Takmer polstovka zastávok dostala v tomto roku nové prístrešky

Väčšina z nich bola realizovaná v réžii reklamných spoločností.

V priebehu tohto roka pribudlo na zastávkach autobusov a trolejbusov MHD spolu 15 nových prístreškov a 12 prístreškov bolo vymenených za nové. Uvedené prístrešky boli realizované v réžii reklamných spoločností JCDecaux a Recar na základe zmlúv s hlavným mestom, resp. dopravným podnikom, ktoré schválilo ešte bývalé vedenie mesta v roku 2018. Ďalších 9 prístreškov opravil Dopravný podnik Bratislava vo vlastnej réžii. Na električkových zastávkach prešli modernizáciou prístrešky na Karloveskej radiále, pričom v krátkom čase tam budú môcť cestujúci využívať 17 nových prístreškov, ktoré sú ako prvé v Bratislave vybavené lavičkami s integrovanými USB nabíjačkami.

Ako nás informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová, spoločnosť JCDecaux postavila na zastávkach 15 nových prístreškov a firma Recar vymenila 12 existujúcich prístreškov, pričom tri z nich sa v súčasnosti dokončujú. Tieto prístrešky sú takmer všetky vybavené aj reklamným panelom, tzv. citylightom (prípadne dvoma). Reklamné panely sú na rozdiel od minulosti umiestňované tak, aby nebránili cestujúcim vo výhľade na prichádzajúce vozidlá (a naopak, vodičovi výhľad na čakajúcich na zastávke). Hoci sa v prípade prístreškov od firmy Recar počítalo s ich osadením na príjazdovú stranu, prístrešky sú napokon realizované s panelmi na odjazdovej a/alebo zadnej strane prístrešku.

V prípade vymieňaných prístreškov ide o náhradu pôvodných prevažne laminátových červených prístreškov Slovšport. Tieto sú nahradzované prístreškami typu mmcité geomere so sklenenými stenami a strechou a s osvetlením. Prístrešky tohto typu boli osadené aj na Karloveskej radiále, ale tu už bola použitá nepriehľadná strecha zo sendvičových panelov.

V budúcom roku by malo na autobusových a trolejbusových zastávkach pribudnúť v réžii externých firiem podľa DPB 25 nových prístreškov (z toho 11 od firmy JCDecaux a 14 prístreškov v rámci novostavby Autobusovej stanice) a ďalších 8 bude vymenených za nové (Recar). Dopravný podnik má tiež v pláne opravu a stavbu prístreškov aj vo vlastnej réžii.

Na viacerých zastávkach, ktoré sú vybavené prístreškami JCDecaux, v súčasnosti nesvieti ich osvetlenie. Zaujímali sme sa preto, či sa v blízkej dobe tento problém bude riešiť. "DPB, a.s. uvedený problém eviduje a rieši v súčinnosti s JCDecaux. Ide najmä o problémy s prístreškami so solárnymi panelmi, situácia by mala byť vyriešená v priebehu budúceho roka," uviedla Adriana Volfová.


Jeden z nových prístreškov postavený firmou JCDecaux
Foto © mirec240

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: gejza #13:
Priznám sa, že tvojmu nápadu vôbec nerozumiem. Však keď si tam nedá reklamu IKEA, dá ju tam niekto iný. A keby bol ten reklamný panel aj prázdny, aj tak blokuje výhľad. To je problém JCDecaux, že namontovali prístrešok s reklamným panelom na nesprávnej strane. Je mi jedno, aká reklama tam svieti.
Reakcia na: johnnyjanko #12:
skús napísať konkrétnej firme, ktorej reklama tam visí ... modro-žltý obchod s nábytkom sa mi ospravedlnil za zníženie komfortu a reklamu na "mojej zastávke zrušil"
V článku chýba informácia o tom, koľko prístreškov JCDecaux je po meste namontovaných tak, že reklama bráni cestujúcim vo výhľade na prichádzajúce vozidlá MHD. 😎 Sú ich určite desiatky a jeden z nich ma pravidelne skoro každé ráno s...e (hnevá).
Reakcia na: kecho #9:
Jasné že ani na zastávke N80 nie je prístrešok, veď načo. Kto už by tam o druhej v noci pristupoval na nočák z posledného vlaku z Viedne.
Panské, Paulinské to isté, veď odkiaľ by sa tam zobrali hromady cestujúcich na konci zmeny z okolitých fabrík. Tam je aj o desiatej večer bezvetrie a slnečno. Pri Metre ani nehovorím.
Reakcia na: kecho #9:
Tá zastávka Vláčik Petržalka na Kopčianskej smer centrum je fakt hanba. Tam by to chcelo aspoň dva ak nie tri prístrešky. A na Panónskej smer centrum by sa tiež zišiel jeden ďalší (teraz sú tam dva).
Reakcia na: lumbert #8:
Ono vyznie celkom vtipne info, ze boli vymenene pristresky v kontexte s tym, ze je x zastavok, kde ziadne pristresky nie su a nie su to ani okrajove casti mesta.
Napr GIB, teda exRtg, dnes Gercenova uz ma 1 novy pristresok v smere na Halovu, pricom na podstatne frekventovanejsej zastavke ZST Petrzalka v tom istom smere ziadny nie je. A tusim ani v opacnom smere pre nocak alebo ani na Muchovom pre L95.
A na račianskej radiále v mnohých prípadoch nie sú ani lavičky. 😃
Reakcia na: Andy #5:
Lebo to bola klasicka udrzba a la DPB. Jasne, ze mensie pristresky sa udrzuju lepsie, ked to navyse robi niekto iny. Co na tom, ze sa tam zmesti menej ludi 🙂
Reakcia na: gejza #4:
Vizuálneho smogu v podobe asi tísicky plagátov v 5 cm hrubej vrstve tam bolo dostatok 😉
Reakcia na: kecho #2:
Napríklad, že boli hnusné a zle sa udržovali?
Reakcia na: kecho #2:
"co bolo zle na Slovsportoch?"

.... asi to, že tam súdruhovia z pigmedie nemohli natrepať vizuálny smog
Reakcia na: Petto #1:
Zrejme v tych zostavajucich 8...
Dobre vidim, ze je to o zem uchytene iba v 2 bodoch?
Len aby to nesfukol vietor.
Btw. co bolo zle na Slovsportoch? Boli velke a mali podstatne viac miesta ako toto.
Matejkova bola/je v plane este stale ?