Vybrali ste najlepšiu fotku bratislavskej MHD roku 2020

Vďaka vašim hlasom poznáme víťazov najlepších troch fotiek tohtoročnej ankety o fotku roka 2020.

Za rok 2020 pribudlo na portáli imhd.sk v bratislavskej sekcii vyše 4400 fotografií, ktoré sa venovali dianiu v doprave a významnejším udalostiam v uplynulom roku. Medzi ne môžeme zaradiť najmä početné množstvo rekonštrukcií a modernizácií električkových tratí v Bratislave, nové autobusy pristávajúce na letisku, rôzne testované špeciály ako aj rôzne obmedzenia v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Nadišiel čas, aby sme spolu zhodnotili víťazov ankety, ktorá prebiehala na stránkach imhd.sk od 18. do 31. januára 2021. Celkovo sa hlasovania v ankete zúčastnilo 490 hlasujúcich. 

3. miesto

Autor fotografie: Tootti

Fotografia z tretieho miesta zachytáva bývalý berlínsky Solaris Urbino 18 #3215, ktorý v čase rannej špičky uniká zvedavým lúčom septembrového slnka, aby doviezol svojich cestujúcich do cieľa svojej cesty načas. Tootti-mu sa podarilo zachytiť autobus v rannej nekompromisnej nálade, doplnenej o lúče svetlometov, ktoré prerážajú ranné cesty Bratislavy.

Fotografia získala v ankete 9 percent, čím sa umiestnila na treťom mieste.

2. miesto

Autor fotografie: DuPe

Na druhom mieste zabrzdila, rovnako ako na fotke, Vianočná električka v podaní ČKD Tatra K2G #7085. Vianočná električka je obklopená vianočnou atmosférou až do posledného milimetra. Stovky svetielok objímajú električku, ktoré spolu s bohato vysvieteným stromom pred Kostolom sv. Štefana vytvárajú predvianočné stereo na Kapucínskej. Predvianočného ducha hrdo stráži Bratislavský hrad v pozadí. 

Fotografia získala v ankete 25 percent hlasov, čím sa umiestnila na druhom mieste.

1. miesto

Autor fotografie: d3k0

Prvé, víťazné miesto zaujala pätica Solarisov, ktoré sú zachytené z pešieho nadchodu na Brnianskej ul. Nové letiskové autobusy Solaris Urbino 18 IV vytvorili počas svojho príchodu do Bratislavy nekompromisnú bariéru v jazdnom pruhu, do ktorej je lepšie sa nemiešať. Autobusy však svojimi displejmi hovoria jednohlasne: "AHOJ, BRATISLAVA" a d3k0 ich z prvého miesta zdraví naspäť. 

Víťazná fotografia získala v ankete 34 percent hlasov, čím hrdo obsadila prvé miesto tohtoročnej ankety o fotku roka 2020.

Fotografom Tootti, DuPe a d3k0 gratulujeme a prajeme veľa ďalších cvaknutí s perfektným výsledkom.

Máte krajšiu fotografiu?

Neváhajte Vaše krásne zábery pridať do diskusného fóra alebo poslať emailom na adresu imhd@imhd.sk. O rok sa na stupňoch víťazov môže objaviť práve Vaša fotografia!

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: hroch #18:
Máš pravdu.
Reakcia na: 3pa3ck3 #9:
To je ale podla mna na tom to pekne: toto nie je sutaz fotografickych schopnosti. Toto je sutaz krasy, emocionalna, pocitova, uplne zakladna sutaz paci/nepaci/paci viac/paci menej. A tak to ma byt, lebo ide o zabavu 🙂
Reakcia na: Urbanway 2423 #16:
Tak si foťme všetci v decembri Vianočnú električku a na Nový rok sa zjaví anketa: Vyberte najkrajšiu fotografiu minulého roka a v nej budú na hlasovanie k dispozícii desať obrázkov Vianočnej električky odfotených z rôznych uhlov.
Reakcia na: HORVI #15:
Práve to sa mi na tom nepáčilo, že každý rok sú tie fotky podobné, na rozdiel od Solarisov, ktoré sú v nezvyčajnej formácii, ale fajn, každý má iné kritéria na hodnotenie fotiek a tak to je správne. Ja som len chcel zistiť, čo sa ľudom na fotkách vianočných električiek tak páči. 🙂
Reakcia na: Urbanway 2423 #14:
To každý rok odfotia večer Vianočnú električku.
Reakcia na: 3pa3ck3 #9:
No vidíš, mne sa na Solarisoch páčilo práve to, že to nebolo narafičené (ako Vianočná električka), ale že to bola zaujímavá a nezvyčajná dokumentačná fotka z terénu. 🙂
Reakcia na: Viko #11:
Mne sa na nových Solarisoch nepáči len to, že sú hranaté. Aj preto sa prezývajú "krabice".
Reakcia na: IBBI #5:
veď ten nemáme ani na električke iba nejaké skicár čiarky 😁
Reakcia na: 3pa3ck3 #9:
Jasné, keby sme hodnotili len pororovací uhol, umiestnenie do plánov, zlatý rez a možno vyváženie farieb, tak ako najlepšia fotka asi vyjde iná. Ale myslím si, že práve atmosféra je často dôležitejšia - a Solarisy pre mňa majú pozitívnu emóciu a sú akýmsi symbolom toho, čo sa zmenilo za rok 2020. Navyše, odfotené v neobvyklej formácii z nie úplne obyvklého miesta, čo ospravedlňuje aj zdanlivú "chybu" s tieňom stromu.
Reakcia na: 3pa3ck3 #9:
My, čo tu sme a píšeme do týchto komentárov a sme zaregistrovaní v systéme, vieme o MHD oveľa viac, ako bežný človek, ktorý si chce vyhľadať spoj.
Reakcia na: hroch #7:
Ja sa priznám, že za vianočnú električku som hlasoval úmyselne 🙂 Oslovila ma celková atmosféra na fotografii. A zase víťazné Solarisy ma neoslovili vôbec, prišli mi ako dokumentačné foto.

Ale v oblasti fotografického umenia som úplný laik, takže je to iba môj vysoko subjektívny emociálny názor 🙂
Reakcia na: hroch #7:
Alebo sú zvyknutí na prvé tri odpovede. Nižšie už nepozrú.
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Ja mam podozrenie, ze urcita cast ludi proste klikla na prvu fotku v poradi 🙂 Ale su to vsetko super fotky, takze niet co lutovat. 👍
Reakcia na: IBBI #5:
Pekná fotka by bola po západe slnka s Vianočnou električkou a vianočným stromčekom na Hviezdoslavovom námestí.
Reakcia na: Minko #3:
Keby to bol aspon ihlicnan... 😉
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Myslíš to tak, že koľko málo ľudí alebo koľko veľa ľudí hlasovalo za Vianočnú električku?
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
myslím si, že tam než o vianočnú električku ide o celkovú fotografiu vrátane toho stromu napravo 🙂
Reakcia na: HORVI #1:
Súhlasím, ale prekvapuje ma, koľko ľudí hlasuje za vianočnú električku. 🙂
Gratulujem aj ja fotografom. Aj podľa mňa by mali byť na prvých miestach tieto fotografie. Ešte raz gratulujem.