Rekonštrukcia trolejbusovej trate na Ulici 29. augusta bola ukončená

Po šiestich rokoch opäť pribudol väčší zrekonštruovaný úsek trolejbusovej trate.

© Matej Kavacký

Dňa 27. mája 2019 bola do prevádzky po rekonštrukcii uvedená trolejbusová trať pri Ondrejskom cintoríne na Ulici 29. augusta a priľahlých uliciach. Na linku 208 bol preto opäť nasadený trolejbus. Vzhľadom na prebiehajúcu prestavbu Mlynských nív je v prevádzke zatiaľ len časť zrekonštruovanej trate, ktorú využíva práve linka 208. Zvyšná časť sa bude môcť využívať až po obnovení trolejbusovej trate na Mlynských nivách.

Trolejové vedenie bolo zrekonštruované v priebehu apríla a mája firmou ELZA - Elektromontážny závod Bratislava. Okrem priamych úsekov na Ulici 29. augusta, Dunajskej, Mlynských nivách a Cintorínskej boli zrekonštruované aj dve trolejové križovatky. Inštalované boli tri ťahové elektrické motoročekové symetrické výhybky Esko s elektrickým krížom (z toho jedna v smere od Špitálskej na Cintorínsku ul. ešte v minulom roku), tri mechanické symetrické výhybky, dve križovania trolejových stôp a na štyroch miestach úsekové izolátory, z toho na dvoch miestach nové (na Dunajskej a za zastávkou Ondrejský cintorín smer Špitálska). Trolejové vedenie bolo zavesené na rovných úsekoch pomocou pružných závesov s prídavným lanom na priečnych prevesoch, resp. na nových výložníkoch a v oblúkoch pružnými kyvadlovými závesmi. Trakčné stožiare v zrekonštruovanom úseku dostali nový strieborný náter, pribudlo aj zopár nových stožiarov.

Pred touto rekonštrukciou boli naposledy zrekonštruované trolejbusové trate na Šulekovej a Valašskej v roku 2013. Menšia rekonštrukcia bola vykonaná v roku 2018 v obratisku Hraničná pri prestavbe priľahlej cestnej križovatky.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: johnnyjanko #3:
Podľa všetkého najprv bude pol roka fáza iba s autobusmi a potom už všetko. A pekne ma to štve, lebo obchádzka 202 a 212 cez zápchu na Záhradníckej ma odrádza od používania MHD na cestu do práce. Autom to mám teraz omnoho rýchlejšie, lebo môžem ísť cez Landererovu a nábrežie, kde zápchy nie sú.
To som zvedavý, kedy budú po Ul. 29.8 a Mlynských nivách zase jazdiť trolejbusy (nie len podivná linka 208). Tuší niekto, aký je momentálny plán? Hlavne by ma zaujímalo, či po otvorení Mlynských nív bude hneď (+/-) obnovená aj premávka trolejbusov, alebo nás zase bude čakať dlhé obdobie, v ktorom autá a busy už tadiaľ budú môcť jazdiť, ale trolejbusy nie...
Skoda, ze nie je mapka, aky usek sa vlastne zrekonstruoval. Vyhybky a krizovatky napovedia, ale z mapky by to bolo uplne jasne.
este na Trencianskej pribudlo, ale to neviem kedy bolo