Aké novinky pripravuje DPB?

Bratislavskú MHD čakajú v najbližšom období viaceré zmeny, dopravný podnik pripravuje aj zaujímavé podujatia.

Dňa 15. júna 2021 sa uskutočnila verejná online prezentácia vedenia Dopravného podniku Bratislava, na ktorej boli predstavené výsledky a dosiahnuté ciele v roku 2020. Okrem toho zástupcovia DPB prezradili aj niekoľko noviniek, ktoré dopravný podnik v najbližšom čase chystá pre cestujúcich. Záznam z prezentácie je dostupný na tomto odkaze.

Stručný prehľad pripravovaných noviniek:

  • Od 1. júla 2021 by mala byť spustená možnosť kúpy lístka platobnou kartou priamo vo vozidlách MHD.
  • Od 1. júla 2021 bude zmenená a predĺžená trasa linky 66 od Trhoviska cez Ružovú dolinu na Hraničnú a do oblasti Grófskej nivy (komplex Nuppu).
  • Zlepšené budú nadväznosti medzi električkami a trolejbusmi v prestupnom uzle Riviéra, trolejbusy linky 33 budú premávať častejšie. Zlepšiť by sa mal aj prestup medzi nočnými linkami N93 a N91 na Jasovskej.
  • Na vybraných linkách budú aktualizované jazdné doby spojov medzi zastávkami, ktoré by mali zohľadňovať aj nové preferencie MHD na križovatkách, čím sa jazdné doby niektorých liniek skrátia.
  • Od 20. júna má každú nedeľu premávať cabrio autobus Karosa na Železnú studničku.
  • Počas Bratislavských mestských dní 26. a 27. júna pripravuje DPB zaujímavý program na Americkom námestí.
  • Dopravný podnik tiež pripravuje rozlúčku so starými autobusmi Karosa radu 700, pravdepodobne však až po dodaní nových kĺbových autobusov koncom roka, keďže od septembra po obnovení prevádzky MHD v režime školského roka je ešte predpoklad ich nasadenia do premávky.
  • Obnovenie možnosti nastupovať do autobusov a trolejbusov cez predné dvere a obnovenie dopytového otvárania dverí sa očakáva najneskôr po letných prázdninách, ak to aktuálna pandemická situácia dovolí.
  • DPB by tiež chcel vyriešiť problém s bezdomovcami na linkách 61 a 96 zriadením špeciálnej linky od útulku pri Ivanskej ceste do centra mesta, ktorá by v určených časoch zvážala klientov útulku do mesta a späť.

K jednotlivým novinkám prinesieme bližšie informácie akonáhle budú dostupné.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Urbanway 2423 #46:
V SR/CR neviem, ale vo Viedni to vcera este mali tiez.
Reakcia na: ceres #48:
Popravde tiez nechapem tie batovske ceny. Suhlasim s tebou. Este by to aj budilo vacsi respekt.
Reakcia na: Petto #39:
Nie je toto trochu proti logike baťovských cien? Povedal by som, že pokuta sa nemá tváriť nižšia než skutočne je a čakal by som teda 50 - 70 - 90. Či týmto sofistikovaným subverzívnym spôsobom chcú v ľuďoch navyknutých na zaokrúhľovanie baťovských cien nahor vzbudiť dojem, že sú tie pokuty ešte v skutočnosti vyššie než sú?
Reakcia na: FFF13 #44:
Snad by si nechcel, aby sa zvysila kapacita busu uvolnenim prednych dveri. 🙂 A co by bolo najhorsie - musel by si prejst okolo sofera, ktory si uz za ten rok zvykol, ze ma komfortnu bezvstupovu zonu, do ktorej mu lezu len kolegovia. Budes oznaceny za rozvracaca socialistickej moralky a pri troche stastia ta mozno aj ritualne upalia. 🙂
Reakcia na: FFF13 #44:
V ktorých mestách v SR/ČR ešte platí tento zákaz, pretože mám taký pocit, že už sme jedni z posledných, u ktorých ešte tento zákaz platí?
Reakcia na: FFF13 #44:
Neboj o chvíľu je tu tretia vlna, o kováč sa ľudia nechcú, hoaxy sa stupnuju, kufre na dovolenky zbalené, a v MHD pribúdajú bezruskovci
Inak mňa fascinuje ako si stále držia to pravidlo o zákaze dopytu a nástupu predných dverí. Covid tu momentálne skoro vôbec nie je a oni just buzerujú s tým..
Reakcia na: lumbert #29:
Veď predsa 40 rokov mala Rača priame spojenie s Obchodnou a teraz nemá......ako je to možné?🤔
Reakcia na: Viliam22 #38:
Alebo ešte neskôr - list od uja exekútora a minimálne päťnásobok pôvodnej sadzby 😛
Jj, dik. Len by aj revizorov mohlo byt castejsie vidno. Lebo ja (mimo pandemie) mavam celorocnu a stretnem ich mozno 3x za rok. Jazdim denne.
Reakcia na: IBBI #37:
akčných 49,90 na mieste , 69,90 do 20 dni, 89,90 po 20 dnoch.
Reakcia na: IBBI #37:
1) iba vo vozidle 49€
2) do 20 pracovných dní 69€
3) neskôr 89€
Reakcia na: Trammat #34:
Aka je nova vyska pokuty?
Reakcia na: lumbert #35:
Mysis, ze by na na nalepili nejaku “vkusnu” CVR? 🙂
A električkami nebudeme robiť nič? 😛
Reakcia na: TeBeCe #31:
A tú novú výšku pokút aj plánujú nejak oficiálne oznámiť? 😃
Reakcia na: Jak44 #32:
Končí uplynutím doby jeho platnosti, ktorá sa posudzuje podľa CP 🙂

Zdá sa že ani po rokoch stále nedoriešili prestupujúcich cestujúcich. Ale tak aspoň im tarifa veľkomožne udeľuje "právo podať reklamáciu" (ktorú im dopravca následne zamietne :D).
Reakcia na: TeBeCe #31:
Nejdú si body B.3.38 a B.3.39 v priloženom PP proti sebe?

B.3.38 hovorí, že platnosť CL končí uplynutím doby jeho platnosti, avšak B.3.39 hovorí, že časová platnosť CL sa záväzne posudzuje na základe údajov CP.
https://zastupitelstvo.bratislava.sk/data/att/57230.pdf
Nova tarifa + podrobnosti k platobnym kartam + zavedenie virtualnych dopravnych kariet + nove ceny SMS listkov + nova vyska pokut