Ako si predĺžiť platnosť končiacej čipovej karty SeniorPas? (od 1.11.2020)

Platnosť bude možné predĺžiť automaticky prostredníctvom niektorých predajných zariadení.

Cestujúci nad 70 rokov, ktorí využívajú na bezplatné cestovanie bezkontaktné čipové karty SeniorPas, si budú môcť v prípade, ak ich karte uplynie 5-ročná platnosť, predĺžiť túto platnosť bez nutnosti osobnej návštevy predajného miesta.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) umožní od 1. novembra 2020 predĺžiť si platnosť karty nasledujúcimi spôsobmi:

  • priložením k čítačke kariet na niektorom multifunkčnom červenom automate (sú na niektorých bratislavských zastávkach, v nákupných centrách, a na železničných staniciach),
  • priložením k označovaču cestovných lístkov na železničných staniciach (pred priložením karty treba stlačiť tlačidlo INFO),
  • u vodičov regionálnych autobusov Slovak Lines.

Predĺženie platnosti bude možné najskôr v posledný deň platnosti karty (dátum je uvedený na karte), t.j. ak napríklad platnosť karty končí 2.11.2020, jej predĺženie bude možné najskôr 1.11.2020.

„Predlžovanie platnosti dopravných kariet SeniorPas prebehne automaticky. Držiteľ karty ju priloží k čítačke zariadenia a systém automaticky predĺži jej platnosť. Zároveň automaticky na kartu zapíše nový predplatný cestovný lístok SeniorPas s ročnou platnosťou. Predĺženie platnosti samotnej karty aj so zapísaním bezplatného ročného predplatného cestovného lístka bude mať platnosť 365 dní,“ priblížil postup Miloš Kubalík, vedúci oddelenia ekonomiky dopravy BID, a.s.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Tak uz mam info, z DP odpisali aspon na FB. Nemam dobre spravy, ZTP si nemoze preukaz predlzit cez automaty, ani cez eshop 😞 Je nutna osobna navsteva predajni DP, co pre ZTP, z ktorych mnoho ludi patri spolu so seniormi medzi zranitelne osoby a v case Covidu to nie je najlepsie riesenie sa tlacit na frotnach a riskovat nakazu. A pritom stacilo malo - cez eshop pridat polozku ZTP, a cez prilohu poslat scany ZTP, OP s TP kvoli bonusovej 100% zlave a k tomu foto. Ale asi by som chcel od DP prilis.
Neviete prosim niekto, ako je to u konciacich cipovych kariet pre drzitelov ZTP s bezplatnou dopravou v BA? Budu sa dat rovnako predlzit ako Senior Pasy, ci je tam iny postup? Pisal som aj na DP, a po tyzdni nikto neodpisal.