Krátkodobé predĺženie trasy linky 93 v smere na Hlavnú stanicu (17. - 18.10.2020)

Autobusy pôjdu obchádzkou cez Pražskú a Prokopa Veľkého.

Pre opravu nadchodu na križovatke Štefánikova - Šancová počas víkendu 17. a 18. októbra 2020 v časoch medzi 6:00 a 22:00 nebude možné odbočenie zo Štefánikovej smerom na Hlavnú stanicu. Linka 93 bude medzi zastávkami SAV a Hlavná stanica premávať po obchádzkovej trase cez Pražskú, Brniansku, Prokopa Veľkého, Hroboňovu, Pražskú a Šancovú na Hlavnú stanicu.

Cestujúcich upozorňujeme na predĺženie jazdnej doby medzi uvedenými zastávkami v smere na Hlavnú stanicu o približne 7 minút.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 3pa3ck3 #36:
Nie, nestojí.
Reakcia na: Urbanway 2423 #34:
Stojí 93 niekde na odklonovej trase? Lebo ak nie, tak nevidím dôvod, aby nemohla ísť priamo na stanicu. Je pravda, že dlhodobo tu bojujeme za to, aby ak je výluka oznámená do nejakého času, tak sa má dodržať bez ohľadu na to, či práce skončia skôr, ale toto je trochu iný prípad
Reakcia na: johnnyjanko #33:
Za Slovenského štátu asi nie, keď už na mape Bratislavy z roku 1925 je "Jaskový rad" a pri tuneli je uvedené "Tunel (Jask)" .
Asi pred polhodinou už ani stopy po prácach, aj vodiace dosky už boli na stranách a autá normálne odbočovali, ale L93 stále chodila cez Hroboňovu.
Reakcia na: Ike #24:
Pravdu máš. Ešte by som dodal, že slovo jask zrejme nebolo nikdy prirodzene používané ľuďmi. Podľa slovníkov ho vymysleli slovenskí literáti 19. storočia (áno, odvodením od jaskyne), keď chceli umelo vytvoriť slovenský ekvivalent cudzieho slova "tunel". Učiteľka na strednej nám hovorila, že názov Jaskový rad bol vymyslený za Slovenského štátu, kedy tiež prebiehali snahy očistiť Slovensko a slovenčinu od "cudzorodých" vplyvov. Túto informáciu som nikdy neoveroval, ale zdá sa mi to pravdepodobné.
Reakcia na: S499.1023 #31:
v smere na/z racianskej to ale nie je len kolona na prazskej, ale este aj sancovej a v smere do race aj nemozne odbocenie na raciansku (t.j. musis obchadzat cez vazovovu alebo nedaleke novostavby) alebo potom cez jeleniu a prilahle ulicky (kde ta cesta opat nie je sirsia ani nijak kapacitnejsia ako jaskov rad)
Reakcia na: si #29:
To už je také prekombinované, že v reále bude rýchlejšie si vystáť tú kolónu na Pražskej
Reakcia na: Minko #28:
Veril, sám tú skratku používam 😁 .
Reakcia na: S499.1023 #21:
neblazni, to je jedine pouzitelne cestne spojenie vychod-zapad a naopak....
PS: ak by si to uzavrel, tak sa da ocakavat ze ludia lokality znaly si nahradnu trasu najdu cez bardosovu k slamenej bude a odtial zas dole po trase L203; pripade cez osmu a krahulciu az na sliacsku....
obyvatelia dotknutych lokalit (kde su tie cesty este uzsie) sa ti urcite podakuju.....
Reakcia na: S499.1023 #26:
otázka znie, kam tam chceš tie vozidlá dostať? 🤔 Inak fakt by si neveril, o koľko by sa odbremenil Jaskovy rad kebyže zrušíš pri tribúne odbočenie doľava 😉
Reakcia na: Ike #24:
Si to trocha prekombinoval.
Reakcia na: Minko #23:
Mám. Proste ten jeden smer bude jazdiť tou upchatou variantou.
Reakcia na: Ike #24:
fú ani som si neuvedomil, ako jedno vypadnuté písmenko dokáže komplet pozmeniť význam slova 😁 a že sa mi tie preklepy stávajú celkom často 😃
Reakcia na: Minko #23:
Je to jaskovy rad. Jask je archaické pomenovanie pre tunel. Zároveň je to slovotvorny základ dnes používaného slová jaskyňa,co je vlastne tunel len s jedným vstupom 🤔😅 Nie je to podľa žiadneho ruského alebo bulharského intelektuála Jaskovova.
Reakcia na: S499.1023 #21:
jaskáč nemáš ako zjednosmerniť. Znamenalo by to pretrasovanie jedného smeru na už dnes upchaté varianty. Realita je taká, že ak sa chceš dostať do Rače, a ideš z Lamača alebo kramárov máš na výber iba jaskov rad ak si to nechceš obísť až cez TM. Jaskáču by viac pomohlo zakázať na konci odbočenie doľava aby zospodu (od pionierskej) neslúžil ako semaforová skratka. lebo som si všimol, že poslednú dobu to je čoraz populárnejšie.
Reakcia na: dusoft #17:
Do Spojnej sa autobus nezmestí. Resp. zmestí pri dobrej konštalácii zaparkovania vozidiel. A na HLST sa ísť dá, ale dlažba na električkovej zastávke by pravidelnú premávku MHD neprežila.
Reakcia na: Sor23 #13:
Dlhodobo razím myšlienku, že Jaskáč by mal byť jednosmerný normálnej šírky s poriadnym chodníkom.
Reakcia na: dusoft #19:
Tam by to mohlo vyjsť. Keď pustí električku od stanice, tak by aj mohol ostať stáť na koľajniciach, keď bude dávať prednosť autám od Štefánikovej/Pražskej na stanicu. Ďalšia fáza je myslím zhora od stanice, takže by nezavadzal autám zo Šancovej.
Reakcia na: Urbanway 2423 #18:
Pisal som cez Stefanovicovu nahor ako elektricka a cez Sancovu vybocenim vlavo nahor k stanici.
Reakcia na: dusoft #17:
A zo Spojnej kam? Odtiaľ sa na Hl. st. priamo nedostaneš.