Mesto realizuje ďalšie vyhradené BUS-pruhy

Najnovšie by sa mali zrýchliť linky 53, 56 a 65 pred Vajnorami.

Hlavné mesto pokračuje v zriaďovaní nových vyhradených pruhov pre vozidlá verejnej hromadnej dopravy. V týchto dňoch boli vytvorené tri nové BUS-pruhy na Vajnorskom nadjazde nad Cestou na Senec. Ich cieľom je skrátiť prejazd liniek 53 56 a 65 týmto miestom počas dopravných špičiek, kedy sa tu vytvárajú zápchy.

Dva z nových BUS-pruhov boli vytvorené na nájazdoch na nadjazd pred križovatkami a tretí priamo na nadjazde v smere do Vajnôr a Rače. Podľa magistrátu by vyhradené pruhy nemali negatívne ovplyvniť individuálnu automobilovú dopravu, keďže neprišlo k zníženiu počtu jazdných pruhov.

Pred dokončením je v týchto dňoch aj stavebná úprava križovatky Popradská ul. - Ulica Svornosti, kde mesto pridalo v smere do Vrakune druhý jazdný pruh, ktorý bude vyhradený pre vozidlá hromadnej dopravy. Tým by sa zabezpečiť rýchlejší prejazd liniek 75 201 202 a regionálnych autobusov touto križovatkou.

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Pred necelou hodinou som išiel okolo, za mňa obrovský 👍
Reakcia na: IBBI #4:
Možno si mal svoj prvý príspevok formulovať inak.

Obvykle nemávam problém s pochopením čítaného textu, ale Tvoju vetu: "Čo z toho, keď 65 stojí na Tuhovskej niekedy aj 30 min. ..." som aj ja pochopil, že zmeny opísané v novinke považuješ za zbytočné.
Reakcia na: Ike #2:
Ike: To bude dislexia kamo.
Kde pisem, ze BUS pruhy su zla vec? Ja som PRISNY zastanca BUS pruhov, aj za cenu uplneho vylucenia individualnej dopravy. Len konstatujem, ze BUS pruh na najazdovej rampe nestaci. Navyse tam casto ti inteligentnejsi vodici predbehli kolonu a hore sa zaradili. Ale cez sk. rok to cele BRUTALNE brzdi Tuhovska. Cas na Tuhovskej byva 20-30 min, kym na rampe 10-15 min.

Mike:
Kde pisem o 53, 56? Pisem o useku Tuhovska pre 65. Ostatne BUS pruhy vitam vsetkymi desiatimi.
Reakcia na: IBBI #1:
53 a 56 to pomôže. Koľkokrát tak chodia vodiči aj dnes, aj keď neviem, či úplne legálne.
Reakcia na: IBBI #1:
V lete je teplo - zle je. V zime je zima - zle je. Stavaju sa BUS pruhy -zle je. Nestavaju sa BUS pruhy - zle je.
Co z toho, ked 65 stoji na Tuhovskej niekedy aj 30 min. (potom 15 stala na nadjazde, ak sa nepredbehla).