať aj autobusy L59 a NAD? Lebo ako vidím, tak aj označník ukazuje len ikonu električky a na zemi nie je vyznačený BUS pruh. Vie niekto čo sa teraz plánuje?