Vady na eurofondových tratiach sa postupne odstraňujú
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Magistrát mesta informoval o prijatých riešeniach na odstránenie nedostatkov.

Po našom nedávnom článku poukazujúcom na problémy eurofondových električkových tratí a zastávok sa veci pohli správnym smerom. Magistrát mesta i bratislavský dopravný podnik začali dlhoročné problémy riešiť a postupne odstraňovať.

Na zrekonštruovanej električkovej trati v Dúbravke dopravný podnik už zabezpečil podnik osvetlenia prístreškov, vyčistenie krytov odvodňovacích žľabov (chýbajúce kryty majú byť doplnené) a odstránenie buriny z nástupíšť. Čoskoro by malo prísť aj k výmene nepoužívaných informačných vitrín v prístrešku, aby konečne mohli začať slúžiť svojmu účelu. Ako nás informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla, vitríny budú riešené v priebehu mája 2019 do termínu konania Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Opravená bude aj poškodená výstražná tabuľa na zastávke Drobného.

Odstránené by mali byť aj stavebné nedostatky na tejto trati. „Plánujeme osloviť spoločnosť Metrostav a žiadať nápravu vád v rámci záruky (podbíjanie trate, prepadliny, hrdzavejúce zábradlie),“ uviedol Peter Bubla.

Dopravný podnik Bratislava pracuje aj na sprevádzkovaní osvetlenia na zastávkach Šafárikovo námestie a Farského na električkovej trati do Petržalky. Podľa slov hovorkyne DPB, potrebné náhradné diely už podnik objednal a po ich dodaní zabezpečí opravu osvetlenia.

Na električkovej trati Radlinského - Kýčerského mesto zabezpečilo opravu pokriveného zábradlia pod budovou NBS. Ešte v priebehu apríla príde aj k oprave poškodených hrán nástupišťa na zastávke Úrad vlády SR. Opravená bude aj poškodená dlažba pri STU. „Rozpadnutú dlažbu pri zastávke STU dá opraviť Dopravný podnik, keďže k vade došlo kvôli jazde vozidiel na nepojazdnej trati,“ spresnil prijaté riešenie hovorca magistrátu.

Deravý asfalt na integrovanej zastávke Blumentál bude provizórne dopravným podnikom opravený v mieste priechodu pre chodcov. Hovorca mesta zároveň uviedol, že frézovanie poškodeného asfaltového krytu a jeho oprava bude vykonaná v rámci opravy električkovej trate na Americkom námestí. Termín však nespresnil. Ďalšie vady plánuje magistrát riešiť oslovením zhotoviteľa s výzvou na odstránenie vád.

Na záver ostáva len veriť, že podobne promptne budú kompetentní pristupovať aj k riešeniu a odstraňovaniu ďalších problematických miest infraštruktúry bratislavskej MHD.

Doplnené 24.4.2019: Dopravný podnik ešte v priebehu apríla zabezpečil presun cestovných poriadkov z označníkov zastávok v Dúbravke do pôvodných vitrín v prístreškoch a zároveň ich doplnil ďalšími informačnými materiálmi. Žial, osvetlenie prístreškov na zastávkach v Dúbravke je s výnimkou zastávky Pri kríži opäť nefunkčné. Osvetlenie vydržalo v prevádzke necelé tri týždne.


12.4.2019, aktualizované 24.4.2019
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

S499.102315.4.2019 10:32  +1#8 Re:
Reakcia na #6 od 810zssk:
Zo sovjej mladosti si pdvedome pamätám meno slávneho hokejistu Jiřího Bublu (hral v útoku s Hlinkom ako za Litvínov, tak aj za reprezentáciu), takže v tomto prípade by som mal pre to pochopenie 😋 .
dupe14.4.2019 21:33 #7 Re:
Reakcia na #6 od 810zssk:
Co sa nestihlo pred volbami, to sa zvladne pred MS. Na zaklade tohto zistenia by sme mali pozadovat aby sa aspon 3x rocne konali volby (mestska cast, mesto, kraj) a zaroven aspon raz rocne poriadat olympiadu, ci MS v hokeji.

Aby toho nebolo malo, navrhujem aby sa stala Bratislava hostovske mesto pre majstrovstva sveta udrzbarov kolajovych trati, asfalterov, dlazdicov chodnikov, maliarov stlpov verejneho osvetlenia,... Je obrovske stastie ze Bratislava ma tolko treningovych ploch kde by si timy z celeho sveta vedeli zmerat svoje sily. 😎
810zssk14.4.2019 18:15  +1#6 Re:
"Ako nás informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla, vitríny budú riešené v priebehu mája 2019 do termínu konania Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji."

Táto obsesia majstrovstvami sveta ako nejakým dôvodom na inú udržbu ako bežne ma baví už dlhšie, ale termínovo spájať výmenu vitrín V DÚBRAVKE s MS v hokeji je posunutie tejto bizarnosti na úplne nový level 😁 😁 😁

Každopadne je ale super že sa opravuje.
gejza12.4.2019 15:37 #5 Re:
„Rozpadnutú dlažbu pri zastávke STU dá opraviť Dopravný podnik, keďže k vade došlo kvôli jazde vozidiel na nepojazdnej trati,“

.... jedna laická otázka - a to kto dovolil jazdiť vozidlám na nepojazdnej trati ?
S499.102312.4.2019 14:54  +1#4 Re:
Reakcia na #3 od Solider:
Nerob problémy a nejako sa dohodni!
Solider12.4.2019 12:45  +2#3 Re:
A prístrešok na zrekonštruovanej zastávke Mariánska v smere jazdy von z centra, ktorý od namontovania v decembri 2017 nikdy nemal sprevádzkované osvetlenie, bude kedy svietiť? 🤔
Jojan12.4.2019 12:42  +1#2 Re:
Ohľadom dúbravskej trate by sa mohlo konať preventívne prebrúsenie a oprava jedného citeľne krivého zvaru na hornom konci zastávky Švantnerova na koľaji do centra.

Čo sa týka ostatných tratí, tak vo všeobecnosti najhoršie miesta sú popredavávané dilatácie, vnímam pozitívne, že v poslednej dobe sa niektoré opravili (Cint. Rača a pod.) ale kiež by sa dali do poriadku všetky a rýchlejším tempom.
mirec24012.4.2019 11:19  +4#1 Re:
Ostáva veriť, že kompetentných nebude treba upozorňovať na každý problém zvlášť a prostredníctvom 50 fotiek, ako tomu bolo v tomto prípade.