Jednosmerná výluka liniek 26 27 83 N34 na ulici Pri kríži (23.7. - 1.9.2020)

Niektoré zastávky v Dúbravke budú dočasne obsluhované len v jednom smere.

Aktualizácia: Od 1. septembra 2020 od začiatku dennej premávky budú linky 26 27 83 a N34 premávať opäť po pôvodných trasách. Nástupná zastávka Pri kríži pre linky 26 83 a N34 bude opäť na ulici Pri kríži.

Pre opravu ulice Pri kríži bude od 23. júla 2020 do ukončenia prác zavedená na tejto ulici jednosmerná premávka v smere od obratiska Pri kríži po Štepnú. Linky 26 27 83 a N34 budú mať v smere jazdy na konečnú Pri kríži zmenené trasy.

Zastávky Pekníkova, Žatevná, Štepná a Homolova v smere na konečnú Pri kríži nebudú linkami 26 83 a N34 obsluhované.

 • Linka 26 bude v smere od Volkswagenu na konečnú Pri kríži obsluhovať zastávky Pri kríži, Homolova, Štepná, Žatevná, Pekníkova, OD Saratov na rovnakých nástupištiach ako pri jazde ku Volkswagenu (pôjde opačným okruhom ako obvykle).
  • Výstupište Pri kríži bude na konečnej liniek 84 a X5.
  • V opačnom smere pôjde po stálej trase.
 • Linka 27 pôjde v smere k OC Dubrawa medzi zastávkami Cabanova a Pri kríži obchádzkou cez Štepnú, Repašského a Saratovskú bez zastavenia.
  • Neobslúži zastávky Homolova a Pri kríži (výstupište linky 83).
  • V opačnom smere pôjde po stálej trase.
 • Linka 83 pôjde v smere na konečnú Pri kríži od zastávky Drobného priamo po Saratovskej ulici, kde obslúži zastávky OD Saratov a Pri kríži (výstupište 84 a X5).
  • V tomto smere neobslúži zastávky Pekníkova, Žatevná, Štepná, Homolova a stále výstupište na ulici Pri kríži.
  • Pri ceste z Petržalky a mesta do týchto zastávok bude potrebné prestúpiť na konečnej Pri kríži na linku 83 v smere do Petržalky (s peším presunom medzi výstupišťom na Saratovskej a nástupišťom v náhradnej polohe pri obratisku).
  • Posledný večerný spoj od Technopolu do Dúbravky bude prepravovať cestujúcich až po zastávku Pekníkova.
  • V opačnom smere pôjde po stálej trase.
 • Nočná linka N34 pôjde v smere z Hlavnej stanice od zastávky Drobného priamo po Saratovskej ulici na konečnú Pri kríži.
  • Zastávky Pekníkova, Žatevná, Štepná, Homolova a Pri kríži budú obsluhované len smerom na Hlavnú stanicu.
  • Zastávka Pri kríži (riadne nástupište N34, teraz v náhradnej polohe pri obratisku) bude priebežnou konečnou zastávkou (s odchodom podľa cestovného poriadku), cestujúci v smere z Hlavnej stanice môžu pokračovať bez vystúpenia z vozidla až po zastávku Pekníkova (v prípade, ak odchod vykonáva to isté vozidlo).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Urbanway 2423 #4:
Zastavkovy co som nepozeral. Na oboch zastavuje, len na prvej pred kruhacom automaticky vyhadzovali von.
Tak ak to je tak aj v CP, tak potom by mala samozrejme stáť na oboch zastávkach. 🙂
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Napriklad ak smerujes do obchodu, ktory je blizsie k druhej zastavke (navyse s pristreskom v pripade dazda), tak tu minutu cez dazd mozno radsej odsedis v buse ako by si mal moknut.

A aj kvoli tomuto:
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/69/Pharos/smer-Trnávka-Avion-Shopping-Park/bd807c807f847f85887c858875c18075b684858175be7f75c97f

Podla toho cp mozes nastupit na vystupnej zastavke.
Reakcia na: kecho #1:
Nechápem, že kam by si s tou 69 chcel ísť naspäť? Veď má v oboch smeroch rovnaké zastávky (Pestovateľskú nerátam).
Trochu OT, ale “cestujúci v smere z Hlavnej stanice môžu pokračovať bez vystúpenia z vozidla až po zastávku Pekníkova (v prípade, ak odchod vykonáva to isté vozidlo).”

Preco sa v DPB neuplatnuje to iste aj v L69 v Pharose a pred kruhacom je nutne vystupovat?