Tarify regionálnych liniek (do 31.10.2015)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Ilustračné foto © W.I.Tarifa linky 901 do rakúskeho Hainburgu

Linka 901 premáva z prestupného bodu Most SNP do mesta Hainburg an der Donau cez obec Wolfsthal (Rakúsko). Linka premáva v intervale 60 minut (tri krát za deň je vynechaný jeden spoj). Zastávky v Rakúsku sú zriadené vo Wolfsthale na hlavnej ceste cez obec a potom priamo v Hainburgu v centre mesta ako aj pri komplexe hypermarketov (konečná "Pfaffenbergweg").

Vnútroštátna preprava je zakázaná. Na linke platí špeciálne cestovné vo výške 1,50 € za jednosmernú, alebo 2,90 € za spiatočnú cestu. K dispozícií je tiež 5-dňový predplatný lístok za 12 €. Zľavnené (polovičné) cestovné pri všetkých druhoch lístkov zaplatia cestujúci do 26 rokov, nad 60 rokov a držitelia preukazov ŤZP a ŤZP-S (vrátane sprievodcu). Bezplatne sa prepravujú deti do 6 rokov. Kompletný sortiment cestovných lístkov je možné zakúpiť v predajných automatoch na nástupných zastávkach na Slovensku, jednosmerný lístok predáva aj vodič (bez príplatku). Na linke platí povinný nástup prednými dverami kde si cestujúci označí, alebo zakúpi cestovný lístok, prípadne sa preukáže už platným lístkom.

Cestujúci, ktorí pokračujú nadväznými vlakmi ÖBB do obcí Petronell - Carnuntum a Fischamend môžu využiť zvýhodnenú spoločnú ponuku DPB a rakúskeho dopravcu ÖBB - PV AG. Ide o jednotný spiatočný lístok z Bratislavy do obcí Petronell - Carnuntum, resp. Fischamend platný na medzinárodnej autobusovej linke 901 a vo vlakoch ÖBB - PV AG linky S7 pod názvom Pressburgerbahn. Prestup medzi autobusmi a vlakmi je možný v staniciach Wolfsthal a Hainburg an der Donau (Ungartor, Personenbf). Cestovné lístky je možné zakúpiť v automatoch na slovenských zastávkach linky 901 (pod Mostom SNP a na Einsteinovej). Zľavnené cestovné platí pre deti od 6 do 14 rokov (vrátane) a psov. Bezplatne sa prepravujú deti do 6 rokov, detské kočíky s dieťaťom a vodiace psy. Bicykle sa prepravujú podľa tarifných podmienok jednotlivých dopravcov. Spiatočný cestovný lístok Pressburgerbahn platí v deň vyznačený na cestovnom lístku (najdlhšie do 01:00 nasledujúceho dňa, počas Silvestrovskej noci až do 08:00). Cestovný lístok sa vo vozidle neoznačuje.

Ceny uvedených spiatočných lístkov sú nasledovné:

Cestovný lístokobyčajnýdieťa, pes
Bratislava - Petronell-Carnuntum (spiatočný) 6,00 € 3,00 €
Bratislava - Fischamend (spiatočný) 9,00 € 4,50 €

Tarifa linky 801 do maďarskej Rajky

Linka 801 premáva od ŽST Rusovce do obce Rajka (Maďarsko) intervale 60 minút, v špičkách pracovných dní 15 minút. Na linku nadväzujú mestské linky 90 91 a 191 do centra mesta a opačne.

Na linke je povolená vnútroštátna preprava, v takom prípade platí štandardná tarifa MHD. Pri cestách do Maďarska je potrebné s u vodiča zakúpiť cestovný lístok za 1,50 €, alebo 420 HUF. K dispozícií je tiež zvýhodnený spiatočný lístok za 2,90 € / 810 HUF. Mládež do 26 rokov, seniori nad 60 rokov, držitelia preukazov ŤZP a ŤZP-S (vrátane sprievodcu) majú na oba druhy lístkov zľavu 50%. Bezplatne sa prepravujú deti do 6 rokov. Lístok je predávaný len vodičom, na všetkych zastávkach v eurách a na zastávkach v Rajke aj vo forintoch. Lístok z linky 801 platí aj na linky 90 91 a 191 do centra mesta.


Tarifa linky 525 do Chorvátskeho Grobu

Linka 525 premáva zo Zlatých pieskov do obce Chorvátsky Grob v intervale 60-120 minút (20-30 minút v špičke pracovných dní).

Na území Bratislavy platí štandardná tarifa MHD. Cestujúci, ktorí cestujú mimo tohto úseku (t.j. v úseku medzi zastávkami Vajnory a Chorvátsky Grob), musia použiť obmedzený sortiment lístkov: platia tu len jednorazové cestovné lístky s časovou platnosťou 15 a 60 minút (obyčajné aj zľavnené). Cestujúci z Bratislavy do Chorvátskeho Grobu a opačne môžu lístky kombinovať, t.j. napr. v úseku Zlaté piesky - Vajnory použiť predplatný lístok (električenku) a v úseku Vajnory - Chorvátsky Grob použiť 15 minútový lístok.

V zmysle tarify DPB účinnej od 1.6.2013 na linke platia štandardné podmienky bezplatnej a zľavnenej prepravy platné v MHD v Bratislave.

V Chorvátskom Grobe je zavedený povinný nástup prednými dverami a cestujúci by si mal pred vodičom označiť cestovný lístok. Podľa našich skúseností sa však toto pravidlo nedodržuje.


Tarifa linky 37 do Marianky

Od 14. apríla 2012 premávajú do obce Marianka vybrané spoje linky 37, ktorá premáva po trase Most SNP - Záhorská Bystrica. Do Marianky zachádzajú autobusy tejto linky približne každé dve hodiny, v špičke každú hodinu.

Na území Bratislavy (v úseku Most SNP - Trstínska) platí štandardná tarifa MHD. V Marianke (tarifná zóna 215) platia jednorazové cestovné lístky s časovou platnosťou 15 a 60 minút (obyčajné aj zľavnené) a predplatné lístky vydané pre zónu 215.

V zmysle tarify DPB účinnej od 1.6.2013 na linke platia štandardné podmienky bezplatnej a zľavnenej prepravy platné v MHD v Bratislave. Nárok na zľavnené predplatné lístky je v zmysle tarify Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

V Marianke je zavedený nástup len prednými dverami.


1.1.2014, aktualizované 31.10.2015
-Samo Muránsky, mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

7ross75.8.2015 21:52 #5 Re:
Zišlo by sa aktualizovať informácie o linke do Chorvátskeho Grobu.
civoklap8.12.2014 5:43 #4 Re:
Prečo je možné si kúpiť predplatný lístok - týždenný do Hainburgu a nie je to možné do Rajky?
Valec13.8.2014 10:03 #3 Re:
Reakcia na #1 od sisina:
Vynechané sú v čase, kedy musia mať vodiči zo zákona pracovnú prestávku.

Ak potrebujete v danom čase cestovať, môžete využiť aj linku dopravcu Slovak Lines Express z Bratislavy do Viedne... stojí takmer na rovnakých zastávkach (s výnimkou Nového Mosta) a časovo je tam odstup +-10 minút.
Dispecer13.8.2014 4:18 #2 Re:
Reakcia na #1 od sisina:
Toto nie je stránka DPB. Čiže treba sa s touto otázkou obrátiť naň... www.dpb.sk
sisina13.8.2014 0:58 #1 Re:
Môžte mi prosím vysvetliť, prečo je linka č. 901 v smere z Hainburgu a do Hainburgu tri krát za deň vynechaný a to predovšetkým v čase, keď ľudia ešte cestujú do práce a z práce? Nedajú sa prosím Vás pridať aspoň spoje, ktoré sú po 9:00 a 18:00 hodine vynechané? Ďakujem