Obmedzenie premávky vlakových liniek S55S65 (od 27.1.2021)

Od 27. januára 2020 prichádza k ďalšiemu obmedzeniu premávky regionálnych vlakových liniek. Na linke S65 nebude premávať už ani ranný vlak a na linke S55 nebude premávať väčšina vlakov s výnimkou niekoľkých ranných vlakov (uvedených v cestovnom poriadku). Premávka osobných vlakov medzi stanicami Petržalka a Nové Mesto tak bude dočasne úplne prerušená.

Obmedzenie na linkách S55 a S65 potrvá do 1. septembra 2021.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: hroch #28:
Momentálne stačí doplniť iba tie spoje do CP a je vybavené . Ale inak by tá trať TT - Galanta aj TT - Kúty mali byť primárne uvedené v trnavskej sekcii.
Reakcia na: Trolley #27:
Suhlasim s hladanim rieseni a nie dovodov, preco nieco nejde. Ale vraciam sa k hladaniu spravnych informacii na spravnom mieste. V tomto pripade by som bol asi skor za to, aby sa informacie na iMHD naozaj koncili v TT a zastavky za hranicou kraja tu neboli uvedene vobec. Lebo to potom naozaj nema konca a zrazu sa tu bude pokryvat cele zeleznicne Slovensko - a to nie je pointa tohto webu, aspon teda podla mna.
Reakcia na: Viko #26:
Asi nepoznáš GVD. CP nekončí v Trnave, ale prirodzene v Leopoldove, kde Os z BA končia. Výnimkou je iba ranný Os do Trenčína. Tak isto je to aj v relácii TT - GA, lebo v GA takmer všetky vlaky končia. Ak nejaký vlak pokračuje Ďalej, stačí dať poznámku spoj pokračuje z Galanty cez xyz do abc a je to vyriešené. Ako nehľadajme dôvody prečo sa to nedá, ale ako sa to dá..
Reakcia na: Trolley #25:
Osobne, ak potrebujem cestovať niekam mimo IDS, pozerám si cp.sk a/alebo web ZSSK, lebo si tam viem lepšie plánovať prestupy či sledovať meškanie. V čom sú pre teba výhodnejšie cestovné poriadky v "imhd formáte", že by sa ti hodilo ich mať aj pre ďalšie trate?

Lebo mne sa stále zdá normálne, že keď tu sú zverejnené CP jednotlivých liniek, tak sa uvádzajú len tie linky a nevkladá sa námaha do sledovania zmien aj na zvyšku tratí. Ak by sme tie poriadky chápali nie "linkovou" ale "traťovou" logikou, prečo by potom tie CP mali končiť Trnavou a Galantou? Prečo nie rovno Žilinou a Novými Zámkami?
Reakcia na: hroch #23:
Už teraz je na tomto webe aj CP TT - GA. je preto logické, že ak sa už v CP nejaká trať nachádza, tak by v nej mali byť uvedené všetky spoje a nie len vybrané. A na trnavskej sekcii je to rovnako. Je taký problém tam tých pár spojov doplniť? Ak je problém v tom, ktorý spoj je S55 a ktorý nie, tak ten úsek GA - TT neznačme S55, ale číslom trate a je to.
Reakcia na: 810zssk #5:
Pri regio vlakoch určite nie..
Nechaj na ľudoch nech si nájdu sebe najlepšie spojenie..
Sú oblasti , kde je výhodnejšie ísť z N.Mesta alebo , keď pracujem v Petržalke tak priamo tam.
Vyhnú sa tak preplnenej MHD z Hl.st. a večne plnej a upchatej Šancovej ul.
Reakcia na: Trolley #18:
Ja si zas myslim, ze ked chces informacie o vlakoch, ktore sa pohybuju mimo bratislavskeho regionu / IDS BK (bez ohladu na to, ci cezen prechadzaju alebo nie), tak si na iMHD na nespravnom mieste. V takom pripade pouzi cp.sk a dostanes vsetko, aj to co nie je zapojene v IDS. Tento web historicky pokryva primarne MHD v Bratislave, rozsirenie na pokrytie toho, co pokryva IDS BK bolo take logicke ale nie uplne samozrejme a asi to nebolo ani uplne easy, sudiac podla toho, ako dlho to trvalo. Ak sa raz IDS rozsiri aj do TT kraja, mozno tento web bude pokryvat aj Galantu. Ale teraz to nie je v ziadnom zmysle jeho pvovinnost. Zas treba si aj uvedomovat, ake infomacie ziadame z akeho zdroja.
Reakcia na: N/A #14:
Tie noty na budon na trati TT-Kúty chcú ešte rozriediť na noty pre triangel?
Reakcia na: Urbanway 2423 #19:
Presne ten úsek som mal na mysli a poobede aj do Senca/Trnavy. Linky S55 aj S65 tu mnohí nazývajú šotovlakmi, preto to beriem ako celú trasu nie len od Nového Mesta po Petržalku. Trať GA-TT nie je zapojená v IDSBK, teda nemožno ju považovať za linku S55. Tento úsek som vôbec nemal na mysli. 🙂
Reakcia na: Urbanway 2423 #19:
Aha, GA - TT? Lebo pisal o sototrase, tak z toho vyplyvaju len Petrzka - Nove mesto, alebo GA - TT. 😃
Reakcia na: IBBI #16:
Podľa mňa Dezerter myslel skôr úsek po ŽST NM od Senca/Trnavy, nie do Petržalky. 😉
Reakcia na: Viko #17:
Ako S55 ide vlak až z Trnavy, ale reálne začína už v Galante, čiže podľa tvojej logiky by úsek GA - TT nemal byť v cp uvedený vôbec. Ale cestujúcim je jedno či v úseku GA - TT ide vlak, ktorý je ako S55, alebo nie. Na celej trati idú rovnako a zastavujú na všetkých staniciach. Takže nie je dôvod tam vynechať vybrané odchody. Tak nepleť hrušky s jablkami.
Reakcia na: Trolley #13:
Myslím si, že hlavne ty nechápeš zmysel tých odchodov. Veď keď chceš vidieť CP trate, pozeraj si CP trate a nie CP jednej konkrétnej linky na trati.

Či to sa mám teraz podľa tvojho vzoru začať sťažovať, že chcem pri buse 21 nájsť čím ísť z Račka na Trnavské, len preto, že zdieľajú v jednom úseku Šancovú ulicu? Nežartuj 😃
Reakcia na: Dezerter #15:
Odkial? Z Petrzky na Nove mesto? Preplnene?? 😮 No siel som tym niekolkokrat v tom smere pocas popoludnajsej spicky, ale fakt to bolo prazdne. Az na Novom meste zacalo par ludi pristupovat smer Senec.
Reakcia na: 810zssk #5:
Tam ich už chodí viac než dosť a aj tak je problém ich tam nacpať. Ja na S55 nedám dopustiť, mám to bližšie domov aj MHD mi tam chodí častejšie ako z Hlavnej. Nevozim sa tým len pre šototrasu ale pre reálne využitie. Pre tých, čo tvrdia, že vozia vzduch. Treba sa tým voziť pravidelne a zistíte, že to nie je pravda. Jasné, teraz je covid a chodí to prazdnejšie ale za normálneho stavu bol vždy jeden smer naplnený dostatočne už na ŽST Nové Mesto. Viem to z vlastnej skúsenosti.
Reakcia na: Joyki #10:
Stále sa nechápeme. Som bežný cestujúci. Kliknem na imhd.sk a vidím, že prvý vlak v x z TT do GA ide až o 08:29. Kliknem na web ŽSR / ZSSK a zistím, že to tak nie je. Buď nech sa zverejnia všetky odchody (aj tak je tam uvedené, že trať je zaradená do IDS iba v úseku BA - TT), alebo nech sa cp tejto trate nedávajú vôbec.
Rusit spoje teraz, ked sa (pevne dufam) zacnu pomaly uvolnovat opatrenia?
Reakcia na: Joyki #10:
O tých vlakoch Kúty - TT je už aj niekde oficiálna info? Lebo na stránke ZSSK to zatiaľ nevidím. Ani obmedzenie S55 som tam nenašiel. Ale oni majú tiež takú chaotickú stránku, že možno to tam aj je, len to neviem nájsť.
Reakcia na: Trolley #9:
O tom informuje ZSSK/ŽSR, nie imhd/bid, pretože oni informujú v rámci IDS BK. Teda len o úseku Trnava - Bratislava.
Tiež sa obmedzujú vlaky na trati Kúty - Trnava, ale neinformuje sa o tom tu.
Reakcia na: Joyki #8:
Tu nejde o značenie linky ale o odchody vlakov na danej trati ako takých.
Reakcia na: Trolley #6:
Na úseku Trnava - Galanta to už nie je označené ako S55. Tá linka je označená od Trnavy, nie od Galanty.
Reakcia na: Trolley #6:
Nebude to tym, ze S55 ani S65 nikdy cez vikendy nejazdili a po skorych ranach a veceroch od posledneho obmedzenia len zriedka? To su tie linky, co od Pezinka/Senca sli na Nove Mesto. Spoje z/na HlSt treba hladat pod S50 a S60.
Podľa Vášho CP by nemali vlaky premávať ani medzi Trnavou a Galantou? Je to naozaj tak?

Taktiež by som sa chcel opýtať, prečo v vo Vašom CP nie sú uvedené všetky vlaky v úseku Trnava - Galanta. Napr. pri odchode z Trnavy to vyzerá tak, že prvý vlak ide až po 08:00, posledný o 20:48 a cez víkend tam nejazdí nič. Rovnako je to aj pri CP z Trnavy kde posledný vlak určite nejde o 18:39 a víkendová premávka tam taktiež chýba.
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Kiežby. Treba čo najviac vlakov viesť na Hlavnú stanicu.
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Nie, dosť ľudí cestovalo na tom úseku.
Skoda toho, no. Ale tak vozili tam zvacsa vzduch. Ale pekna vyhliadkova jazda to bola. 😉
Inak, som zvedavý, či nebude to zrušenie vlakov medzi BA NM a Petržalkou dočasne na furt.
Autor textu sa trošku zasekol v čase (v roku 2020). 🙂