Ako si predĺžiť platnosť končiacej čipovej karty SeniorPas? (od 1.11.2020)

Platnosť bude možné predĺžiť automaticky prostredníctvom niektorých predajných zariadení.

Cestujúci nad 70 rokov, ktorí využívajú na bezplatné cestovanie bezkontaktné čipové karty SeniorPas, si budú môcť v prípade, ak ich karte uplynie 5-ročná platnosť, predĺžiť túto platnosť bez nutnosti osobnej návštevy predajného miesta.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) umožní od 1. novembra 2020 predĺžiť si platnosť karty nasledujúcimi spôsobmi:

  • priložením k čítačke kariet na niektorom multifunkčnom červenom automate (sú na niektorých bratislavských zastávkach, v nákupných centrách, a na železničných staniciach),
  • priložením k označovaču cestovných lístkov na železničných staniciach (pred priložením karty treba stlačiť tlačidlo INFO),
  • u vodičov regionálnych autobusov Slovak Lines.

Predĺženie platnosti bude možné najskôr v posledný deň platnosti karty (dátum je uvedený na karte), t.j. ak napríklad platnosť karty končí 2.11.2020, jej predĺženie bude možné najskôr 1.11.2020.

„Predlžovanie platnosti dopravných kariet SeniorPas prebehne automaticky. Držiteľ karty ju priloží k čítačke zariadenia a systém automaticky predĺži jej platnosť. Zároveň automaticky na kartu zapíše nový predplatný cestovný lístok SeniorPas s ročnou platnosťou. Predĺženie platnosti samotnej karty aj so zapísaním bezplatného ročného predplatného cestovného lístka bude mať platnosť 365 dní,“ priblížil postup Miloš Kubalík, vedúci oddelenia ekonomiky dopravy BID, a.s.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: keks #9:
skor predpokladam ze to suvisi s tym aby vedeli na ake mnozstvo dochodcov si maju uplatnovat zlavy, po umrti asi nikto nehlasi dpb alebo ids ze tento clovek uz nezije a tak to zistia len z toho ze si tu kartu neobnovi.....
Reakcia na: 3pa3ck3 #7:
Ale stále menej absurdné ako opakované predlžovanie SeniorPasu. Keby si ho stačilo raz vybaviť a mať do smrti, asi by sa veľa ľudí nesťažovalo, ale načo je treba starších ľudí zbytočne zaťažovať tým, aby si pamätali že musia kartičku niekde priložiť, keď by mohla byť platná doživotne alebo sa obnovovať automaticky?
Reakcia na: 3pa3ck3 #7:
1. Aj na vydanie Senior Pasu ti niekto ten OP skontrolovať musí.

2. Veď ak by to bol voliteľný produkt pre ľudí čo nechcú nosiť OP alebo sa ním preukazovať, tak ok. Ale mala by byť možnosť cestovať na OP, alebo pas.
Reakcia na: 810zssk #4:
Doklad totožnosti nikto pri sebe mať nemusí (to je iba mýtus). A ja osobne som zástancom toho, že štátom vydané doklady majú kontrolovať iba štátne orgány, takže mi príde ich využitie ako cestovného dokladu absurdné.
Reakcia na: 810zssk #4:
Lebo doklad totožnosti sa nedá priložiť ku čítačkám (ktoré pípnu áno/nienienie) a vyžaduje od obsluhy aby nielen čítala, ale ešte aj počítala (alebo si nebodaj pamätala každý rok rok narodenia od ktorého už má cestujúci nárok na bezplatnú prepravu). 😁
Reakcia na: keks #3:
Mozno sa boja, ze by niekto mohol zrazu omladnut? 🙂
Reakcia na: keks #3:
Mňa by popravde veľmi zaujímal dôvod prečo vôbec SeniorPas existuje keď splnenie podmienky na jeho vydanie možno preukázať dokladom totožnosti ktorý by u seba každý mal mať.

Je to len buzeračná kartička. Pôvodne ten koncept vznikol keď to malo stáť nejakych 10€ na rok, potom sa niekto rozhodol že to bude zadarmo, ale kartičku zrušiť zabudol.
Mňa by popravde veľmi zaujímal dôvod, prečo je vlastne nutné SeniorPas nutné predlžovať a nemôže mať platnosť na dobu neurčitú. Jediný rozdiel oproti prikladaniu k automatu je ten, že by človek nemusel vykonávať úkon navyše...
Tak uz mam info, z DP odpisali aspon na FB. Nemam dobre spravy, ZTP si nemoze preukaz predlzit cez automaty, ani cez eshop 😞 Je nutna osobna navsteva predajni DP, co pre ZTP, z ktorych mnoho ludi patri spolu so seniormi medzi zranitelne osoby a v case Covidu to nie je najlepsie riesenie sa tlacit na frotnach a riskovat nakazu. A pritom stacilo malo - cez eshop pridat polozku ZTP, a cez prilohu poslat scany ZTP, OP s TP kvoli bonusovej 100% zlave a k tomu foto. Ale asi by som chcel od DP prilis.
Neviete prosim niekto, ako je to u konciacich cipovych kariet pre drzitelov ZTP s bezplatnou dopravou v BA? Budu sa dat rovnako predlzit ako Senior Pasy, ci je tam iny postup? Pisal som aj na DP, a po tyzdni nikto neodpisal.