Bratislavské trolejbusy dostali k výročiu publikáciu podrobne mapujúcu ich históriu

Nová kniha na 256 stranách prináša 110-ročný vývoj trolejbusovej dopravy v Bratislave.

Očakávaná publikácia venovaná bratislavskej trolejbusovej doprave sa dočkala svojho vydania. Kniha Trolejbusy v Bratislave 1909 - 2019 vychádza pri príležitosti tohtoročného jubilea trolejbusovej dopravy v Bratislave. Doposiaľ najpodrobnejšia publikácia o bratislavských trolejbusoch mapuje ich 110-ročnú históriu. Kniha nadväzuje na úspešný titul Autobusy v Bratislave 1927 - 2017 z dielne rovnakého kolektívu autorov. Autorom textov je šéfredaktor bratislavskej sekcie imhd.sk, Matej Kavacký.

Publikácia na viac ako 250 stranách ponúka takmer 600 obrázkov, ilustrácií, máp, tabuliek, archívnych materiálov a fotografií, z ktorých opäť mnohé ešte neboli publikované. Kniha v úvode približuje aj počiatky vývoja trolejbusovej dopravy vo svete.

Obsah publikácie je rozčlenený do tematických období, od prevádzky historického trolejbusu v Bratislave v rokoch 1909 - 1914 až po súčasnosť, kde sa čitateľ dozvie informácie nielen o prevádzke trolejbusov a ich infraštruktúre, ale uvedené sú aj zaujímavosti z plánovaného rozvoja trolejbusovej dopravy v minulosti aj súčasnosti. Významné etapy vývoja trolejbusových tratí a liniek sú spracované aj v grafickej podobe na 18 mapách. V závere knihy nechýba ani prehľad vozidlového parku a časová os s najvýznamnejšími udalosťami v trolejbusovej MHD. Súčasťou publikácie sú aj dve elektronické prílohy s detailným prehľadom vývoja trolejbusových liniek a zoznamom všetkých trolejbusov.

Dopravný podnik Bratislava predáva publikáciu vo svojich predajniach v podchode na Hodžovom nám. a na Olejkárskej ulici č. 1 pri sídle DPB. V predajni na Hodžovom námestí DPB ponúka aj publikáciu Autobusy v Bratislave 1927 - 2017, pričom v prípade zakúpenia oboch publikácií ponúka DPB zľavu 5 €. Taktiež je možné si ju objednať mailom na adrese marketing@dpb.sk. Ďalším predajcom je Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy, u ktorého je možné si knihu objednať cez web.

Vydanie publikácie podporili Dopravný podnik Bratislava, Mesto Bratislava, Bratislavská integrovaná doprava, Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy a portál imhd.sk.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Trolley #3:
Kde sa dá získať kupón na zľavu. Knihu si chcem kúpiť, ale aj 30 € by bola fajn cena 😁
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
S kupónom na zľavu iba 30,- €.
Reakcia na: zeman #1:
35 eur
Zaujímala by ma cena tej knihy