Prečo cez víkendy nepremáva linka 52 na Potočnú?

Mesto dlhodobo toleruje divoké parkovanie v Rači.

Dopravný podnik v júni minulého roka zabezpečil posilnenie premávky MHD na Potočnú ulicu v Rači, ktorú odvtedy v hodinovom intervale obsluhuje linka 52. Dovtedy bola MHD v tejto oblasti takmer nepoužiteľná, keďže na Potočnú ulicu zachádzali denne len dva spoje linky 56. Konečná zastávka Potočná sa nachádza na vstupe do Malých Karpát, preto je obľúbeným východzím miestom prechádzok a túr. Okrem výletníkov slúži MHD na Potočnej aj pre nemalý počet obyvateľov bývajúcich v tejto lokalite. Od najbližších zastávok je konečná Potočná vzdialená približne 1,5 km do kopca.

Celodenná premávka linky 52 na Potočnú však dlhodobo naráža na neprejazdnosť tejto ulice počas voľných dní. Za priaznivého počasia je celoročne Potočná ulica zablokovaná parkujúcimi vozidlami výletníkov. Kapacita parkoviska pri obratisku je veľmi obmedzená, automobily preto parkujú nadivoko pozdĺž Potočnej ulice, pričom zaberajú obe strany ulice, vrátane chodníka.

Dopravný podnik pravidelne rieši situáciu s neprejazdnosťou Potočnej ulice skrátením linky 52 po obratisko Tbiliská a zastávky Zvončeková a Potočná sa neobsluhujú. Dopravca síce o obmedzení informuje na internete a na elektronických tabuliach, ktoré sú na niektorých zastávkach, priamo na dotknutých zastávkach sa cestujúci o obmedzení nedozvie. Rovnako tomu bolo aj v nedeľu 13. októbra 2019. Napriek parkovaniu mnohých vozidiel v rozpore s predpismi, ktoré znemožnili premávku MHD, sa na mieste nenachádzala ani mestská polícia, ani dispečing dopravného podniku.

Z magistrátu sme k danej situácii dostali len stručné vyjadrenie. "Hlavné mesto pripravuje úpravu organizácie dopravy na Potočnej tak, aby bola zabezpečená prejazdnosť ulice pre MHD. Opatrenia by mali byť realizované v priebehu októbra 2019," uviedol hovorca hlavného mesta Peter Bubla. Prečo však mesto dlhodobo toleruje divoké parkovanie na Potočnej ulici a nevie zabezpečiť prejazdnosť ulice pre verejnú dopravu prostredníctvom mestskej polície nie je jasné. Ak nefunguje takáto základná vec dnes, bude fungovať zajtra?

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: mr.lenin #44:
ale prepchá .... len musí poriadne pridať plyn a nevšímať si odrazené zrkadielka a odtrhnuté dvere (vždy sa to dá obhájiť krajnou núdzou)
Reakcia na: mr.lenin #44:
Zeby si to teraz precital nejaky pyroman? ;-P
Prejazdnost pre MHD je jedna vec, druha, keby tam zacalo napr horiet, tak sa tam hasicske auto neprepcha...a to je myslim silny dovod na to, aby sa tam toto divoke parkovanie zacalo riesit
Reakcia na: johnnyjanko #4:
Od malička, tadiaľ chodím do lesa, v sezóne na hríby, vždy na konečnú električiek (Detvianska), a odtiaľ pešo. V živote mi nenapadlo ísť autobusom (tuším tam vtedy chodila L36).
To čo sa deje dnes, z toho mi je do plaču. Ľudia sú hnusné lenivé prasce, ktoré sa bez auta nepohnú z domu. Pomaly aj na hajzeľ chodia autom.
a ešte jedna alibistická ničnehovoriaca odpoveď:

Matúš Vallo má rád Bratislavu Dobrý deň, ako sa píše v článku, budeme robiť opatrenia pre to, aby bola ulica prejazdná.
Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie. Na Vami uvedenom mieste hliadky mestskej polície vykonávajú priebežné kontroly, v závislosti od personálnych kapacít MsP. Do pôsobnosti Expozitúry MsP Bratislava III patrí nielen MČ Rača, ale aj MČ Vajnory a MČ Nové Mesto, hliadky mestskej polície teda plnia služobné úlohy v rámci celého okresu Bratislava III a vo Vami uvedenej lokalite preto nie možné, aj z tohto dôvodu, zabezpečovať nepretržitý výkon služby. Mestskí policajti sú samozrejme v značnej miere vyťažovaní aj bezodkladnými preverovaniami podnetov od občanov, ktoré sú oznamované prostredníctvom linky 159 alebo priamo prostredníctvom t. č. príslušnej expozitúry. Nepriaznivú situáciu na Potočnej ulici, na ktorú poukazujete, samozrejme, evidujeme a v závislosti od personálnych možností aj tejto lokalite budeme venovať náležitú pozornosť.
Dobrý deň, pán Hudec. Ďakujeme Vám za upozornenie. Na Vami uvedenom mieste hliadky mestskej polície vykonávajú priebežné kontroly, v závislosti od personálnych kapacít MsP. Do pôsobnosti Expozitúry MsP Bratislava III patrí nielen MČ Rača, ale aj MČ Vajnory a MČ Nové Mesto, hliadky mestskej polície teda plnia služobné úlohy v rámci celého okresu Bratislava III a vo Vami uvedenej lokalite preto nie možné, aj z tohto dôvodu, zabezpečovať nepretržitý výkon služby. Mestskí policajti sú samozrejme v značnej miere vyťažovaní aj bezodkladnými preverovaniami podnetov od občanov, ktoré sú oznamované prostredníctvom linky 159 alebo priamo prostredníctvom t. č. príslušnej expozitúry. Nepriaznivú situáciu na Potočnej ulici, na ktorú poukazujete, samozrejme, evidujeme a v závislosti od personálnych možností aj tejto lokalite budeme venovať náležitú pozornosť. Pekný deň.
Reakcia na: Trolley #34:
Tá cesta tam nepribudla včera, takže to nie je o tom, že nestihli aktualizovať. Lenže keď sa skombinuje obdobie spoločného vlastníctva, následná reakcia oživením registra E, nepresnosti ručného zameriavania z minulosti a spomínaný nezáujem majiteľov dať si majetky doporiadku... Tak situáciu vidíš. Lebo to nie je táto jedna ulica, to sú desiatky stavieb (nielen cesty, ale napr. aj príslušenstvo bytoviek), ktoré nie sú zakreslené, zapísané na LV ani ošetrené ťarchou - a desaťročia s tým nikto nevie/nechce pohnúť.
Reakcia na: lostrail #36:
no ja co o nejakych pripadoch vlastnikov pozemkov pod cestami viem (inych ako je tento pripad), tak mesto na nich ziadne bremena nema a ked chceli dane pozemky predat mestu/obci (kedze taky pozemok im je na 2 veci) tak mesto o to ani zaujem nemalo (leda zeby im ich darovali)

rezidenti maju svoje dvory a mohli by parkovat svoje igk tam (len nesmu byt lenivy kazdy den otvarat a zatvarat branu), a pre nahodne vacsie navstevy by mohlo celkom bohate postacovat aj to parkovisko na konci ulice...
Reakcia na: Trolley #34:
Pretože vlastníci dlabú na aktuálnosť údajov v registri.
Reakcia na: si #35:
No ak je problem, ze mesto nema vsetky tie bremena pozapisovane, moze to byt cast celeho problemu, ktoru by malo pomerne rychlo riesit. Tak, ci onak, takto obsadene autami by to tam byt nemalo (je tam napokon zona zakazu zastavenia, ako vidime na fotkach, pricom takto zadefinovana by mala byt este o hodny kus skor a miesta vyznacene pre rezidentov).
Reakcia na: Trolley #34:
ja zas z vlastnej skusenosti viem, ze ked dam nieco zapisat do katastra, tak v priebehu 1-2 dni vidim aj na internetovom portali zapisanu "B"lombu na dotknutych nehnutelnostiach....
takze neaktualny by mohol byt leda ze si nikto nedal tu namahu a nenechal zapisat take podstatne listiny do katastra.... a v pripade ze tie listiny boli riesene so sucasnym vlastnikom tak by to este bolo vcelku jednoduche, ale ak tam medzicasom doslo k zmenam vlastnikov ....
Reakcia na: si #33:
Z vlastnej skúsenosti viem, že ten kataster nemusí byť vždy aktuálny.
Reakcia na: S499.1023 #30:
akekolvek vecne bremeno by malo byt zapisane na LV, pokial nie je, tak predpokladam ze ani nejestvuje...

#31 to sice ano, ale samotna cesta na LV zapisana nie je... (a ani sa na LV nezapisuje); a pozemok na ktorom je ta cesta v danom useku postavena je podla katastra vedeny ako zahrada....
Reakcia na: Valec #31:
lenže majitelia si tam robia čo chcú policia tam bola volana x krat..osobaky nevedia parkovat vyznaceny na ceste je aj obrat vozu nepomaha
Reakcia na: si #28:
To, že pozemok má súkromného vlastníka ešte neznamená, že ho má aj stavba (cesta) na ňom. To bol spravidla problém tých, čo si chceli ohradiť svoj pozemok cez ktorý viedla cestná komunikácia. Naviac, ak je cesta zaradená do siete verejných komunikácií, tak tam platia predpisy bez ohľadu na majiteľa cesty a pozemku.
Reakcia na: si #28:
Pokiaľ leží mestská komunikácia na súkromných pozemkoch, je na nich vecné bremeno a nie, že si tam majiteľ pozemkov bude zavádzať vlastné pravidlá. Také pokusy už sme mali napr. v Prešove.
Reakcia na: johnnyjanko #7:
nechcem ta sklamať ale to spojenie chodilo voľakedy 2x za deň a všetko bolo ok.. teraz chodí každú hodinu a chodia prázdne hlavne mimo špičky a večer slovom a číslom nula 0 ľudí.. cez týždeň v rannej a poobednej špičky max do 5 ľudí
Reakcia na: lostrail #27:
to sice ano, ale dal som si teraz trosku namahu a popozeral katastralnu mapu; a sice vacsina potocnej lezi na mestskych pozemkoch, ale zrovna ta cast co je tu tak vyraznejsie pofotena (kde je z jednej strany este zelen) ma pod sebou pozemok ineho vlastnika; a na zaklade coho chces sankcionovat auta parkujuce na sukromnom pozemku ? co ak medzi nimi bude vlastnik pozemku alebo niekto kto ma od neho na toto suhlas ? (a na danych pozemkoch nema nik zapisane pravo prechodu ani prejazdu, akurat je tam zapisane exekucne pravo od slsp, takze ak by si dany vlastnik celu cestu prehradil betonmi (niekde take v BA uz aj bolo) tak by mu na to asi nik velmi nemohol nic povedat...)
Reakcia na: si #15:
To znie ako taky ten problem so sliepkou a vajcom. Ale som si isty, ze keby tam tie auta nezavadzali, az tak neatraktivne by to nebolo. Napr. pri vylete na Pajstun sa povacsinou neda zaparkovat na samom konci Marianky, ale nevadi to. Takze o dovod viac, preco to tam vycistit.