Novinky na elektronických zastávkových tabuliach

Informačné tabule na zastávkach ukážu, či sa blíži nízkopodlažný alebo klimatizovaný spoj.

V priebehu jari tohto roka pribudli na zastávkach MHD desiatky nových elektronických informačných tabúľ, ktoré sú postupne uvádzané do prevádzky. Informačné tabule doteraz cestujúcim zobrazovali časy odchodov najbližších spojov a v spodnom riadku prípadné mimoriadnosti v doprave. Na niektorých nových tabuliach sa po novom zobrazujú aj doplnkové informácie k jednotlivým spojom vo forme piktogramov - či je vozidlo, ktoré obsluhuje daný spoj nízkopodlažné (piktogram invalidného vozíka) a či je vybavené klimatizáciou (piktogram vločky), podobne ako si to cestujúci môžu už dlhú dobu zobraziť na virtuálnej zastávkovej tabuli z každej zastávky na svojom smartfóne. Postupne by sa táto novinka mala rozšíriť aj na ďalšie tabule na zastávkach.

Jedna z nových tabúľ nachádzajúca sa v autobusovom termináli pod Mostom SNP tiež zobrazuje aj nové písmenové označenia nástupíšť v tomto termináli, pričom po novom zobrazuje skutočné (realtime) odchody a to aj z električkových nástupíšť. Pôvodná tabuľa, ktorá sa tu nachádzala, zobrazovala odchody autobusov iba "offline" podľa cestovného poriadku.

Ďalšou novinkou, už zavedenou na niektorých tabuliach, je nahradenie riadku s názvami stĺpcov štandardným riadkom s najbližším odchodom. Na tabuliach sa tak zobrazuje o jeden najbližší spoj viac než doteraz. 

Nová informačná tabuľa bez "nadpisového" riadku

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Minko #14:
Ja síce mobil so sebou tiež nosím, ale niekedy sa mi ho skrátka nechce vyťahovať, aby som si pozrel čas, alebo si ho zas naopak zabudnem doma. Pozrieť na tabuľu je pre mňa skrátka jednoduchšie. 🙂
Reakcia na: Minko #15:
To je problém Tvojej dohody so zamestnávateľom. Obvykle to býva niečo za niečo.
Reakcia na: S499.1023 #12:
to tvrdíš ty. ja som nenapísal že som stepoval pred pichačkou kým skočí na 15:00 a pípol. stačí že som pípol 15:00:09 a v dochádzke som stále mal 14:59(:59)- čo už však dochádzka nesleduje. Mesačne bežne v práci nechávam v nadčasoch viac než jeden celý pracovný deň, bez akéľkovek refundácie či náhradného voľna, netušíš prečo som odchádzal tak ako som odchádzal 😉 Celým cieľom toho bolo poukázať, že aj v jednom spoločnom systéme môže zobrazovať 2 rozličné časy, tak ako to môže byť v prípade tabule a vozidla MHD.
Reakcia na: 3pa3ck3 #13:
ale veď to si môžeš odsledovať aj so svojimi hodinkami. Či dopravnému podniku plynie čas pomalšie? 🙂
Reakcia na: Minko #9:
Ide o to odsledovať, či pri zmene celej minúty došlo k ubratiu očakávaného času o jednu minútu (inak vozidlo naberá meškanie), resp. či nedošlo k ubratiu tej minúty inokedy (v tom prípade kráti meškanie)
Reakcia na: Minko #9:
Tak to máte blbé, keď Vám "pichačky" nezobrazujú systémový čas. Na druhej strane, v čase konca pracovnej doby máš opúšťať pracovisko a nie stepovať pred pichačkami, kedy to tam už skočí.
Reakcia na: si #10:
vieš dochádzka so sekundami nepracuje tam proste svietil o minútu nižší čas. holt štátna správa. Samozrejme som to potom aj "reklamoval" IT tak mi odpísali že bola rozladená synchronizácia časov o cca 10 sekúnd a že to už napravili. Ja som len tým chcel poukázať na to, že ten čas na tabuli je aj tak nanič 😁
Reakcia na: Minko #9:
tak to mas dost blbe ked ta buzeruju za 10 sekund a este k tomu to ani nemas ako zistit....
ale skus poradit IT oddeleniu u vas v praci ze jestvuje aj nieco take ako ntp 🙂
Reakcia na: 3pa3ck3 #8:
áno? napr. aj my v práci máme elektronický dochádzkový systém, minule som odchádzal z práce "odpichol" som sa podľa zobrazeného času správne no v systéme bol čas o 10 sekúnd menší a musel som vysvetľovať zamestnávateľovi prečo som odišiel z práce skôr ako som mohol 😉 Stejne mi tá tabuľa ukazuje "minúty" kedy má ten spoj prísť tak načo mi je presný čas?
Reakcia na: Minko #7:
Lenže pre správnu prácu s tabuľou potrebuješ vedieť na sekundu presne systémový čas
Reakcia na: Urbanway 2423 #6:
ten čas tam prakticky nepotrebuješ, mladšie generácie nosia v 99,99% prípadov pri sebe minimálne mobil, staršie generácie zase aspoň čo poznám bez hodiniek ani z domu nevyjdu 🙂
To nahradenie horného riadku s informáciami je na jednej strane dobré, ale na druhej strane mi tam bude trochu chýbať zobrazovanie času a dátumu, minimálne na tabuliach s 6 a viac riadkami by sa to podľa mňa zobrazovať mohlo.
Reakcia na: mirec240 #3:
Snad teda daju aj smer “Bratislava, Zlate piesky”, aby nahodou L4 neskoncila v Bulharsku. 🙂
Toto je dobrý krok. Ale tie piktogramy vozíka sú tam najmä kvôli električkám. Bolo by dobré, ak by cez víkend boli už všetky spoje v celej sieti bratislavskej MHD nízkopodlažné. Je ťažko obhájiteľné, že tie vozy sú k dispozícii, no namiesto toho stoja vo vozovni a na linkách premávajú staré vysokopodlažné a neklimatizované hrče.
Reakcia na: Petto #1:
To aby bolo každému jasné, že to nejde do Francúzska 😃
Reakcia na: Petto #1:
Hlavná stanica je už asi mimo Bratislavy 🙂
Co je toto za blbost ? Bratislava, RIviera ? Aj inde po meste mame ciele napr. Bratislava,Cerveny most lebo Bratislava, Zimny stadion ?