Reakcia na: S499.1023 #57671:
Niekedy sa do stavu po vyrobeni už voz dať neda a viem len o par takych vozoch. Ostatne su podľa teba pseudohistoricke, ale ja by som mal radšej voz ktory je pseudohistoricky že keď donho nastupia ludia tak si pripomenu stare časy aj ked ja by som vedel že to nie je original a *ralo by ma to ale vždy lepšie ako keby som tam mal dať nove sedačky EMTest a neviem čo len preto že "povodne" veci som nezohnal.Keby sa tymto tvojim nazorom riadili všetci historici tak by dnes neboli muzea ani expozicie na hradoch a zamkoch ani rôzne napodobeniny komunistickych bytov atd atd. A o autach ani nehovorim....
Proste to že ta sedačka je o 1cm širšia a ma ine pršivanie vidi iba 1% ludi ktori nastupia do voza a kvoli 1% zarytych "pamätnikov" pripravit o zazitok inych ludi je podla mna na hlavu.
Tatranka
Ad T1: Vozidlo 203 bolo opravené do stavu po rekonštrukcii,tak ako dojazdilo v DP Ostrava.Oprava do pôvodného stavu po vyrobení by bola časovo a hlavne finančne veľmi náročná,preto bolo zvolené toto riešenie s tým,že na tieto "nedostatky" bude poukazovať.Pre Pamiatkový úrad bol vypracovaný elaborát,kde je všetko popísané do detailov,pre prípad,že by niekedy bola snaha uviesť vozidlo do pôvodného stavu.
Takže buďme radi,že máme T1 v stave v akom je a nie zhnitý vrak ? /20 rokov státia vonku stačilo.../
Ad T2: Vozidlo pochádza z Ostravy,zakúpené,ako "historické" pre Košice.Čo sa týka vzhľadu,jediné čo sa urobilo je exteriér.Interiér je nedotknutý,tak ako prišiel z Ostravy.Sedačky a iné pôvodné diely boli dovezené z Brna a pokiaľ neboli zlikvidované,tak sú v sklade ND na Bardejovskej. ? A to,že voz má #212 zvoral niekto iný,originál 212 mala iné okná a ďalšie detaily...
Pokiaľ ide o sedačky v T1,tie boli v KE v priečnom usporiadaní a sú úplne odlišné od T2,takže by sa museli kusovo vyrábať nové! ?