Rozšírenie IDS BK do ďalších obcí Trnavského kraja (od 1.7.2021)

Na niektorých autobusových a vlakových linkách bude možné využívať tarifu IDS BK už aj v ďalších obciach Trnavského kraja.

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa od 1. júla 2021 rozširuje o ďalšie obce Trnavského samosprávneho kraja. Informoval o tom koordinátor IDS BK, spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava. V praxi pôjde o zaintegrovanie úsekov autobusových a vlakových liniek 566 576 666 S20 S60 a S65, ktoré boli doteraz za hranicou IDS BK. Pre novointegrované obce pribudnú aj ďalšie čísla tarifných zón IDS BK.

Pri cestách z/do novointegrovaných obcí tak už budú môcť cestujúci využiť celý sortiment jednorazových aj predplatných cestovných lístkov IDS BK. Tzv. lomené cestovné v autobusoch bude zrušené.

 • Vlaková linka S20 bude po novom integrovaná v celej trase Kúty - Bratislava (t.j. rozšírenie o stanicu Kúty).
  • Stanica Kúty bude novej zóne 295.
 • Vlakové linky S60 a S65 budú integrované v úseku Bratislava - Galanta (t.j. rozšírenie o stanice Pusté Úľany, Sládkovičovo a Galanta).
  • Stanice Pusté Úľany a Sládkovičovo budú v novej zóne 655.
  • Stanica Galanta bude v novej zóne 665.
 • Autobusová linka 566 bude integrovaná v celej trase Bratislava - Trnava (t.j. rozšírenie o obce Dlhá, Košolná, Suchá nad Parnou, Zvončín, Trnava).
  • Zastávky v obci Dlhá budú v zóne 550.
  • Zastávky v obciach Košolná, Suchá nad Parnou a Zvončín budú v novej zóne 565.
  • Zastávky v Trnave budú v zóne 400.
 • Autobusová linka 576 bude integrovaná v celej trase Bratislava - Horné Orešany (t.j. rozšírenie o obce Dlhá, Dolné Orešany, Horné Orešany).
  • Zastávka Dlhá, Matildin dvor bude v zóne 550.
  • Zastávky v obciach Dolné Orešany a Horné Orešany budú v novej zóne 560.
 • Autobusová linka 666 bude integrovaná v celej trase Senec - Trnava (t.j. rozšírenie o obce Hrnčiarovce nad Parnou a Trnava).
  • Zastávky v Hrnčiarovciach nad Parnou a v Trnave budú v zóne 400.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: All1111 #5:
Tak si prečítaj prepravný poriadok a tam je ten pojem jasne vysvetlený.

Btw, čiastočne integrované sú aj Cífer či Trnava, kam zaintegrovaná PAD premáva.
Inak, možno by bolo dobré, ak by bolo niekde vysvetlené (stačila by nejaká malá poznámka), čo znamená "čiastočne integrované," pretože, ak by som to nepoznal, tak by mi asi nenapadlo, že sa jedná práve o nemožnosť označiť si lístok na stanici.
Reakcia na: 810zssk #4:
V uvedených mestách ale nepremáva žiadna zaintegrovana PAD a v Malackách, Pezinku a Senci áno preto si mýlim ze sa jedna o čiastočne zaintegrovanie 👍
Reakcia na: All1111 #3:
Nie, platí to čo napísal Joyki. Podľa tejto logiky by aj Malacky boli čiastočne integrované, lebo tam jazdia dopravcovia mimo IDS. A naopak, Miloslavov by bol plne integrovaný, lebo tam jazdí len SL.
Reakcia na: lupask #1:
Nuž preto že IDS lístok platí len vo vlaku ZSSK. V miestnej PAD neplatí 😥 keďže PAD v Galante zabezpečuje SADDS a v Kútoch Arriva Trnava a dopravcovia TTSK nie su súčasťou IDS ani na území BSK
Reakcia na: lupask #1:
Nie sú tam označovače, čiže si nemôžeš označiť lístok v predpredaji.
ked uz tie Kuty a Galanta su integrovane, preco su na mape nakreslene ako "ciastocne integrovane" ? 😃
(uz ked necham bokom ze aj otrlejsi cestovatel nevie co to znamena ciastocne)