Montáž klimatizácií do autobusov pokračuje

V prvom polroku tohto roka zabezpečil Dopravný podnik Bratislava montáž klimatizačných jednotiek do 36 starších kĺbových autobusov SOR NB 18 City. Po krátkej prestávke pokračuje od augusta montovanie klimatizácií do ďalších autobusov tohto typu. Medzi prvými v tejto várke boli klimatizácie v zlínskej firme Zliner nainštalované do vozidiel #2851, 2852 a ich montáž v týchto dňoch prebieha v Zlíne aj do vozidiel #1834 a 2854.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Solider #11:
tam bude skor problem v tom, ze kym trolejbus ma aj na obratisku stavu a moze mat klimu zapnutu (a na +- udrzanie stavu to asi staci), tak autobus pocas prestavok musi mat vypnuty motor, v tom case nefunguje ani klima a tak sa to tam nahreje a potom kym to zas dostane do trochu pouzitelneho stavu tak uz stihne prist zas na druhu konecnu a cyklus sa opakuje....
Reakcia na: Pajo #10:
A rovnaké klímy na trolejbusoch stíhajú?
Veď tie klímy vôbec nestíhajú, to kto navrhoval výkon pri obstarávaní? Ten sa určite MHD v lete nevozí.
Reakcia na: yellowcaptcha #5:
To je take... hygienicke. Hlavne v sucasnej dobe.
Reakcia na: MartanSK #3:
Ten dekel s tým nesúvisí. Ako vidíš, drží na dvoch malých šróbikoch, ktoré na bratislavských cestách ľúbia povypadávať. Nabudúce to skús radšej nahlásiť vodičovi prv než dôjde k nejakému úrazu, pretože on si to vo vnútornom spätnom zrkadle naozaj nevšimne, obzvlášť nie, keď sa to otvorí niekde vo vleku.
Reakcia na: MartanSK #6:
Rovnaká skúsenosť, ale problém je ten že to neskutočne fučí s veľmi slabým účinkom pričom to smeruje do stredu vozidla a nie na okná kde sa najviac zohrieva vzduch, takže pri okne až tak príjemne nie je, zatiaľ čo sedadlá v uličke to majú dobré.
Čo som sa viezol 2203 tak išla klíma, fúkala riadne, ale že by bolo vozidlo nejak super vychladené sa povedať nedalo, bolo tam tak, že dá sa prežiť. Vonku bolo cca 30°C a vnútri to zachraňovalo to, že to fúka silno z každej diery taký príjemný vzduch
Reakcia na: MartanSK #3:
Ja som si pred pár týždňami fotil #2211. Obloženie stále zafúlané jak prasa, ale už aspoň chýba prvý kryt výduchu. 😁

A inak zatiaľ som ešte nemal šťastie ani raz pri tých vozidlách s domontovanou klimatizáciou na vozidlo v ktorom by aj bola pustená a vozidlo bolo vychladené.
Reakcia na: MatejBA #1:
prekvapený, takmer vždy išla v týchto dorobkoch, čo sa o sériách 2015 a 2017 nedá povedať...
Reakcia na: S499.1023 #2:
Že by boli vyčistené alebo opravené som si nevšimol, takže asi len kôli klíme. Naviac takto vyzerala pár dní dozadu 1832, takže mi príde, že to ešte viac pokazili😀
To tie autobusy len kvôli montáži klimatizácie jazdia do Zlína?
A budu aj fungovat, ci su len na okrasu? 😃