Začala montáž klimatizácií do starších kĺbových autobusov

Cestovanie autobusmi v horúcich jarných a letných dňoch by mohlo byť príjemnejšie.

V uplynulých dňoch začala montáž klimatizačných jednotiek priestoru pre cestujúcich do kĺbových autobusov SOR NB 18 City, ktoré nimi neboli vybavené z výroby. Zákazku na dodanie klimatizácií a ich montáž do vozidiel získala česká firma Zliner zo Zlína. Spolu by mala prebehnúť montáž klimatizácií do 68 autobusov SOR NB 18 City z rokov 2010 a 2012. Maximálny objem finančných prostriedkov na dodanie a montáž klimatizácií je počas 24-mesačného trvania rámcovej zmluvy vo výške 1,278 mil. € bez DPH.

Ako prvé bolo klimatizačnými jednotkami vybavené vozidlo #1856. Ide o klimatizačné jednotky Eberspächer AC 515 G2 s chladiacim výkonom každej 22 kW, v Bratislave známe napr. z trolejbusov Škoda 30 a 31 Tr. Montáž klimatizácií bude prebiehať v Zlineri. Záruka na klimatizačné jednotky bude 3 roky, pričom v prípade reklamácií bude dodávateľ povinný reklamáciu vybaviť do piatich pracovných dní.

Po vybavení autobusov SOR NB 18 City klimatizáciami budú s výnimkou najstarších kĺbových autobusov Karosa B 741, ktoré by mali v tomto roku po dodaní nových autobusov definitívne odísť do histórie, všetky kĺbové autobusy bratislavskej MHD klimatizované.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Maxi King #36:
Zafulane su najma tie vozy 4serie 1851+ a 2201-12. Cakal by som,ze ked uz zaklimovali 1. voz, tak ho aj umyju trochu. Tiez mi to pride ako grc. 🤮
Reakcia na: yellowcaptcha #37:
Nie, nedá.
Kúriť s klímou vedia len MBCC a najnovšie SORky (z roku 2017), v ostatných vozoch slúži klíma len na chladenie.
Reakcia na: yellowcaptcha #37:
Podľa všetkého kúrenie možné nebude:

"Klimatizácia priestoru pre cestujúcich musí zabezpečovať tepelný komfort pre cestujúcich, ktorej úlohou je udržanie vnútornej teploty v rozpätí v rozpätí +17 až +30°C pri vonkajšej teplote +20 až +40°C (pri vonkajšej teplote nad +40°C musí byť teplotný rozdiel najmenej 10°C)"
Reakcia na: Jadran #35:
Ako to funguje neviem posúdiť, lebo je zima a klimatizácia sa predsa púšťa zásadne iba keď je vonku 32° v tieni, a v žiadnom prípade nie na výmenu vzuchu vo vozidle počas celého roka... 😎

(Dá sa s týmito čo sa teraz inštalujú aj kúriť? Zdá sa mi že niekto spomínal, že tie s ktorými prišli prvo-sériové SORky vedia iba chladiť.)
Reakcia na: yellowcaptcha #33:
Nevyzerá to až tak zle. Ale tie krémové plasty sú naozaj “zafúľané”. Vozím sa teraz predovšetkým pražskými Sorkami a ten kontrast s touto fotkou je naozaj nepekný. 😞
Reakcia na: yellowcaptcha #33:
Mne je osobne jedno, ako to vyzerá, keď to bude fungovať a chladiť.
Určite lepšie ako tie v E6 SORoch, ktoré sú na ľavej strane poupchávané reklamnými panelmi.
Reakcia na: Petto #32:
1846, 1857, 2210
Vyzerajú teda fakt štýlovo tie výduchy. 😁
Ktore dalsie vozidlo je teraz v Zlineri ? 🙂
Reakcia na: Jadran #30:
Vzhladam na toho casu prebiehajucu NAD v KV, Dubravke v septembri je to vysoko pravdepodobne. Ak motyka vystreli,mozno tu bude aspon 1 novy SU18,ktory by mal dojst skor pre ucely zacviku soferov ( nie ten specialny autoskolovy)
Reakcia na: Petto #29:
Takže reálne hrozí, že Karosy pre veľký úspech opäť vylezú v septembri do premávky zaspievať svoju sedemdesiatu siedmu labutiu pieseň?
Reakcia na: MatejBA #27:
Nie, plan dodavok aj pri SU18 aj pri Otokaroch je do 12mesiacov od podpisu zmluvy. Ale na 100% som si nie isty tymi 12 mesiacmi.
Keď sa budú vyradzovať SORky ta pošlite zopár kusov k nám do PO 😂
Reakcia na: juraj76 #24:
Mam taky neblahy tusak, ze sa to uzavrie tak, aby autobusy dodali pred komunalkami 2022 😕
Interier foto by sa nenaslo ? 🙂 Museli tu zrejme urobit aj fukare do stropneho oblozenia porobit.
Viete niekto ako sú na tom tieto nové klímy s výkonom? 🙂
Reakcia na: Petto #23:
Ako to vyzerá vlastne s tým tendrom? Ešte pred Vianocami DP hovoril, že celý tender dáva na kontrolu Úradu pre verejné obstarávanie, ale odvtedy je ticho. A na stránke DP je tiež len táto informácia. Ešte stále to nie je sklontrolované? Hádam o chvíľu tu už začnú chodiť autobusy z ďalších tendrov a pritom ten najdôležitejší ešte stále nebude úplne uzavretý. A to trvá tento tender už pol roka.
Reakcia na: Maremi #19:
Este nie je ani len objednavka na ne. SU18 boli uz objednane pred Vianocami.
Reakcia na: Maremi #19:
Nehovorí sa Otakary, hovorí sa Erdoğany.
Reakcia na: Sanos #18:
Keď som pred rokmi, keď išli do sveta prvé hrbáče, absolvovl návštevu v Libchavách, bolo nám tam povedané, že spodná časť skeletu je antikorová a tak to píšu dodnes.