Na Mlynských nivách prebieha dokončovanie trolejbusovej trate

Počas posledného prázdninového víkendu prebieha montáž trolejového vedenia trolejbusovej trate na zrekonštruovaných Mlynských nivách. Trolejové vedenie sa realizuje od Ul. 29. augusta až po Košickú ulicu, kde sa na oboch koncoch napojí na existujúcu trolejbusovú sieť. Niektoré prvky trolejbusovej trate boli realizované už v priebehu uplynulých mesiacov súčasne s dokončovaním prestavby ulice. V tomto úseku bola trolejbusová trať zrušená pre prestavbu časti Mlynských nív vo februári 2019. 

Po obnovení premávky po prebudovanej časti ulice Mlynské nivy popri novej autobusovej stanici, ktoré je plánované počas nadchádzajúcej jesene, tak bude môcť byť v tomto úseku obnovená opäť aj trolejbusová doprava. Pri novej autobusovej stanici bolo zrekonštruovaných aj päť nástupíšť zastávok MHD, na ktorých pribudlo spolu 14 nových prístreškov pre cestujúcich.

Montáž trolejového vedenia si kvôli realizácii trolejovej križovatky pri Svätoplukovej ulici vyžiadala víkendovú výluku trolejbusov na linkách 202 a 212, ktoré boli nahradené autobusmi a trolejbusmi Škoda 25 Tr Irisbus s dieselgenerátorom. Výstavbu trolejbusovej trate na Mlynských nivách realizuje spoločnosť Elza.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Bol už stanovený nejaký termín, kedy sa tam pustí aspoň MHD?