Pri príležitosti blížiaceho sa MDD vypraví DPB v nedeľu cabrio autobus (30.5.2021 09:10 – 19:00)

Deti sa môžu v nedeľu tešiť na jazdu cabrio Karosou na Železnú studničku.

Dopravný podnik Bratislava vypraví túto nedeľu 30. mája 2021 pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa detí do premávky svoj špeciálne upravený autobus Karosa B 732 bez strechy, tzv. cabrio bus. Cabrio Karosa bude premávať ako posilový spoj na linke 43 z Patrónky cez Železnú studničku na konečnú Lesopark (bez zachádzok na Kačín) prednostne pre rodiny s deťmi.

Autobus bude v prípade priaznivého počasia premávať v intervale 40 minút od 9:12 do 18:32 z Patrónky a späť od 9:25 do 18:45 z Lesoparku. Z Patrónky bude odchádzať vždy 2 minúty po riadnom spoji na Kačín. Na jazdu cabrio busom nebude potrebný cestovný lístok, jazda ním bude bezplatná.

"Vďaka darčeku od DPB si môžu deti vychutnať cestu lesom v autobuse bez strechy  a vidieť prírodu z úplne inej perspektívy. Navyše sa Cabrio bus predvedie v novom šate. V prípade nepriaznivého počasia bude Cabrio bus čakať v depe a akonáhle sa vyčasí, môžu sa naňho deti tešiť," uviedla hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová.

DPB tiež informuje, že z bezpečnostných dôvodov sa budú prepravovať iba sediaci cestujúci. Kapacita autobusu je 41 miest na sedenie.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Navrhujem IMHD stretko kto by ste prišli naživo posledným spojom 18.32 z Patrónky 🙃 V tom už veľa rodín s deťmi hádam nebude, či? 😁
Plánujú Karosu rozbehať pre prípad, že by sa naši hokejisti umiestnili na MS na popredných priečkach? 😃