Primátor mesta opäť skontroloval priebeh výstavby petržalskej električky
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Foto © Matej Kavacký


Na stavbe 1. časti nosného systému MHD v úseku Štúrova - Bosákova sa dňa 21. mája 2014 uskutočnil v poradí druhý štatutárny kontrolný deň za účasti primátora hlavného mesta, zhotoviteľa a riadiaceho orgánu.

Stavba prebieha v súlade s harmonogramom

Na Štúrovej ulici a Šafárikovom námestí sa v súčasnosti vykonáva preložka inžinierskych sietí. Aktuálne sa dokončuje kanalizácia a jej prípojky a vzápätí bude nasledovať vodovodné potrubie. Na Šafárikovom nám. bol preložený plynovod a po jeho ostrom prepojení príde k zmene organizácie dopravy, pri ktorej sa doprava presunie na druhú polovicu cesty medzi Vajanského nábrežím a Dostojevského radom. Súčasne sa započne s budovaním kolektora na Šafárikovom námestí. Práce na staromestskej strane prebiehajú podľa plánu, zhotoviteľ neeviduje žiadne sklzy.

Postúpili aj práce na demontáži Starého mosta, z ktorého zostali posledné dve polia železničnej časti. Tieto časti by mali zmiznúť v najbližších dňoch. Dlhšie rozoberanie Starého mosta oproti pôvodným plánom nemá vplyv na výstavbu ostatných objektov stavby. Súčasne sa na petržalskej strane započalo s budovaním montážnej plošiny pre vysúvanie nového Starého mosta. Finalizuje sa aj príprava výroby novej nosnej konštrukcie Starého mosta. Výroba novej nosnej konštrukcie bude prebiehať vo Vítkoviciach, odkiaľ bude postupne prepravená do Bratislavy. Začiatok jej montovania a výsunu nad Dunaj je plánovaný na jeseň tohto roka. Prebiehajú aj prípravy na odstránenie dvoch existujúcich pilierov (č. 3 a 4), pričom búranie piliera č. 3 by malo začať v poslednom májovom týždni.

Výstavba spodnej stavby estakády Artmedia prebieha v predstihu oproti harmonogramu, doteraz bolo vybudovaných niekoľko podpier a výstavba ďalších práve prebieha. Rovnako pokračuje aj výstavba podpier estakády Einsteinova. Medzi týmito dvoma estakádami bude ešte potrebné doplniť existujúci násyp o časť pre koľajovú trať. V úseku pozdĺž Jantárovej cesty medzi Bosákovou a Rusovskou cestou prebieha výstavba spodku električkovej trate. Dočasné úložisko zeminy na konci tohto úseka sa čiastočne presúva na parkovisko k Starému mostu a táto zemina bude použitá na výstavbu ostrovov v Dunaji počas búrania, resp. stavby pilierov Starého mosta. Zvyšok zeminy bude zlikvidovaný.

Zmeny v projekte

Mestské zastupiteľstvo hlavného mesta bude na svojom zasadnutí 22. mája 2014 rokovať o dvoch zmenách v projekte petržalskej električky. Konkrétne ide o otázku vybudovania, alebo nevybudovania obratiska v Petržalke a otázku riešenia Štúrovej ulice a Šafárikovho nám. za účelom zlepšenia verejného priestoru. O pripravovaných zmenách sme už informovali, z uvedených zmien vypadla zmena v dĺžke estakády Artmedia. Ak poslanci MsZ schvália uvedené zmeny projektu, administratívne zmeny v projekte musia byť ukončené do konca októbra tohto roka, aby neohrozili plánovaný termín dokončenia celej stavby, ktorým je 31.8.2015. V prípade, že by realizácia uvedených zmien predĺžila tento termín, zmeny mesto nezrealizuje.


21.5.2014
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

4422.5.2014 16:28 -1 +2#6 Re:
Reakcia na #1 od pharel:
A zavadzaju ti?
kecho22.5.2014 10:49 #5 Re:
Reakcia na #1 od pharel:
obávam sa, že v rámci šetrenia ich použijú pri budovaní estakády
si22.5.2014 10:47 #4 Re:
dnes to buranie pilierov asi chceli trochu urychlit:
http://bratislava.sme.sk/c/7211103/vyletna-lod-narazila-do-piliera-stareho-mosta-zranilo-sa-devat-ludi.html
ale tie stare potvory stavali este kvalitne, nie ako dnes a zvalit sa nechcu....
gejza21.5.2014 20:25 -2 +1#3 Re:
múdrosť z praxe:

kto to vie robiť, ten to robí, kto to nevie robiť, ten to učí, kto to nevie ani učiť, ten to riadi a ten, kto to nie je schopný ani riadiť, tak ten to KONTROLUJE ....
mark17821.5.2014 16:08 #2 Re:
Reakcia na #1 od pharel:
dúfam že hej, ale pochybujem :d to by bol nad rámec výkonov...
pharel21.5.2014 15:56 -1#1 Re:
Ahojte, myslite ze odstrania tie betonove dielce leziace vyse 20 rokov pri krizovatke Bosakova/Jantarova cesta (na boku od vyjazdu na viadukt Stareho mosta)?