Víkendové výluky linky 3 na Račianskej (21.8. - 5.9.2021)

Počas nasledujúcich víkendov budú električky na Račianskej radiále čiastočne nahradené autobusmi.

Z dôvodu rekonštrukcie zastávky Račianske mýto bude počas víkendov 21. - 22. augusta, 28. - 29. augusta a 4. - 5. septembra 2021 vylúčená premávka električkovej linky 3 v úseku Blumentál - Račianske mýto - Depo Krasňany - Rača. Náhradnú dopravu na Račianskej radiále zabezpečia autobusová linka X3 a električková linka X nasledovne:

 • Linka 3 bude premávať po skrátenej trase Petržalka - Šafárikovo nám. - Centrum - Špitálska - Americké nám. - Blumentál - Vazovova - Krížna - Americké nám. - Špitálska - Centrum - Šafárikovo nám. - Petržalka.
  • Zastávka Blumentál bude obsluhovaná linkou 3 na nástupišti v smere von z centra, kde bude aj možný prestup na náhradnú linku X3.
  • Zastávka Americké nám. v smere do Petržalky bude obsluhovaná v náhradnej polohe na zastávke linky 4 smer centrum.
 • Náhradná autobusová linka X3 zabezpečí obsluhu úseku Blumentál - Račianske mýto - Račianska - Depo Krasňany s obsluhou zastávok podľa cestovného poriadku.
  • Zastávka Račianske mýto bude obsluhovaná na zastávkach linky 59 (v smere Blumentál na Mýtnej ulici, v smere Depo Krasňany na Račianskej).
 • Náhradná električková linka X zabezpečí obsluhu úseku Depo Krasňany - Rača, Komisárky s obsluhou všetkých zastávok na trase.
  • Prestup medzi linkami X a X3 bude zabezpečený na zastávke Depo Krasňany.

Ranné začínajúce električkové spoje liniek 4 a 9 z depa Krasňany do centra (do 8:30) a večerné končiace spoje týchto liniek idúce do depa Krasňany z centra (po 20:30) budú vykonané po stálych trasách po Račianskej, pričom obslúžia aj zastávku Račianske mýto.

Trasy liniek 3 a X3 pri Blumentáli:

Prestup medzi linkami X3 a X pri Depe Krasňany:

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: lupask #12:
To je predsa jasné podľa ŠPZ-ky - závodná stráž.
Myslíte ze tento tam prišiel len na cigarety alebo doniesol vrecko cementu a paletu dlazby? 🤔
Reakcia na: 810zssk #10:
Ja som videl, že večer robili na koľaji smerom do centra a ráno na koľaji z centra, takže to asi tak bude, aj keď si myslím, že údržba trate (navarovanie koľajníc a pod.) by sa dala bez problémov stihnúť aj v noci. Koniec-koncov keď vedia napr. v iných mestách vymeniť výhybky a koľajnice bez prerušenia premávky, resp. v noci, tak by ani búranie priecestia bez vylúčenia električiek nemalo byť nemožné.
Ak večer a ráno môžu jazdiť dojazdy a výjazdy, prečo nie aj L3? Je to prejazdné len v príslušnom smere a na druhom sa robí?
Reakcia na: TeBeCe #8:
Hej, teraz cestou spat som ich tiez videl. Len mi slo o to, ze podla oznamu je vyluka prave kvoli pracam na zastavke, pritom sa tam nic nedeje 😃 Takze vlastne vyluka je prakticky teraz zbytocna.
Reakcia na: UltraM #5:
Popoludni navarovali (alebo inak opravovali) kolajnice v krizovatke.
Reakcia na: UltraM #5:
Tak ja myslím, že aj keď ten jeden dláždič pracuje naraz na chodíku pri Kukurici, aj na zastávke Račku, a robí na polovičný úväzok, neznamená, že si na dnes nemohol vziať aj dovolenku. 😂
Reakcia na: UltraM #5:
Včera o 17:00 tam nebolo ani nohy.
Tak nvm ako vcera, ale minimalne dnes sa na Racku vobec nepracuje. Jedine sa bura ten zruseny prejazd pri Mladej garde.
Reakcia na: lupask #3:
Ale veď tá zastávka sa má aj tak ešte plnohodnotne opravovať budúci rok. 🙂
nech su aj 4 ale aspon az sa to nenatahuje ako guma na trenkach a bude to spravene tak ze to nebude treba o pol roka zas rozkopavat
Reakcia na: lumbert #1:
Tak budú 4 nakoniec 🙂
Veď to pôvodne mali byť iba dva vikendy… 🙂