Na Botanickej a Lafranconi pribudol dočasný BUS-pruh

Vyhradený pruh pre autobusy pribudne aj od Mosta SNP po Tunel.

© Matej Kavacký

Hlavné mesto SR Bratislava na sociálnej sieti informovalo, že BUS-pruhy na nábreží a na Botanickej vznikli omylom a budú počas najbližšieho víkendu odstránené.


 

V súvislosti s dopravnými obmedzeniami na Nábreží arm. gen. L. Svodobu v úseku okolo bývalého PKO, ktoré si vyžiadala pokračujúca modernizácia Karlovesko-dúbravskej radiály, bol zároveň v smere do centra mesta vytvorený vyhradený jazdný pruh pre autobusy MHD medzi zastávkami Botanická záhrada a Lafranconi. Cieľom má byť zníženie dopadu dopravných obmedzení na mestskú hromadnú dopravu, konkrétne linky 29 30 31 37 39 133.

Za zastávkou Lafranconi bude počas stavebných prác (výstavba nových stožiarov, prekládka trakčných káblov) vozovka zúžená do jedného jazdného pruhu až po zastávku Kráľovské údolie (PKO). Obmedzenie by podľa magistrátu nemalo byť v pracovných dňoch počas rannej dopravnej špičky medzi 7:00 a 9:00, kedy majú byť  k dispozícii smerom do centra oba jazdné pruhy v dotknutom úseku. V smere do Karlovej Vsi je stavbou čiastočne zabratý pravý jazdný pruh. Cestujúcim odporúčame na cestu do centra mesta zo západnej časti mesta uprednostniť električkovú dopravu.

Ďalšie dopravné obmedzenia sa pripravujú na nábreží pri tuneli, kde sa bude v najbližších týždňoch rekonštruovať koľajový triangel. Smerom z centra do Karlovej Vsi bol tiež na vozovke vyznačený vyhradený BUS-pruh od staveniska Vydrice po Tunel.

Podľa pripravených dopravných značiek budú mať počas nefunkčnosti svetelnej signalizácie pri Tuneli električky medzi nábrežím a tunelom prednosť v jazde pri križovaní cestnej komunikácie. Táto zmena by však podľa našich informácií mala platiť až od mája.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Aj tie značky tam boli omylom? Nerozumiem, čo robí dopravný temerinžinier, čo robia zodpovední na Hlavnom námstí 1, či na akomsi "Metropolitnom inštitúte"? To naozaj máme peniaze na tieto farbičkové generálky?
Reakcia na: lostrail #12:
Tak je tam uz minimalne lievik z 2 pruhov na 1 - smer KV ( su tam zatial otocene tieto znacky) a uz je tam znacka predpisana rychlost 30 (taktiez zatial otocena). Pri 50tke, bezne jazdiacich soferoch 60 by tam ta prednost by asi nebola. 😁
Mna skor zaujima, ako sa vodici adaptuju na davanie prednosti elektricke od tunela. To bude este bizar...
Reakcia na: TeBeCe #10:
..a naco ho tam dali ? 😁 Rano tam este bolo a par vodicov zmatkovalo..ze vcul co..a potom sa narychlo preradovali..no ale v kazdom pripade som tam este nejake nove ZDZ nevidel..ale co uz 😎
Reakcia na: Mikimaus #1:
Prave tie oranzove pasy na odbocke uz aj strhavaju...
Reakcia na: Ma178rek #8:
Samotná zastávka Chatam Sofer sa nebude teraz rekonštruovať, len výhybky pred ňou a oblúk smerom do tunela
Reakcia na: FFF13 #4:
ono tam sa bude trať rekonštruovať od 14.3 takže
Hlavne dufam, ze pravy pruh nebude vkuse upchaty autami, co chcu ist smerom Most SNP a nebudu blokovat ludi smer Lafranconi (hlavne pred krizovatkou s OMV) 😃
Reakcia na: FFF13 #4:
V tom úseku je už trať sama o sebe dosť rozbitá, netreba ju doraziť ešte aj autobusmi. Lebo hneď po výluke nebude ten úsek zjazdný pre nikoho.
Reakcia na: FFF13 #4:
kedze bude lievik niekde pred chatamom, tak by to dalej malo byt uz bez vacsich zapch
Čo tak poslať busy na električkovú trať od Chatama po SNP? Viem že ten povrch je dobre rozbitý ale aspoň počas rannej špičky by to pomohlo. No a keď sa to bude rekonštruovať tak dúfam že spravia Chatam Sofer integrovanú a buspruh po električkovej trati aj s takými obrubníkmi po krajoch nech tam autá nelezú
Reakcia na: Jajboli #2:
Pomôže to, keďže autobusy nebudú stáť v kolóne na zúžení za Lafranconi
Tieto BUS pruhy sú úplný nefunkčný nezmysel. kde stoja už teraz BUS v zápche? Nie náhodu v úseku od PKO po Most SNP? Ak majú počas výluky skutočne zrýchliť busy, BUS pruh musí byť od Riviéry až po Most SNP. Totio je obyčajný paškvil ktorý MHD nepomôže vôbec.
Aj na zjazdovej rampe (krizovatke ) na moste SNP smerom na nabrezie urobili na zebre dalsie prave odbocenie (neviem ci len pre BUS).