Bratislavská integrovaná doprava akceptuje opodstatnené pripomienky starostov k zmenám v doprave

Zmenia sa linky 219, 265, 285, 520, 525, 550, 632 a 649.

Minulý týždeň sa na pôde Bratislavského samosprávneho kraja stretli primátori a starostovia miest a obcí regiónu, aby si spoločne skoordinovali pripomienky k zmenám v prímestských spojoch. Bratislavský samosprávny kraj ako objednávateľ prímestskej dopravy v spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou akceptuje opodstatnené pripomienky, upravuje a dopĺňa odchody a príchody niektorých spojov, školských autobusov.

 „So starostami, ktorí mali záujem sa o zmenách komunikujeme od minulého roka. Pripomienky starostov sme si vypočuli a základné pripomienky sme do grafikonov aj zapracovali. Pri niektorých ranných spojoch totiž hrozilo, že v prípade čo i len najmenšieho zdržania by žiaci a študenti nemuseli stihnúť prvé zvonenie v školách. Ďalšie pripomienky vyhodnocujeme a už budúci týždeň je pripravené ďalšie stretnutia so zástupcami obcí a miest, kde si všetky zmeny predstavíme,“ zhrnula dôvody zmeny v grafikonoch generálna riaditeľka spoločnosti Bratislavská integrovaná doprava Zuzana Horčíková.

Zmeny sa týkajú ranných a na niektorých linkách aj popoludňajších spojov, ktoré sú v prevažnej miere využívané školákmi. Zmeny sa dotknú siedmich liniek prímestskej dopravy. Všetky informácie sú dostupné aj na na www.cestujemeponovom.sk.

Na linke 219 bol posunutý odchod spoja č. 24 z Borinky zo 7:30 na 7:20, vďaka čomu žiaci z Borinky optimálne stihnú začiatok vyučovania v ZŠ v Stupave. Pre obrat vozidla bol cez pracovné dni posunutý odchod z autobusovej stanice zo 6:35 na 6:25 (vznik spoja 13). Cez víkendy a sviatky sa odchod spoja 11 z autobusovej stanice nemení - ostáva v čase o 6:35. 

Na linke 520 bude doplnený spoj s odchodom z Bratislavy, autobusovej stanice o 15:21, ktorý bude v Pezinku vedený priamo až na sídlisko Sever, pričom následne bude pokračovať na linke 522 aj na sídlisko Muškát. 

Na linke 525 bude pre dopravu žiakov z Čiernej Vody a Chorvátskeho Grobu do škôl do Senca zriadený spoj 301, ktorý bude vedený už z Bratislavy, aut. stanice (odchod 6:03), pričom zo zast. Čierna Voda, Čerešňová pôjde o 6:41 a zo zast. Chorvátsky Grob, námestie o 6:51. Príchod na žel. stanicu Senec bude o 7:11. Namiesto neho bude zrušený pôvodný spoj 7 na linke 632 s odchodom z Bratislavy, aut. stanice o 6:13. Pre rovnaké spojenie môžu cestujúci využiť spoj 3 linky 630, ktorý má nezmenený odchod z Bratislavy, aut. stanice o 6:13, premáva cez Ivanku pri Dunaji a Bernolákovo, príchod do Senca na žel. stanicu ostáva nezmenený o 7:12. 

Na linke 102423 (v úseku Bratislava - Doľany linka IDS BK 550) bude zavedený na základe mnohých podnetov od obcí ležiacich pod Malými Karpatami nový spoj do Trnavy, s odchodom zo žel. st. Pezinok o 6:03. Tento spoj bude vedený cez Dubovú, Pílu, Častú a Doľany (odchod 6:50) s príchodom do Trnavy, na aut. stanicu o 7:20. Následne bude zriadený nový spoj s odchodom z Trnavy, aut. stanice o 7:30, ktorý bude o 8:02 z Dolian pokračovať po trase linky 550 až do Bratislavy. 

Na linke 550 bude pre lepšiu dopravu žiakov zo ZŠ Častá spoj č. 82 premávať zo Štefanovej už o 12:28 a zájde cez Červený Kameň a Pílu. Od Dubovej bude vedený do Bratislavy v nezmenenej, intervalovej časovej polohe. 

Na linke 649 pre bezpečnú dopravu detí a žiakov do škôl zájde spoj č. 44 (s odchodom zo Šamorína, aut. st. o 6:16) do lokality Bodoház, ktorá je súčasťou katastrálneho územia Kráľovej pri Senci. Na uvedenej zastávke bude tento spoj v čase o 7:05. Pre spojenie počas ostatných častí dňa môžu obyvatelia tejto lokality využiť neďalekú zastávku Hrubý Šúr, Bodoház. 

Na linke 289 vstúpi do platnosti výlukový cestovný poriadok vyvolaný dlhodobou rekonštrukciou cesty Malacky - Rohožník. Linka na obchádzkovej trase zastaví na zastávkach Malacky - Tesco, ďalej v Perneku aj Kuchyni, pričom v úseku Rohožník, aut. stanica - Plavecký Peter (- Prievaly) jej trasa ostáva bez zmeny. Na uvedenej linke budú zmenené všetky odchody, pričom v Rohožníku ostáva nadväznosť z linky / na linku 269 smerom na Stupavu a Bratislavu. 

Na linke 265 bude posunutý odchod spoja 33 z Malaciek, žel. st. zo 16:55 na 17:00. 

Bratislavská integrovaná doprava má informácie aj o ďalších návrhoch na úpravu, napríklad v Senci zo smeru Kráľová pri Senci. V najbližších týždňoch sa zástupcovia Bratislavskej integrovanej dopravy stretú aj s generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Slovensko, kde mu budú predostreté požiadavky a pripomienky obyvateľov.

„Okolie Bratislavy čakajú náročné mesiace. Práve preto sme pripravili kvalitnú ponuku, ktorá všetkým ponúka rýchlejšiu alternatívu cestovania. Všetci si musíme zvyknúť postupne prestupovať z áut a autobusov do vlakov,“ uzavrela generálna riaditeľka BID a. s. Zuzana Horčíková. Už o pár týždňov sa totiž na území Bratislavy a v jej blízkom okolí začne najväčšia dopravná výstavba v Európe.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: AndyNO #55:
V Bohoháze sú v zásade 2 problémy:
- zastávka je na vnútornej komunikácii, časť obyvateľov tam autobus chce, časť nie (https://www.google.sk/maps/@48.180661,17.4088925,3a,33.7y,181.15h,84.08t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3C7lcOYS7iiv5qFI2xbF6g!2e0!7i13312!8i6656?hl=sk)
- obrat je tam možný len cúvaním.

Žiaľ, súčasný výsledok je vizitkou obce, ktorá povolila výstavbu radu rodinných domov na statku ďaleko za obcou bez akejkoľvek infraštruktúry.
Jedným z riešení je, že obec vybuduje chodník k hlavnej ceste a zastávky na nej. Potom bude možné vyznačiť aj priechod a zriadiť zastavovanie autobusu.
Zachádzanie je dočasný riešením pre tých 10-15 cestujúcich denne.
Reakcia na: 810zssk #59:
Veď hej tomu rozumiem ale raz som poslal pripomienku na BID, žiadna odpoveď. Poslal som to na SL, prišiel mi mail, že to poslali BID-ke a hneď na druhý deň mi prišla odpoveď od BID...čiže radšej sa s pripomienkami obraciam na SL.
Reakcia na: AndyNO #58:
SL je len dopravca. Koordinatorom IDS je BID, takze obracat sa treba tam. SL s tym uz (chvalabohu) nic nema.
Reakcia na: 810zssk #57:
Obrátim sa na SL s tým Bodoházom, predsa len tá zachádzka trvá 3 minúty, čo nebude nejaký extrém pri prestupoch v Senci, príp. Zlatých Klasoch (keď to nebol problém pri tom školskom spoji, určite to nebude problém ani na iných spojoch)
Reakcia na: AndyNO #55:
Bodoház je fail a dosť sa divím že ho neopravili v septembrovej vlne zmien (podobne zabudnutá zachádzka 269ky k Stupave, VW v jednom zo smerov, čo je zrejmý omyl, nie zámer).
Reakcia na: AndyNO #55:
To je to čaro bývania na samote. Tam má auto určite každý.
Ten ranný spoj bude určite školák..
Mne inak ako totálny fail príde tá 649 a časť Bodoház...
Určite tam je viac spojov, ale do samotnej časti ide len jeden spoj o 7:05. Všetky ostatné spoje idú zo zastávky Hrubý Šúr, Bodoház, ktorá je vzdialená zhruba 300 metrov od tej "osadky". Na tom by nebolo nič zlé ak by tá zastávka nevyzerala nejak takto:
https://www.google.sk/maps/@48.1794259,17.4153538,3a,75y,7.79h,79t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKrdvl_okPzSmwO0VN2kwnQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=sk

Navyše na ceste ku tejto zastávke musíte prejsť cez celkom rušnú cestu, bez prechodu, zastávka ani cesta ku nej nie je nijak osvetlená. V zime tam budú určite všetci skákať od radosti...
Prepotrebnou 525kou do Senca ide az jeden clovek, aj ten nastupil az v "starom" Grobe (nie na Ciernej vode) cize by sa kludne dal riesit prestupom 528+630. Hlavne ze na polnocne spoje nie su peniaze, ale vzduch sa vyvazat moze.
Reakcia na: Andy #52:
Dobrú známku by mal aj z predmetu "vyplakávanie" ? Ešteže "svoje dni" má raz za pol roka.
Reakcia na: S499.1023 #51:
Jednotka z nenávisti? ?
Reakcia na: Viko #50:
Myslím, že veľa by vysvetlil pohľad na Dunčove vysvedčenia.
Reakcia na: johnnyjanko #49:
A tí, čo na tom dobrom aute aj náhodou prídu, na to majú len preto, že ich polovička má slušný príjem a sponzoruje životy oboch lebo chápe, že pre niekoho je učenie životnou náplňou a "lepšia" robota by ho/ju nebavila.
Reakcia na: falaise #46:
Možno nie si nácek, ale psychopat si, alebo niečo berieš. Poznám zopár učiteľov, a buď nevlastnia vôbec žiadne auto, alebo majú starú Feldu či Fabču, ktorú im daroval niekto v rodine. Tak to je. Celé tvoje výlevy o učiteľoch, ktorí sa vozia na drahých autách a chcú, aby sa kvôli tomu posúvalo vyučovanie, sú totálny výmysel.
Reakcia na: si #47:
Rok som učil na gymnáziu, ktoré má prívlastok 4. najlepšie na Slovensku. Kúpil som si tri domy, jachtu mám ukotvenú v Zadare a môj pozlátený Learjet 75 (v ktorom je v prevedení bielej kože aj záchod) ma čaká odstavený v hangári na Schwechate.

Reakcia na: falaise #46:
a si si isty ze tie celkom slusne drahe auta su tych ucitelov ? 😛
Reakcia na: S499.1023 #31:
Ty si pacient teda. Vodičák mám, snáď ťa porazí. Nemám dôvod sa hlásiť k náckom, keďže ním niesom a ani takých nepodporujem. To, že si niekto mýli pojmy a dojmy, sústavne klame, zavádza a zneužíva trúfalé pojmy nie je môj defekt ale tvoj a takých ako si ty.

Ak sú učitelia najchudobnejší z najchudobnejších, tak akoto, že pred školami im parkujú celkom slušne drahé autá? Včil mudruj trubadúr.

Ubezpečujem ťa, že úraz, drogy a ani alkohol v tom niesú. Je v tom len to, že vnímam svet tých ľudí, ktorí žijú v tvrdej realite ťažkého života za 400-500 čistého, s asociálmi na krku v susedstve a pritom im nejakí kaviarenskí fašisti humanistickí, ako ty diktujú a nálepkujú ich. Sa odsťahuj do nejakej "vychytenej" lokality na Východe a potom otváraj gágor po roku obohatenia sa tam a prace za 400-500 čistého!!!
Reakcia na: Miro #41:
Automatický kamerový systém je dobrý akurát tak na výber pokút, nemá žiadnu preventívnu funkciu. Nehovoriac o tom, že po pár dňoch by už miestni valili v buspruhu a len v miestach kamier by ho opustili.
Tam proste musia byť viditeľní pomáhajkovia a kasírovať. A k tomu dôkladnou buzeračnou kontrolou dotyčného zdržať o dvojnásobok získaného náskoku. Automatický kamerový systém samozrejme ako doplnkový tiež, aby nemohli pomáhajkovia púšťať "našich ľudí" bez postihu.
Reakcia na: Ike #40:
II/502 určite, aspoň časovo obmedzené (buspruh 6 - 10 a 14 - 19). Na diaľnici som ešte buspruh fakt nevidel.
Reakcia na: Ike #40:
"len" ? ?