Virtuálna zastávková tabuľa prináša ďalšiu užitočnú funkciu

Informácie o mimoriadnych zmenách v MHD sú odteraz rýchlo dostupné.

Portál imhd.sk, ktorý už niekoľko rokov ponúka pre koncových používateľov bezplatnú službu virtuálnej zastávkovej tabule, teraz v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) prináša ďalšiu užitočnú funkciu, prostredníctvom ktorej sa cestujúci jednoducho dostanú k najaktuálnejším informáciám o mimoriadnych zmenách v MHD. Priamo vo virtuálnej tabuli sa budú zobrazovať mimoriadne informácie z dispečingu DPB, ktoré sú zobrazované aj na informačných tabuliach nachádzajúcich sa na zastávkach.

V prípade, ak je k dispozícii nový mimoriadny oznam, v pravom dolnom rohu virtuálnej tabule sa bude zobrazovať ikona s výkričníkom zároveň s informáciou o počte mimoriadnych správ. Po kliknutí na túto ikonu sa otvorí okno s mimoriadnymi správami.

Virtuálna zastávková tabuľa poskytuje aktuálne odchody spojov MHD v reálnom čase z ľubovoľnej zastávky. Zobraziť sa dá nielen na počítači, ale aj na smartfóne, takže ju cestujúci môže mať stále pri sebe. Okrem skutočného odchodu si cestujúci tiež môže pozrieť to, či je vozidlo bezbariérové, v lete klimatizované a tiež aké meškanie mal daný spoj na poslednej zastávke.

Najrýchlejší prístup k virtuálnej zastávkovej tabuli z hlavnej stránky imhd.sk je prostredníctvom ikony Najbližšia zastávka v pravom hornom rohu (na obrázku nižšie označená modrou šípkou). V prípade, ak si chce používateľ zobraziť virtálnu tabulu z inej ako najbližšej zastávky, môže si cez vyhľadávacie pole nájsť požadovanú zastávku a následne kliknúť na tlačidlo Najbližšie odchody (pri desktopovej verzii sa virtuálna tabuľa zobrazí automaticky).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Melange #2:
No inak to by aj mna zaujimalo, co s tou MHD tabulou dorobili. Naposledy krakala, ze chce pristup k polohe. Chvilu som s nou bojoval, kedze som jej ten pristup dat nechcel (vytukam zastavku, tak co sa ma starat do mojej polohy a posielat ju niekam "domov"). Uz cisto z vedeckej zvedavosti som polohu zapol, prava pridelil, a.... nic. Stale krakala, ze k tomu potrebuje pristup a odmietla cokolvek zobrazit. Je to velka skoda, lebo pristup k datam bol ovela rychlejsi ako cez mobilnu verziu stranky.
Reakcia na: hroch #3:
Nejde ani tak o cenu dát, hoci už sa mi stalo, že som minul všetky dáta v mesiaci a potom som bol pár dní bez dát, lebo sa mi nechcelo doplácať, čiže vtedy by som offline CP využil. Nehovoriac o tom, že v mestských lesoch sú oblasti bez signálu a keď si chceš pozrieť odchody napr. L43 z Kačína, tak máš smolu.
Stačí pozrieť na hodnotenie aplikácie na store a je jasné že ju už nikto nepoužíva. Je to škoda, bola to dobrá aplikácia. Offline mod by mne ani nechýbal, ale obľúbené spoje a linky chýbali. Tiež som dúfal ze s novou aplikáciu príde vylepšená online tabuľa priamo v aplikácii, ale prisla len ta hanba aplikácia
Reakcia na: Melange #2:
Skus apku IDS BK. Ta ma vsetky funkcie, ktore spominas. Asi teda okrem offline spojenia, ale pri dnesnych cenach dat a objeme, ktory sa prenasa, by to snad nemal byt problem.
Pridaná hodnota aplikácie imhd.sk bola v tom, že zobrazovala cestovné poriadky aj bez pripojenia k internetu. Po novom je aplikácia vlastne iba mobilnou verziou stránky. Žiadne obľúbené linky, žiadne obľúbené zastávky, všetko treba vyťukávať. Ach jaj. Nehovoriac o tom, že aplikácia MHD tabuľa prestala fungovať.

Skutočné užitočné funkcie by boli také, ktoré by vyriešili tieto problémy.
Mohol by som sa prihovorit za to, aby bola doplnena moznost zobrazenia virtualnej tabule pre konkretne nastupiste alebo dokonca kombinacie nastupist (napr. v jednom zobrazeni tabule Alexyho elektricka aj autobus smer centrum)?

Tato funkcnost pomoze tym, ktori cestuju z nejakej zastavky casto a ulozia si to 'svoje' nastavenie ako odkaz v prehliadaci.